Чому сирену на ПРБ не чути?

Чому сирену на ПРБ не чути?
Фото ілюстративне
 • Коли оголошують повітряну тривогу, сирена на ПРБ мовчить.
 • Така ситуація ще з вихідних.
 • У чому причина — дізнавалися наші журналісти

«В одному з районів не працює сирена, дуже віддалено чути тривогу», — такий коментар залишив один із читачів на нашому телеграм-каналі у понеділок, 20 червня. Тоді о дев’ятій годині вечора саме оголосили повітряну тривогу по всій Вінницькій області.

Це була третя тривога за понеділок. І сьома за три останні доби. Втім мешканці мікрорайону ПРБ жодної з них не почули — система оповіщення там мовчить.

— Мій чоловік працює на ПРБ, каже, там ще з суботи не працює сирена, — розповідає козятинчанка Ірина. — Коли оголошують тривогу, нічого не чути. Якби не додаток, то люди і не знали б, що повітряна тривога.

Відео дня

У відділі з питань цивільного захисту та мобілізаційної роботи Козятинської міської ради нам підтвердили, що сирена, яка розміщена у мікрорайоні ПРБ, від суботи, 18 червня не працює. Причина у тому, що зламався мотор.

— У суботу вдень було дві тривоги і під час цих включень згорів двигун, — пояснює Георгій Липовецький, начальник відділу з питань цивільного захисту та мобілізаційної роботи. — Зараз вирішується питання щодо того, як його відновити. Вже доповіли про це в область, Близько 30 тисяч потрібно, щоб придбати новий мотор. Наразі вирішується питання, за чий кошт його будуть купувати.

Додамо, що наша система оповіщення встановлена ще у 80-их роках минулого століття і вже не вперше виходить з ладу. Вже був випадок, коли не працювала сирена у центрі міста. Коли полагодять сирену на ПРБ — точно невідомо. Нагадуємо, що сигналам оповіщення, які ми чуємо в місті, є альтернатива. Є безкоштовний додаток для телефонів, який інформує про початок і відбій повітряної тривоги. Як його встановити, ми розказували тут. Також про повітряну тривогу інформуємо ми на нашому телеграм-каналі. Знайти і підписатися на нас можна за цим посиланням.

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (6)
 • Микола Співаченко

  Більше вісьми років йде війна,а оповіщення,навіть,в селі Козятині не працює.Це захист життя людей.В чому проблема,пані Мерша?!.Нахрен здався цей  Липовецький?!
 • Наталья Бочковская

  А пенсіонери в яких кнопочні телефони або взагалі не мають, як мають дізнаватись про сирени?

  Тетяна Костюк-Канєвська reply Наталья Бочковская

  Наталья Бочковская
  ❗Мені це дивно.Бо я єдине  що в цей час, то це прошу у Бога нашим воїнам захисту і сили духу. Вірю в долю .Точно знаю її не обминеш . То чи варто лишнє хвилюватись ?

  Наталья Бочковская reply Наталья Бочковская

  Тетяна Костюк-Канєвська мої батьки пенсіонери ще й як реагують. Я так не реагую як вони.

  Тетяна Костюк-Канєвська reply Наталья Бочковская

  Наталья Бочковская
  Можна подумати пенсіонери активно реагують на сирени.😆
 • Наталья Бочковская

  А пенсіонери в яких немає телефонів з

keyboard_arrow_up