Що вирішили депутати стосовно коштів на зарплати для працівників Козятинської ЦРЛ

Що вирішили депутати стосовно коштів на зарплати для працівників Козятинської ЦРЛ
  • Відбулася перша у новому році сесія міської ради.

  • Серед питань, які розглядали обранці, були рішення, що стосуються складної ситуації у Козятинській ЦРЛ.

  • Нагадаємо, з жовтня минулого року в медзакладі невчасно виплачують зарплату, а дефіцит фінансування по заробітній платі вже склав три мільйона

У п'ятницю, 7 лютого відбулася 58 чергова сесія Козятинської міської ради. Під час обговорення порядку денного торкнулися питань, які стосуються ситуації, що виникла у Козятинській центральній районній лікарні. Адже працівники закладу невчасно отримують аванс та зарплату протягом останніх п’яти місяців. Причина у тому, що у ЦРЛ бракує коштів на покриття боргу по зарплаті. 

На це засідання по центральній районній лікарні готували два проєкти рішень. Перший — про виділення 2,8 мільйонів гривень. Другий — про надання лікарні поворотної фінансової допомоги у розмірі 6,4 мільйона гривень. Однак із приводу другого проєкту рішення виникли питання.

Начальник відділу охорони здоров’я Управління соціальної політики Віталій Вечера зауважив, що необхідно додатково вивчити, чи не порушить міська рада законодавство, якщо надасть лікарні поворотну допомогу. В обласному департаменті фінансів сказали, що проєкт рішення про надання поворотної допомоги суперечить Бюджетному кодексу. А тому необхідно звернутися за додатковими роз’ясненнями до Національної служби здоров’я України.

Відео дня

Питання про надання лікарні 6,4 мільйонів гривень запропонували зняти з розгляду. Виконуча обов’язки міського голови, секретар Козятинської міської ради Ірина Репало запевнила, що скличе позачергову сесію, щойно міська рада отримає від НСЗУ відповідь, у разі, якщо надання поворотної допомоги не суперечить законодавству.

— Чому ми не можемо прийняти це рішення зараз, але прописати, що виділимо кошти за умови наявності роз’яснення від НСЗУ? — запитала позафракційна депутат Аліна Діденко.

— Рішення може бути прийняте юридичне, але не може бути прийняте фінансове, тому все одно депутатам потрібно буде збиратися, щоб прийняти рішення про виділення коштів, — відповіла начальник фінансового управління Світлана Вельгус і зауважила, що міська рада має право з бюджету надавати лікарні безповоротну фінансову допомогу, що стосується поворотної — то це треба з’ясувати.

— Що таке безповоротна і поворотна допомога? — запитала Ольга Поліщук, депутат від «Європейської солідарності».

— Безповоротна — це коли ми кошти даємо і лікарня нам їх не повертає, — відповіла Вельгус. — Так ми виділяємо кошти на енергоносії. А поворотна  — це позика. Ми її даємо, а лікарня зобов’язана нам її повернути. Рішенням сесії ми можемо надавати безповоротну допомогу. 

Світлана Вельгус зауважила, що на цю сесію підготували проєкт рішення про надання безповоротної допомоги у розмірі 2,8 мільйона гривень. Це дозволить закрити заборгованість по заробітній платі за грудень. Однак виділити таким же чином кошти, щоб покрити заборгованість за січень не можуть, тому що заробітна плата за січень ще не вважається простроченою заборгованістю. Прострочена заборгованість виникає тоді, коли є заборгованість понад два місяці.

— Відповідно до законодавства, депутати мають право розглядати лише прострочену заборгованість, — сказала начальник фінансового управління. — Тому ми не можемо розглядати виділення коштів на зарплату лікарні за січень.

Депутати довго дискутували, та все таки вирішили зняти з розгляду питання про надання лікарні поворотної допомоги. Натомість рішення про виділення 2,8 мільйона гривень обранці підтримали.

Які ще питання розглядали на сесії — розповімо у наступних публікаціях.

 

Читайте також:

У Козятинській ЦРЛ новий директор

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (1)
  • Олександр Семикрас

    Осталося щоб лікарні закрили і будем чистотілом лікуватися кончані рішали

keyboard_arrow_up