Повернення переляканого лебедя

Повернення переляканого лебедя
  • Пам’ятаєте пізню осінь і одинокого лебедя, який залишився чекати кращих часів на клаптику водного плеса річки Гуйва?Він плавав під берегом і дуже рідко йому вдавалося вибратися на крижину, і часто спроби птаха завершувалися тим, що крижина ламалася від ваги пернатого.

 Милосердні наші земляки хотіли птаху кращої долі і вирішили його рятувати. Але тільки сполохали його. Він став на крило і відлетів у не відомому напрямку.   

Як тільки зійшла крига з водокачки, на воді з’явився той лебідь. Але вже не один, а зі своєю парою. Хтось може подумати: звідки відомо, що це саме той лебідь, адже паспорта у птаха немає. Все це так, на кожному ставку можуть бути лебеді, яких люди приручили і годують мало не з рук. Але з  великою долею ймовірності — це наші лебеді з водокачки, які добре пам’ятають, що у козятинчан добра душа і вони поділяться з королівським птахом останнім. Пам’ятають вони, коли хтось зупинився біля води — значить він хоче підгодувати їх і «на всіх парах» птахи пливуть до берега, де зупинилась людина. Так було і у нашому випадку, коли ми зупинились біля води, обоє лебедів попливли у наш бік в надії, що їм принесли чогось смачненького. 

Спеціалісти орнітологи пояснюють: щоб нам восени не було потреби рятувати лебедів, не треба їх годувати з рук протягом усієї теплої пори року.  Якщо вже так хочеться і дітям не можна відмовити у їхній радості — візьміть з собою декілька листків капусти. Вона точно не зашкодить здоров’ю королівським птахам. Як виняток можна кинути на воду невелику кількість зерна кукурудзи чи пшениці і ні в якому разі чогось із хлібобулочних виробів. 

Відео дня

Людей, які люблять птахів — дуже багато, якщо кожен кине птахам хоч одного пряника, то з настанням холодів він не може перелетіти на відкриті водойми. Лебедями милуватися треба, а не годувати їх. 

Та поки ми раділи появі лебедів, водокачка знов вкрилася кригою і люди знову почали телефонувати і повідомляти, що на водокачці і на інших ставках замерзають лебеді і їх треба рятувати.

— Перш за все, потрібно оцінити ситуацію, чи дійсно така допомога необхідна,— кажуть екологи.— Варто пам’ятати, що поява людини біля птаха, а тим більше відлов — це великий стрес. У такій ситуації птахи намагаються полетіти геть, а отже втрачають енергію, яка їм так необхідна щоб пережити холоди. Тож якщо поруч реальної небезпеки (браконьєрів, бродячих собак або ж коли птах травмований) немає, людям, яких справді хвилює благополуччя птахів, краще за все залишити їх у спокої та не чіпати.

За словами орнітологів, лебеді — птахи кочуючі, а не перелітні. Далеко вони не відлітають, але протягом холодної пори року перелітають на певні відстані в пошуку місця, придатного для тимчасового перебування. Деякі самці не відлітають на зимівлю з осілих водойм, щоб навесні першими зайняти кращі місця для гніздування.

Якщо лебеді довго сидять на крижині їм можна кинути на лід  зерна кукурудзи, пшениці, листя капусти та нарізаних овочів

 

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up