Які трав'яні та дієтичні добавки допоможуть покращити сон (Новини компаній)

Які трав'яні та дієтичні добавки допоможуть покращити сон (Новини компаній)

Зайдіть в аптеку, і ви побачите десятки засобів від безсоння.

Причому серед них є седативні препарати, як на основі рослинних екстрактів, так і лікарських речовин, що належать до категорії антидепресантів або транквілізаторів, зокрема бензодіазепіни, наприклад Гідазепам: https://anc.ua/ru/product/hidazepam.

Суттєва відмінність між натуральними та медпрепаратами — розвиток толерантності й поява залежності від них. Трав'яні та дієтичні добавки безпечніші, але менш ефективні в серйозних випадках емоційних порушень.

Натуральність проти безсоння

До найпоширеніших і найбільш досліджених компонентів належать:

  1. Валеріана — трава, яка використовувалася з давніх-давен для лікування безсоння та тривожності. Вона працює шляхом підвищення рівня заспокійливої ​​хімічної речовини ГАМК у мозку. Безпечна та не викликає звикання. Найкраще діє при щоденному прийманні протягом двох або більше тижнів.
  2. Мелатонін — природний гормон, рівень якого підвищується вночі. Він активується темнотою, і його показник залишається високим протягом усієї ночі, доки не буде пригнічений ранковим світлом. Допомагає при проблемах зі сном, спричинених зміною часових поясів або робочим графіком. Мелатонін може взаємодіяти з деякими ліками проти тиску та діабету. Найкраще дотримуватися низьких доз — 2–3 мг, щоб мінімізувати побічні ефекти та сонливість наступного дня.
  3. Магній — мікроелемент, що допомагає покращити сон, знижуючи стрес. Його можна приймати як добавки або знайти в натуральному вигляді в рибі, бобових, сої, зелених листових овочах та певних видах горіхів та насіння. Нирки фільтрують надлишки магнію, тому побічні ефекти рідкісні. Однак великі дози, наприклад, що перевищують 5000 мг на день, можуть призвести до таких проблем, як блювання, нудота і навіть проблеми з серцем. Магній також може взаємодіяти з антибіотиками, бісфосфонатами та діуретиками.
  4. Ромашка — популярний засіб, особливо у вигляді чаїв. Має м'яку седативну дію, але може спричиняти алергічні реакції у людей з алергією на рослини або пилок. Щоб отримати максимальну користь для покращення сну, доведіть воду до кипіння, потім додайте два-три чайні пакетики (або еквівалент листового чаю), накрийте кришкою і заварюйте протягом десяти хвилин.

Покращити сон допоможе триптофан, доступний за посиланням: https://anc.ua/ru/. Це основна амінокислота, яка бере участь в утворенні серотоніну — речовини в мозку, що допомагає організму заснути. У дієтичних добавках застосовується її форма L-триптофан. Седативні препарати відпускаються в аптеці без рецепта. Але перед застосуванням рекомендується вивчити інструкцію, щоб врахувати протипоказання та побічні ефекти.

keyboard_arrow_up