Оприлюднили проєкт бюджету Козятина 2025
- На чергову сесію, яка відбудеться 20 грудня, готують бюджет Козятинської громади на наступний рік.
- Прогноз нашої майбутньої скарбниці опублікували на сайті міської ради.
- Ми проаналізували документ і розповімо, що може чекати Козятин у новому 2025 році
Календарний рік добігає кінця, а це означає, що зовсім скоро у міських та сільських радах відбудуться бюджетні сесії, на яких приймуть головні фінансові документи громад. Вінниця свій проєкт скарбниці вже представила на громадських обговореннях, які відбулися 5 грудня. Натомість у Козятині обговорення планують провести у п’ятницю, 13 грудня об 11.00, у сесійній залі. Але проєкт бюджету вже презентували в онлайн-форматі, тож ми готові вам розповісти, якою може бути наша скарбниця наступного року.
Прогнозують, що наступного року бюджет складе 355,6 мільйона, а разом із грошима, які наша скарбниця отримає з інших бюджетів, це буде орієнтовно 421,9 мільйона гривень. Із державної казни нам дадуть 66,3 мільйона на освіту. Ще 2,4 мільйона ми отримаємо на цю галузь з інших місцевих бюджетів. Натомість зі своєї скарбниці віддамо у казну 20,1 мільйона гривень. Тоді як минулого року з нашого бюджету до державного кошти не забирали.
Продовжать ремонтувати дахи шкіл
Більш ніж половина бюджетних грошей наступного року піде на освіту — 243 мільйони гривень. Більшість цих коштів — це заробітна плата працівників шкіл, дитячих садочків та інших закладів, що стосуються сфери освіти. Та будуть також інші видатки. Зокрема, на продукти харчування пропонують спрямувати 10,1 мільйона.
Наступного року збираються провести капітальний ремонт покрівлі у ліцеї №7 та покрівлі харчоблоку у ліцеї №5. На це пропонують спрямувати 5,7 мільйона гривень. На подарунки для випускників та переможців олімпіад і конкурсів обласного та всеукраїнського рівнів планують витратити 107 тисяч гривень.
На державне управління пропонують спрямувати 66,1 мільйона гривень. Майже вся ця сума піде на зарплату чиновникам, які працюють у семи підрозділах міської ради. Торік їх було на один менше. Причина у тому, що депутати створили нову структуру — Департамент гуманітарної політики, який опікуватиметься закладами освіти, а управління освіти та спорту, яке займалося цим раніше, поки що повністю не ліквідували.
Якщо забрати кошти, які планують витратити на зарплати чиновників, у галузі «Державне управління» залишиться 6,9 мільйона, які пропонують спрямувати на комунальні послуги та інші видатки. Зокрема, 10 тисяч гривень планують витратити на закупівлю фоторамок, а на прийом делегацій — 50 тисяч гривень.
На медицину пропонують передбачити у бюджеті 25,7 мільйона. Левова частка цієї суми піде на комунальні послуги та оплату енергоносіїв для Козятинської центральної районної лікарні. Натомість на Міський центр первинної медико-санітарної допомоги планують спрямувати 5,5 мільйона гривень.
На аніматорів 20 тисяч
Трохи більше, ніж на медицину, пропонують спрямувати на соціальний захист — 27,7 мільйона. Із цієї статті видатків фінансуються різноманітні пільги, а також заклади, які надають соціальні послуги. Зокрема, на утримання міського терцентру може піти орієнтовно 15,5 мільйона, а це більш ніж половина від усієї суми, передбаченої для галузі.
На лікування поранених військових планують передбачити 1,2 мільйона, на соціальну адаптацію у рекреаційних закладах Вінниччини учасників бойових дій та членів їх сімей, а також членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни пропонують спрямувати 52 тисячі. На відзначення ветеранів та жителів громади до пам’ятних дат можуть спрямувати 558 тисяч.
Культура наступного року може отримати фінансування у розмірі 11,7 мільйона гривень. Більша частина цих коштів піде на зарплати працівникам клубів, бібліотек, музею та інших закладів культури. Частину передбачають і на свята. Зокрема, на проведення заходів пропонують передбачити 50 тисяч гривень, по 20 тисяч — на послуги звукорежисерів, операторів та аранжувальників, а також аніматорів.
На спорт, найімовірніше, спрямують вдвічі менше, ніж на культуру — 5,7 мільйона гривень. Більша частина цих коштів піде на утримання дитячо-юнацької спортивної школи, менша — на стадіон.
Кінець «козятинській Венеції»?
На галузь житлово-комунального господарства пропонують спрямувати 19,6 мільйона гривень. Більша частина цієї суми, а саме 15,5 мільйона піде на благоустрій. Зокрема, на утримання доріг взимку планують витратити 8,8 мільйона, на утримання зеленої зони і догляд за квітниками — 1,2 мільйона, ще півмільйона може піти на утримання міського скверу і 50 тисяч — на утримання дитячих майданчиків. Сподіваємося, їх доведуть до ладу. Натомість на формувальну та санітарну обрізку дерев, а також забезпечення функціонування мереж зовнішнього освітлення кошти у проєкті бюджету не передбачили. Певно, ні дерева різати не будуть, ні ліхтарі не світитимуть.
Також 2,4 мільйона пропонують спрямувати на утримання сміттєсортувальної лінії, ще півтора мільйона — на каналізаційно-насосні станції.
На економічну діяльність пропонують передбачити у бюджеті 26 мільйонів гривень. Майже половина цих коштів (11 мільйонів) піде на поточний ремонт вулиць та оновлення розмітки, ще 2 мільйони — на утримання доріг «Чистим містом» і 4 мільйони — на співфінансування Службі місцевих автомобільних доріг, на утримання автошляхів місцевого значення. Наступного року збираються ще й вирішити проблему з водовідведенням на Винниченка — на облаштування зливної каналізації у бюджеті пропонують передбачити 6 мільйонів гривень.
На статтю видатків «Інша діяльність» пропонують спрямувати 5,3 мільйона гривень. Левова частка цієї суми буде у резервному фонді. Також півмільйона гривень пропонують спрямувати на утримання міського радіо «Погляд».
Сподіваємося, цього разу члени виконавчого комітету, а також депутати дійдуть згоди при розгляді бюджету і ситуація, яка була торік, коли Козятин зайшов у новий рік без скарбниці, не повториться.
Читайте також:
Найбільше затягнули паски по медицині
Ціни на молочні продукти продовжують зростати: прогнози експертів
В НБУ дали прогноз, чи зростуть тарифи на комуналку в 2025 році
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.