Хтось здавав кров вперше, а хтось — уже роками. Як у Козятині пройшов День донорства
- Добра справа. Козятинський ліцей №2 на пів дня перетворився у такий собі міні центр крові.
- Тут 27 листопада відбувся День донорства. Козятинчан, охочих поділитися своєю кров’ю з пораненими військовослужбовцями прийшло чимало.
- Всі вони різних професій. Для когось ця процедура була вперше, а хтось робив це вже більш як 40 разів.
- Дивіться наш репортаж з місця події.
На годиннику ще не було дев’ятої ранку, а коридор приміщення на території Козятинського другого ліцею, в якому проводили забір крові, вже наповнювався донорами. Люди займали чергу і згідно встановленого порядку долучалися до надзвичайно важливої справи.
Перед тим, як здати кров спочатку потрібно було зареєструватися у відповідно облаштованому під це кабінеті. Його на момент акції назвали реєстратурою. Тут же був облаштований стіл, де донорів пригощали теплим чаєм з цукром та галетним печивом. Така процедура.
Після оформлення документів кандидатів у донори направляли у лабораторію для попередніх аналізів. Там проводили лабораторне обстеження — визначали групу крові, резус-фактор та гемоглобін.
Далі огляд лікаря і якщо все добре — видають контейнер для крові і донор прямує безпосередньо у кімнату здачі крові. Скрізь працювала виїзна бригада Вінницького обласного центру крові. А безпосереднього забір крові робили дві операційних медсестри.
— Загалом День донора ми проводимо по нашим громадам кілька разів на рік. Це вже заключний у цьому році для Козятинщини, —додає лікар-трансфузіолог Козятинської ЦРЛ Петро Ковальчук. — Всього звернулося 85 козятинчан, 80 з них — стали донорами.
А тепер розповімо власне про самих донорів. Хто ж прийшов і долучився до цієї благородної та вкрай важливої акції. Як виявились, на День донорства відгукнулися люди різноманітних професій. Тут і залізничники, і поліцейські, і працівники дитячих садочків, і лікарі, і рятувальники, і військові, і працівники комунальних підприємств. Серед бажаючих здати кров були як постійні донори, вже з чималим стажем, так і першопрохідці. Наприклад, Ірина Зегря, яка працює в дитячому садочку №5 робить це вперше. Каже, що трішки хвилюється перед процедурою, але зробила такий крок свідомо.
— Мені запропонували і я погодилася. Це гарна справа, потрібна. Це найменше, що ми можемо зробити для наших захисників, — каже Ірина.
Вперше здає кров і Володимир Берелет. Він теж працівник дитячого садочка. Поруч з ними у черзі стояла Інна Янчук. Для неї досвід донорства відбувся вдруге.
Поспікувалися і з поліцейськими. Їх тут було більше 10. Так, Анна Капкан, лейтенант патрульної поліції, розповіла, що до подібних акцій вона разом зі своїми колегами долучається регулярно. Намагаються допомогати військовослужбовцям будь-якими способами, і донорством теж. А от поліцейський Дмитро, з яким ми теж встигли поговорити, до 27 листопада донором ще не був. Сказав нам: «Відчув, що це потрібно зробити».
У черзі здати кров стояла і козятинчанка Ольга. Жінці 52 роки, вона залізничниця, має рідкісну групу крові (4 мінус). В руках вона тримала книгу донора, в якій вже розписані майже всі сторінки. Каже, що не рахувала точно скільки раз вона здавала кров, але це вже було більше 40 разів.
— Перший раз я здавала кров своїй внучці, яка потрапила на операцію, — говорить Ольга. — Але в неї 4 плюс, а в мене 4 мінус, тобто вона не підходила. Але тоді на допомогу прийшов кум. Я чітко дотримуюсь терміну здачі крові, обов’язково приходжу. В мене рідкісна група крові. Сьогодні я здаю кров для військових. Це важливо і для мого здоров'я, і для інших.
Немалий донорський стаж і у 37-річного військовослужбовця з Козятина Вадима. Свою кров, а в нього де друга мінус, він здає уже в 37 раз. Не вперше здавала свою кров і Ольга, яка наразі знаходиться у декретній відпустці (працює у газконторі), Тетяна та лікар Валерій. І такий перелік наших донорів досить великий.
Не будемо зупинятися на всіх правилах перед і після здачі крові донором. Розповімо лишень, що, за словами медсестер, у них набирають загалом 470 мілілітрів крові — 450 плюс ще 20 — на обстеження.
Після забору крові кожному донору робили відмітку, давали кошти та приємний солодкий сюрприз — коробку цукерок, з нагоди прийдешніх новорічних свят.
Загалом стало відомо, що козятинчани здали понад 30 літрів крові. Поставлене планове завдання Вінницьким обласним центром служби крові виконане повністю. Приємно було спостерігати за акцією донорства у Козятині. Мешканців та гостей міста згуртувала та об'єднала добра справа — всі зробили свій безцінний внесок у перемогу та дали шанс на життя!
Читайте:
- По Козятину їздив «Вакцинобус»
- Працівники лікарні знов звернулися до депутата через затримку зарплати
- У Козятинській міській сімейній медицині новий лікар-педіатр
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.