Брат загиблого на війні Богдана Іщука разом з друзями збирає гроші на ЗСУ
- Четверо юних козятинчан вирішили допомогти бійцеві, який воює.
- Діти власноруч змайстрували прапор і разом із ним вийшли на вулицю збирати гроші.
- Четверо друзів спиняють автівки, аби зібрати для військового 5 тисяч гривень
Четвер, на годиннику 19.45. Захар, Єва, Владомир та Вадим стоять на центральній вулиці. Замість того, аби грати в ігри, як це роблять діти їхнього віку, четверо друзів збирають гроші. Єва тримає у руках металеве відеречко. На ньому наліпка «На ЗСУ». Повз проходить чоловік із дочкою. Він на хвильку спиняється, дістає з гаманця купюру і кидає у відеречко. Діти дякують йому.
— Ми збираємо гроші для мого дяді, — розповідає Захар. — Це брат мого тата. Він служить і їм потрібна машина.
Щовечора діти виходять збирати гроші. Донатять не лише перехожі, а й водії. Друзі спиняють автівки жовто-блакитним стягом, який змайстрували самі. Прапор діти зафіксували на звичайній металопластиковій трубі для води.
— Тут ми скотчем заклеїли низ труби, щоб туди не потрапляли камінчики різні, — показує Захар.
Привертають до себе увагу вони не лише прапором. Захар вбраний, наче справжній військовий. На ньому дитяча розгрузка, схожа на реальну. У кишенях усе, чим зазвичай користуються бійці — ніж, кровоспинний турнікет, два фломастери, щоб написати час накладання турнікету, запальничка і викрутка. У дітей навіть автомати іграшкові є. І патрони до них. Позаяк збирати гроші — заняття не на двадцять хвилин, а на декілька годин, із собою прихопили ще й каву з молоком, аби було що попити.
— Це я організував, — розповідає Захар. — У мене брат на війні загинув, Богдан Іщук.
Богдана ми втратили у квітні минулого року. Хлопцеві було лише 20 років. Він народився у Козятині, закінчив школу №2, вивчився на залізничника і працював у локомотивному депо. А потім хлопця призвали на службу.
Повномасштабне вторгнення застало Богдана Іщука в Рубіжному. Він загинув під час авіанальоту російських військових. Громада зустрічала Героя на колінах, утворивши живий коридор від початку центральної вулиці аж до будинку, де жив із батьками Богдан.
— Я вирішив, якщо у мене дядько воює, йому треба допомогти, — продовжує Захар. — У мене багато планів. Зараз я запланував йому на машину зібрати. Ми хочемо зібрати п’ять тисяч гривень, а далі будемо рухатися.
На той момент, коли ми спілкувалися із дітьми, вони вже назбирали 3 800 гривень. Тож юні козятинчани майже досягнули своєї мети. Просто під час нашої розмови зупиняється машина. Хлопці підходять до автівки з банкою (Єва поки ненадовго відлучилася — побігла додому). Водій кидає їм гроші.
— Плюс 20 гривень, — радіє Вадим.
— Було, що я в селі Козятин із братом збирав гроші, то нам один військовий, який їхав, дав тисячу гривень, — каже Захар. — Ми за той день зібрати 1 200. Позавчора ми назбирали 194 гривні 50 копійок, вчора 174 гривні 50 копійок. Ми збираємо кожен день, вже десь тиждень.
Юні волонтери вже навіть стали зірками соцмережі TikTok. Таксист, якого вони спинили, дав їм донат, зняв відео і поділився на своїй сторінці.
— Зазвичай нас збирається троє-шестеро, — каже на завершення Захар. — Зараз тут не всі. Один наш друг поїхав до бабусі. Ще у нашій компанії Богдан. Він зі мною збирає гроші від самого початку.
Ми бажаємо нашим юним волонтерам якомога швидше досягнути своєї мети і на цьому не зупинятися.
Читайте також:
Збирають кошти на евакуаційне авто для окремої бригади тероборони, де служать наші земляки
Сестрички продають малюнки, а виручені кошти передають на ЗСУ
Волонтери з Білопілля передали воїнам продукти харчування
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
Надежда Якимова
Тетяна Герасименко
Надя Порхун
Ольга Пирогова