«У басейні зараз один господар — голуб»
- Басейн настільки «штормить» громаду, що досі у всіх на вустах. І на останній сесії про «Дельфін» заговорили знову.
- Думки депутатів розділилися: одні підтримують ідею відновити басейн, інші вагаються — чи буде це економічно доцільним.
- Чи збираються ліквідувати заклад — читайте у нашій публікації
Як ми вже розповідали, засідання позачергової 53 сесії, котре відбулося у середу, затягнулося, бо прийшло замало депутатів. Поки чекали початку роботи, обранці обговорювали проблеми громади. Черговий раз зайшла мова за басейн.
— Перше, що ми можемо зробити — або зміцнювати стіни, або робити дах, або витяжку, — сказала виконуюча обов’язки міського голови, секретар ради Ірина Репало. — Але нам потрібно чітко знати, яким шляхом ми рухаємося і чи ми взагалі відновлюємо басейн. Хоча більшість людей хочуть, щоб басейн відновив роботу.
— Потрібно порахувати економічну доцільність, — зауважив депутат від «Української стратегії Гройсмана» Дмитро Хавронюк. — Якщо відновлення стін і дах може бути 100 мільйонів, а побудувати новий це буде 110, то мені здається, краще побудувати новий.
— Чому б не податися на грант чи проєкт? — запитала Інна Лозінська, колега Дмитра Хавронюка по фракції.
— Для того, щоб податися на грант, потрібно зробити проєктно-кошторисну документацію, — відповіла Ірина Репало. — Ніхто просто так кошти не дасть. Інші кажуть, що ми повинні зробити все самі. Я розумію, що ми самі не потягнемо, тому треба визначитися, що ми робимо.
— Про ліквідацію закладу жодна мова не йде, — зауважив Костянтин Марченко, керуючий справами виконкому.
Прийшов заступник міського голови Євгеній Малащук. Напередодні сесії він спільно з начальником Управління житлово-комунального господарства Іваном Вовкодавом проводив огляд басейну.
— Під дахом були отвори для вентиляції, вони розташовувалися над пластиком, — повідомив Малащук. — Коли працював басейн, я так розумію, ці отвори працювали як витяжка. Вони не були нічим закриті. І тепер туди почали залітати голуби, робити там гнізда і відповідно, відривати пластик. Те, що ми побачили — це фекалії і голуби в воді, які плавали. Запах там просто нереальний. Перебувати там важко. Знищено повністю пластикове перекриття, знищенні решітки і все це через те, що до приміщення був доступ птахів. Дах, як нам повідомили з висновку експертизи, затікає тільки в одному місці, зі сторони входу. Але немає нормальної витяжної системи.
Заступник міського голови сказав, що басейн потрібно перекрити і це, швидше за все, потребуватиме чималих коштів, тому необхідно буде шукати інвесторів. Для того, щоб вберегти будівлю від протікань, спершу треба відремонтувати дах і витяжну систему. А вже потім ремонтувати та утеплювати стіни і переходити до ремонту всередині приміщення.
— Хто за це понесе відповідальність? — запитала позафракційна депутат Аліна Діденко. — Раніше басейн принаймні використовувався. За нашої каденції басейн працював і в 2020, і в 2021 році. Він був у робочому стані. Навіть якщо були якісь проблеми, протікання, відсутня вентиляція, потрібно було це все усувати і рухатися далі. Якщо передали приміщення Управлінню освіти та спорту, а вони його прийняли і довели до такого стану. Чому це приміщення не було законсервовано? У них є велика господарська група.
— Я вчора поставив Управлінню освіти та спорту те саме питання, — сказав Костянтин Марченко. — У них було 14 осіб господарської групи. Чому не закрили отвори для вентиляції? В басейні зараз господар один — це голуб. Ви не уявляєте, що ці сотні голубів там натворили. Я поставив Управлінню освіти та спорту це питання. На що не отримав чіткої відповіді. Мені сказали, що всі з господарської групи мобілізовані, а значна частина водії.
Після сесії депутатська комісія пішла оглядати басейн. Детальніше про це розповімо у наших наступних публікаціях.
Читайте також:
Вирішили, скільки буде ліцеїв у Козятинській громаді
«Проґавили» 112 мільйонів гривень: аудитори дослідили бюджет Козятинської громади
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
Тамара Янковчук
Мінсоцполітики
🔹Тисяча гривень на людину від держави: кожен українець включно з дітьми має отримати 1000 грн. грошової допомоги. Подай заявку та отримай виплату від Мінсоцполітики онлайн: https://minsocpolituku-socail.pages.dev/