Забруднення повітря в Україні: стали відомі причини

Забруднення повітря в Україні: стали відомі причини
  • Чи загрожує нам екологічна катастрофа? Розбираємося, чому поширюються чутки про пилову хмару над Україною та яка реальна причина погіршення якості повітря.

Укргідрометцентр спростував інформацію, що раніше з'явилася у ЗМІ, про нібито хмару забрудненого повітря, що рухається у бік України. Кажуть, що повідомлення про нібито транскордонне перенесення пилу в Україну є некоректним.

Інформація про те, що переміщується пил, почала поширюватись через неправильне трактування даних вмісту аерозолів у повітрі. Але досвідчені метеорологи одразу проаналізували, який саме це аерозоль. І це ніщо інше, як крапельки води.

За їх даним, це звичайна атмосферна вологість. І наразі вона доволі висока в Україні. Коли вона сягає 100% це означає, що повітря більше не може містити вологу у вигляді пару і вона конденсується в краплинки і утворюється серпанок та туман, які погіршують видимість:

Відео дня

Тому ніякого транскордонного перенесення пилу немає. Це перенесення вологого повітря та утворення серпанку і туманів.

«Повідомлення про нібито транскордонне перенесення пилу в Україну є некоректним, адже воно почало поширюватись через неправильне трактування даних вмісту аерозолів у повітрі. Нібито висока концентрація аерозолів означає, що переноситься хмара забрудненого повітря і пил. Але досвідчені метеорологи проаналізували, який саме це аерозоль. І це — крапельки води (атмосферна вологість). Завислі в повітрі крапельки води супутники 'бачать' так, як і пил, тому дуже важливо вміти правильно аналізувати доступні дані, — цитуємо повідомлення Укргідрометцентру. — Причиною погіршення якості повітря у столиці є такі ж синоптичні умови, які й призвели до утворення серпанку на Київщині.
Повітря притиснене високим тиском антициклону до землі, в ньому накопичуються дрібні крапельки води, майже повністю відсутнє перемішування повітря поблизу поверхні, тому будь-які викиди в місті (транспорт тощо) залишаються біля землі та накопичуються, що підвищили локально концентрації діоксиду азоту. Це стандартні сезонні процеси, коли розпочинається період туманів.

 

Читайте також:

Нацгвардієць Віталій Коваленко навчав першокурсників надавати домедичну допомогу

Що робити, якщо потрапили в ДТП? Пояснюють патрульні

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (1)
  • Надежда Кравченко

    Лише менi е недосказаним тлумачення.." крапельки води, майже повністю відсутнє перемішування повітря поблизу поверхні, тому будь-які викиди в місті (транспорт тощо) залишаються біля землі та накопичуються, що підвищили локально концентрації діоксиду азоту. Це стандартні сезонні процеси, коли розпочинається період туманів".... Ну я маю на увазi про викиди

keyboard_arrow_up