Урожай під загрозою? Сонячна погода активізує шкідників, а волога — не для всіх культур

Урожай під загрозою? Сонячна погода активізує шкідників, а волога — не для всіх культур
  • Хоча вегетація сільськогосподарських культур на Вінниччині загалом проходить задовільно, агрометеорологи б'ють на сполох.
  • Сонячна та суха погода, що сприяла росту, водночас призвела до поширення колорадського жука, білокрилки та пожовтіння ячменю.
  • Особливе занепокоєння викликає недостатній рівень продуктивної вологи для озимого ріпаку та цукрового буряка.

Друга декада червня 2025 року на Вінниччині відзначилася переважно задовільними погодними умовами для вегетації сільськогосподарських культур. Про це повідомив Вінницький обласний центр з гідрометеорології.

Сонячна погода: плюси та мінуси для врожаю

Сонячна та суха погода сприяла накопиченню ефективних температур. Станом на 20 червня сума ефективних температур вище +5˚ становила 749-875˚, що вище норми. Це позитивно вплинуло на ріст та розвиток рослин.

Проте, такі умови також створили сприятливе середовище для появи захворювань та шкідників. Зокрема, на посадках картоплі вже відзначається поява колорадського жука, а на капусті – білокрилки. В окремих господарствах області на посівах ярого ячменю помічали передчасне пожовтіння листків.

Відео дня

Стан вологозабезпечення ґрунту: розбіжності між культурами

За даними метеостанцій області станом на 18 червня, запаси продуктивної вологи під усіма сільськогосподарськими культурами на Вінниччині були переважно задовільними, достатніми та оптимальними.

Однак, ситуація дещо відрізнялася для різних культур:

  • Під озимою пшеницею в метровому шарі ґрунту запаси вологи склали 90-130 мм (задовільні, достатні та оптимальні).
  • Під озимим ріпаком запаси вологи в метровому шарі ґрунту були недостатніми (до 60 мм).
  • Під ранніми ярими культурами (ярий ячмінь, горох) запаси вологи у шарі 0-100 см склали 91-173 мм (задовільні, хороші та оптимальні).
  • Під цукровим буряком запаси продуктивної вологи в орному шарі ґрунту були до 18 мм, а в метровому – до 91 мм, що є недостатнім.
  • Під пізніми теплолюбними культурами (соняшник, кукурудза, гречка, соя) запаси вологи варіювалися від недостатніх до хороших: 9-35 мм у шарі 0-20 см та 94-194 мм у шарі 0-100 см.

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі
×
0%
keyboard_arrow_up