Бюджет Козятинської громади на 2025 рік затвердили
-
Торік міська рада не змогла прийняти бюджет-2024, бо його не встигли розглянути на виконкомі, тому перші декілька місяців нинішнього року громада жила без скарбниці.
-
У Новому році таких проблем не буде — головний фінансовий документ на 2025 рік вже затвердили на черговій сесії.
-
Розповідаємо, які ще рішення приймали депутати
У п’ятницю, 20 грудня відбулася чергова 57 сесія Козятинської міської ради. Це була бюджетна сесія, адже саме затвердження головного фінансового документу було ключовим питанням.
На початку засідання депутат від «Української стратегії Гройсмана» Дмитро Хавронюк попросив розглянути питання про виділення 305 тисяч гривень на ліквідацію надзвичайної ситуації, що виникла по вулиці Володимира Великого — там прорвало трубу водогону. Також внесли до порядку денного питання про виділення 200 тисяч гривень матеріальної допомоги на проведення операції військовому, низку питань, запропонованих депутатськими комісіями і перейшли до голосування.
Обранці внесли зміни до декількох програм і затвердили програми, які діятимуть наступні роки. Зокрема, у Програмі розвитку житлово-комунального господарства Козятинської громади на 2025-27 роки був пункт про 11 мільйонів гривень на поточний ремонт доріг. Депутат від «Слуги народу» Олександр Пузир поцікавився, які саме вулиці входять до цього переліку.
— Це всі асфальтовані вулиці міста, — відповів Іван Вовкодав, начальник управління житлово-комунального господарства. — Крім того, хотілося б додати сюди ще вулиці по селах. У нас є велика вулиця в Сестринівці, Махаринцях, Сигналі, Титусівці, Сокільці.
Депутати створили «Ветеранський простір», а також внесли зміни до положення «Про Присвоєння звання «Почесний громадянин міста Козятин». Відповідно до положення, для почесних громадян передбачені пільги. Саме у частині пільг були зміни.
Комісія законності внесла пропозицію щорічно надавати одноразову матеріальну допомогу в розмірі 10 тисяч тим, кому присвоєно звання «Почесний громадянин міста Козятин» з 2024 року та членам сім’ї почесних громадян, смерть яких пов’язана із захистом Батьківщини і кому присвоєно звання «Почесний громадянин» з 2024 року. Відповідно до поправки, допомогу у розмірі 10 тисяч зможуть отримати чоловік (дружина), у разі його (її) відсутності — батьки, або ж у разі відсутності чоловіка (дружини) і батьків — законний представник дитини, якщо вони зареєстровані у Козятинській територіальній громаді. Що стосується виплати законним представникам дітей, спершу планували надавати їх, допоки дитині не виповниться 14 років, але вирішили проводити виплати до 18-річчя. Додамо, що у разі смерті отримувача виплата припиняється.
— Для почесних громадян, яким присвоєно звання до 2024 року, у нас передбачено відшкодування на оздоровлення у розмірі прожиткового мінімуму і відшкодування 100% комунальних послуг, — сказав Олександр Ясінський, заступник начальника управління соціальної політики. — У нас є 11 таких осіб.
Затвердили структуру і штатну чисельність Департаменту гуманітарної політики, якому будуть підзвітні усі заклади сфери освіти Козятинської громади і створили при Департаменті фінансово-економічний центр, який займатиметься бухгалтерією.
Також утворили цільовий фонд для підтримки старостинських округів. Тепер селянські-фермерські господарства зможуть допомагати із підсипкою і розчисткою від снігу доріг по селах. Звільнили старосту Кордишівського старостинського округу і натомість призначили нову. Нею стала Тетяна Кесарчук.
Головний фінансовий документ громади на наступний рік стояв у порядку денному під номером 28. Начальник фінансового управління Світлана Вельгус коротко презентувала бюджет на 2025 рік. На освіту передбачено трохи більше половини усіх грошей, на органи державного управління – 15 %, на медицину — 6 %, на житлово-комунальне господарство — 5%, на соцзахист — 7%, на економічну діяльність — 6%, на культуру — 3%, а на спорт — 1% бюджетних коштів.
Депутат від «Слуги народу» Олександр Шумьский зауважив, що у проєкті бюджету знову є пункт про дозвіл розміщати вільні кошти на депозитних рахунках і поцікавився, скільки заробила громада від розміщення коштів на депозитах за минулі роки. Адже така практика існувала за каденції Тетяни Єрмолаєвої. Заступник начальника фінансового управління Галина Поліщук відповіла, що останні два роки кошти на депозитах не розміщували, а в 2022 році громада заробила від розміщення на депозиті 1 мільйон гривень.
Після довгого обговорення бюджет все таки прийняли. У сесійній залі зазвучали гучні оплески. Додамо, що у бюджеті на 2025 рік попередньо зарезервували 50 мільйонів на потреби військових. Як повідомила на сесії Світлана Вельгус, цьогоріч касові видатки з бюджету на ЗСУ склали 36 мільйонів.
Обранці розглянули ще декілька питань і оголосили коротку перерву, після чого повернулися до сесійної зали, частково розподілили кошти від перевиконання бюджету і вільний залишок та розглянули питання майнового характеру. Загалом на сесії, яка тривала впродовж трьох годин, депутати встигли розглянути 79 питань.
Читайте також:
Понад три мільйона коштувала найдорожча закупівля міськради Козятина у жовтні
Брали напрокат вантажівку і замовляли ремонт зупинки на Куликівського
Оприлюднили проєкт бюджету Козятина 2025
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
Микола Олександрович
половина бюджету на освіту, охрініти можна