Посіяти рано морква погано зберігається, але радять сіяти її в болото

Посіяти рано морква погано зберігається, але радять сіяти її в болото
  • Морква — це не лише смачний але й надзвичайно корисний для організму овоч. Багата морква бета-каротином, вітамінами та мінералами, а ще вона сприяє зміцненню зору, підтримці імунітету, здоров’ю шкіри та полегшенню травлення. Тільки в теперішніх кліматичних умовах складно виростити. Ми зібрали для вас рецепти досвідчених городників

Щоб бути з морквою, мало купити якісне насіння. Варто зазначити, що прокльовування насіннєвого матеріалу відбувається від 7-ми днів до місяця — десь раніше, десь — пізніше. З причин поганої схожості — неякісне насіння, неправильно удобрений ґрунт, надмірна чи недостатня глибина посіву (найчастіша причина), нестача або надмірна кількість вологи. Городниця Алла переконана, що морква не зійде, якщо землю підживити свіжим гноєм. Морква сходить приблизно через 30 діб навіть і довше. В теперішніх засушливих веснах її потрібно часто поливати, але ні в якому разі з шланга. Надмірна волога — поганий союзник для сходів моркви. Щоб земля не пересихала краще моркву сіяти, як сіє городниця Ірина — в першій декаді березня. 

— «Сій моркву у грязь, будеш князь». Пізній посів — це відсотків 60, що порква погано зійде, — каже жінка. 

— Якщо морква не зійшла, її можна посіяти повторно, для цього треба перекопувати грунт і це можна робити до 15 червня, — переконана городниця Алла.

Відео дня

Те, що насіння моркви дуже довго сходить, має свої пояснення. Причина в тому, що воно містить ефірні олії, які перешкоджають руху вологи до зародка.

З цього приводу ми знайшли три поради, як пришвидшити сходи моркви. Алла насіння в мішечку настоює 20 хвилин у воді 60 градусів, потім його просушує і висіває. Ірина в такому ж мішечку з тканини закопує насіння у вологий грунт на тиждень. Хто знає, як сіяти покільчену моркву, щоб не обламати в ній паростки — може сіяти так. Хто сумнівається — краще сіяти моркву у звичний спосіб.

Голодниця Ольга замочує насіння моркви у 35 градусній горілці. Так вона видаляє ефірні олії, які пригнічують сходи і ріст. Після 20 хвилинної процедури промиває насіння у воді, висушує і висіває.

Однією з причин поганої схожості моркви — велика глибина посадки насіння. Навіть у випадку проростання паростки можуть не побачити сонячного світла, тому що не доберуться до нього через надмірну щільність ґрунту, — пояснюють спеціалісти насіннєвих фірм. На пухких грунтах посадку моркви необхідно проводити, згідно з інструкцією на упаковці насіння (приблизно 1,5 см), а на глинистих грунтах дану величину необхідно зменшити до 0,5 см. Городниця Ольга радить після посіву канавки з насінням нічим не загортати і не притоптувати жолобки, а затрусити їх на півтора сантиметри, набравши землі в руки.

Всі троє не рекомендують брати для посіву насіння, зібране в попередньому році. Воно має, як мінімум рік має зберігатися. Оптимальним для посіву є насіння моркви, яке пролежало 3 роки. Всі троє городниць відкидають методи посіву без проріджування. Сіяти треба як сіяли і прополоти, як прополювали, кажуть вони.





 

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (1)
×
0%
  • Микола Олександрович 23 березня 2025 р.

    писати погано робота не брати, але для "Ріа-Козятин" проканає
keyboard_arrow_up