У Білопіллі іменинницею була місцева школа. Їй виповнилося 110 років. За свій вік школа пережила революцію 1917 року, Другу світову війну, перебудову Михайла Горбачова, освітянські реформи Станіслава Ніколаєнка та Дмитра Табачника.
І тільки під час німецької окупації ювілярка не виконувала властиві для себе функції, навчати дітей. У приміщенні школи була комендатура окупантів. Як відігнали не проханого гостя, школа знову відкрила свої двері для дітей села Білопілля і навколишніх сіл. Тільки то вже історія школи...
Привітати ювілярку в суботу, 26 травня, з’їхалися гості з різних міст та містечок України. У основному, це колишні учні - випускники різних років. Як виявилося, в Білопільській школі навчалися відомі люди: телеведуча Тетяна Щербатюк, економіст Іван Козаченко, військовий генерал Михайло Дука, дипломат Іван Щербатюк, природознавець Василь Дука, фахівець в галузі тваринництва Павло Жорноклей. Серед гостей були люди, які пов’язали своє життя з освітою на селі. Приїхали привітати іменинницю гості з області та району. Долучились до привітань і місцеві підприємці та спонсори.
Самі іменинники до свята підготувалися чудово. Почали з Гімну України. Після нього розпочалась концертна програма.
У школі пам’ятають за односельців, які залишили свої домівки і як волонтери, лікарі та бійці фронту забезпечують мирне небо над нашими головами, воюючи на сході України. Це Олег Безуглий, Анатолій Волинець, Віталій Дробінчук, Юрій Калінін, Іван Кравзе, Євгеній Мороз, Руслан Омельчук, Василь Фармагей, Сергій Шамро, Василь Дука, Сергій Шпак.
Хвилиною мовчання віддали шану та пом’янули вчителів школи, які внесли великий вклад у розвиток освіти на селі та, на жаль, відійшли у вічність.
Звучав духовий оркестр з військової частини м. Бердичів, виступали артисти школи. Чому такі таланти не виступають на більш високій сцені, нам пояснив один із присутніх на святі. Наш співрозмовник з цього приводу висловив свою думку так: “Вони патріоти села, бояться, щоб в Козятині їх не перекупили. Але талант не продається”...
Велику увагу організатори святкового дійства приділили випускникам школи. Для кожного гостя була заготовлена святкова емблема, яку чіпляли на груди кожному новоприбулому. Така повага до колишніх учнів вражає.
Пригадався епізод з ювілею, який трапився два роки тому в одній школі. На свято школи приїхало четверо недавніх 50-річних ювілярів. От тільки згадали за них так, що краще б не згадували: десь у другій половині свята голос зі сцени: “Випускники 1966 року є?” “Є”, — відповідають з залу. “Підніміться!” Встають чотири постаті. “Сідайте!” Учіться в білопільчан, як треба своїх учнів зустрічати. Тільки в Білопіллі не тільки уміють зустрічати гостей, а й проводжати їх у дорогу назад. За українською традицією, гостей пригостили короваєм. Інакше в цьому селі, мабуть, не можуть, адже в Білопіллі — Музей хліба.
Стихла музика, замовкли мікрофони, а гості неквапливо піднімалися зі стільців. За версією гостей, найактивнішими були випускники 1973 року. Вони в кількості 22 осіб з’їхалися на на ювілей. Найкреативнішими стали ведуча свята зі своїми помічниками Аліною та Устимчиком. Найчарівнішими були вокальний ансамбль вчителів школи і танцювальний колектив “Парасольки” (6 клас).
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
№ 50 від 13 грудня 2024
Читати номер