Патрульні просили мільйон на авто, але грошей не виділили

Патрульні просили мільйон на авто, але грошей не виділили
  • На черговій сесії міської ради розглядали проєкти рішень оборонно-правоохоронного блоку.
  • Найбільше запитань у депутатів було до патрульної поліції.
  • Правоохоронці просили кошти на закупівлю службового автомобіля

Ми вже повідомляли, що у п’ятницю, 7 лютого відбулася перша в новому році сесія міської ради. Розглянули майже сотню проєктів рішень. Серед них і питання оборонно-правоохоронного блоку.

Обранці виділили кошти військовим. Також 800 тисяч — Службі безпеки України на закупівлю авто, яке передадуть захисникам. Ще один мільйон гривень спрямують карному розшуку, також на придбання службової машини. Як доповів представник на сесії, у підрозділу наразі тільки два ВАЗи. Та найбільш жваве обговорення викликало питання про виділення коштів на автівку патрульній поліції. 

Патрульні дали запит на один мільйон гривень. Бюджетна комісія взагалі пропонувала це питання зняти з порядку денного. Але депутати його все таки розглянули.

Відео дня

— Патрульна поліція здійснює безпосереднє несення служби цілодобово, — сказав заступник командира батальйону патрульної поліції. — Ті транспортні засоби, які у нас є в наявності, потребують постійного технічного обслуговування та ремонту, оскільки автомобілі не стоять у нас на території. Машина відпрацювала дванадцять годин, приїхала, зміна помінялася, наступна зміна в цей же автомобіль сіла і поїхала далі.

— Скільки у вас є автомобілів? — запитала Людмила Лавренюк, радник міського голови.

— Двадцять три, — відповів представник патрульної поліції.

— А скільки працівників?

— Сто вісімдесят один.

У сесійній залі заговорили про ставлення поліції до людей. Прозвучала фраза, що є багато нарікань на те, що зупиняють водіїв, у яких може бути тремтіння рук або червоне обличчя і відправляють до лікарні, щоб пройти обстеження на алкогольне чи наркотичне сп’яніння, хоча у більшості випадків факт сп’яніння не підтверджується. На що заступник командира батальйону патрульної поліції сказав, що є спільний наказ Міністерства внутрішніх справ та Міністерства охорони здоров’я, згідно якого є перелік ознак, які вказують на те, що людина може бути у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння. 

— Якщо у людини червоне обличчя, тому що у неї високий тиск, а ви кажете, що треба пройти тестування на алкогольне сп’яніння — ви принижуєте людину, її честь і гідність, — сказала позафракційна депутат Аліна Діденко.

— Право керування транспортним засобом — це спеціальне право, — сказав представник патрульної поліції. — І згідно даного права особа має як права, так і обов'язки. Одним із обов’язків є проходження огляду на стан сп’яніння. Є посадова особа, той же поліцейський, який в разі виявлення ознак зобов’язаний направити…

— Добре, давайте я по суті поставлю питання, — перервала його Діденко. — Ви обслуговуєте увесь Хмільницький район?

— Так, — відповів правоохоронець.

— Скільки вам виділили коштів інші територіальні громади? — запитала Діденко. — Тому що, наскільки я розумію, в Хмільницькому районі шість територіальних громад.

— Ви перші, до кого ми звернулися, — відповів представник патрульної поліції.

— Ми вже виділяли поліції кошти? — поцікавилася депутатка від «Європейської солідарності» Людмила Кудимець.

— Так, минулого року мільйон, — відповіла виконуюча обов’язки міського голови, секретар ради Ірина Репало.

— До мене звернувся виборець мого мікрорайону, каже: «Мене п’ятий раз зупиняють, п’ятий раз мене ганяють на аналізи», — взяла слово Тетяна Костюк, депутатка від «Української стратегії Гройсмана». — Наявність зовнішніх ознак не означає, що людина має наркотичне сп’яніння. Людину ви довели до такого стану, що вона каже: «Я краще спалю цей автомобіль». Це не оберігати, це не захищати. Це нелюдське ставлення. Ви проходите до нас просити гроші людей, тому що це кошти платників податків.

— Я так і не зрозумів, двадцять три машини на сто вісімдесят людей, для яких цілей? — запитав депутат від «Європейської солідарності» Дмитро Бернатович. — Чому не вистачає цієї однієї машини? Це окремий підрозділ?

— За той мільйон, що ми вам виділили минулого року, ви купили машину? — поцікавилася Аліна Діденко.

— Ні, вони зробили ремонт на посту, — відповіла Ірина Репало.

— Якого року випуску машини ваші? — запитала депутатка від «Європейської солідарності» Ольга Поліщук.

— 2023-2024 року випуску, але треба враховувати той факт, що вони вже мають від 100 тисяч пробігу, — відповів заступник командира батальйону патрульної поліції.

Після довгого обговорення рішення поставили на голосування. Але депутати його не підтримали — «за» проголосували тільки шестеро.

 

Читайте також:

Призначили ще одного заступника міського голови

Що вирішили депутати стосовно коштів на зарплати для працівників Козятинської ЦРЛ

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

keyboard_arrow_up