Квасимо українську капусту правильно
- Квашена капуста — смачна і ароматна закуска, яку можна легко заготовити на зиму.
- Звичайно, її можна купити в магазині чи на ринку, але навіщо,
- якщо домашня більш смачна, корисна і дешева.
Для того, щоб вийшла капуста смачна, її треба правильно вибрати. Якщо ви плануєте не довге зберігання, найкраще підходить капуста середнього збору. Для довшого зберігання одні господині пропонують середньо-пізню капусту, а інші переконують: щоб капуста була смачною й хрусткою, то обов’язково треба брати сорти пізнього збору.
У чому спеціалісти квашення одностайні — капуста має бути тільки білого кольору. Як би на ринку чи в магазині не переконували вас, що краще брати зелену, продовгувату чи ще якусь — не вірте. Капустина має бути білою, соковитою, трохи приплюснутою, але не такою приплюснутою, як на голубці.
Беремо три капустини середнього розміру і до них одну моркву. Хто любить у капусті більше моркви — біди з того не буде. Як розрізати капусту для дрібної січки, кожна господиня знає сама.
Багато господинь мають свої рецепти і додають до квашення капусти маринад, в такому разі, то вже буде не квашена капуста, а маринована. Квашена капуста має пройти процесу ферментації із власним соком за допомогою солі. Класичний варіант — солі одна столова ложка з гіркою на один кілограм шинкованої капусти. Яку треба сіль для квашення капусти, є багато порад. Головне, щоб з сіллю вгадати — треба спробувати її на смак. Пересолена капуста буде кисла, а в недосоленого продукту буде тягучий розсіл.
Досвідчені кулінари з'ясували, що звичайна кам'яна сіль далеко не завжди дає потрібний результат — не гарантує хрусткої текстури засоленого овоча. Йодовану сіль взагалі використовувати не можна — вона погіршує смак капусти та розм'якшує її. Ідеальний варіант — морська сіль. У її складі понад 40 мікро- та макроелементів і у 28 разів менше шкідливого нерозчинного осаду. Завдяки цьому квашена капуста точно вийде хрусткою, довго зберігатиметься і навряд чи передчасно прокисне.
Сіль не бажано висипати в одне місце. Так радить господиня Світлана, яка ділилася з нами рецептом. Вона не додає до свого продукту перцю і лаврового листка, тому що на її переконання така капуста буде гірчити. Коли капусту перемішали з сіллю і вона пустила сік, її треба уплотнити і на день по два-три рази до самого низу робити отвори, щоб з капусти виходили гази.
— Коли основний процес ферментації пройде, капусту можна буде розкласти у відерця чи банки. Не буде помилкою до неї додати невеличкі пластинки яблука чи пару ягід калини. І це буде одна капуста з різними смаками, — каже пані Світлана.
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.