Зробіть його цифровим
Зберігання даних в електронному вигляді зручне для багатьох клінік, а пацієнти, маючи копію своїх медичних документів на комп’ютері, можуть більше не турбуватися про випадкову їх втрату.
Знімки можна сфотографувати при просвічуванні через матовий екран. Для цього краще використовувати стандартний негатоскоп. Потрібно підібрати режим зйомки і налаштувати фокус, підібрати роздільну здатність і контраст. Якщо монітора немає, то фотографію можна зробити, притуливши рентгенограму до віконного скла, коли надворі день.
Для оцифрування знімків гарний варіант — використовувати транспарентний сканер, краще професійного рівня. Рентгенівський знімок укладається на робочу поверхню сканера. Зверху рентгенограму накривають прозорим склом. Зону над знімком необхідно підсвітити лампою як для загального освітлення, так і настільною, головне, щоб вона була досить потужна. Сканування повинне проводитися в режимі відтінків сірого. Якщо рентгенограма великих розмірів, може виникнути необхідність сканувати її частинами з наступним об’єднанням з допомогою графічного редактора.
Якщо оригінал в негативі, то краще його таким і залишити. Хоча зарубіжні лікарі, звикнувши до цифрової рентгенівської апаратури, все більше схиляються до позитиву.
Описані способи навіть при дотриманні всіх зазначених умов можуть не давати якості зображення, якого б вистачило для того, щоб лікар зміг його розібрати. Швидше за все, лікар зажадає оригінал собі на руки, так як для точної діагностики потрібні відповідні матеріали.
У спеціалізованих копіювальних центрах за невелику суму оброблять рентгенівську плівку з допомогою спеціального обладнання (сканера рентгенівських знімків), використовуючи призначений для цієї мети режим. Відсканований таким чином рентгенівський знімок буде збережений у форматі dicom, потрібному для створення, зберігання, передачі та відтворення медичних документів і зображень.
Сучасні сканери рентгенівських знімків оцифровують рентгенограми протягом декількох секунд. Завдяки різним розмірам приладів, вони справляються з рентгенівськими плівками самого різного формату. Прилад дозволяє отримувати ясне і чітке зображення, переносячи в електронний вид документа найменші деталі знімка, адже будь-яка дрібниця може мати діагностичну цінність.
Більшість клінік і медичних центрів разом із знімками на плівці після дослідження видають на руки пацієнтові і цифровий варіант. Отож, завжди цікавтесь.
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
№ 50 від 13 грудня 2024
Читати номер