260 тонн піщано-соляної суміші буде на взутті, автівках і у водокачці.
- Лише четвертий день, як засніжило і підморозило, а комунальні служби не справилися з своїми обов’язками.
- Де тротуари за іграшки можна було пройтися віником їх посипали сіллю.
- По воді і каші ходили люди, а надвечір все замерзло, ранок 23 листопада козятинчани зустріли на льоду.
Проблема. Сніг, який можна було легко змести з тротуарів віником у нас чомусь переріс у льодовий колапс. За хронологією подій з 21 листопада дороги і тротуари нашого міста тільки притрулило.
В той день комунальники тільки розвозили контейнери для посипки доріг. На другий день снігу випало ще стільки ж. Тротуари та й дороги комунальні служби, немов з переляку обільно посипали піщано-соляною сумішшю.
Вже 23-го листопада калюжі, снігова каша замерзли і комунальники опинилися в ситуації, що хотіли, як краще, а вийшло, як завжди.
У нас є зелений тракторець, який за минулої влади був спеціально куплений, щоб від снігу прочищати тротуари. Та й снігу на тротуарах за ці дні було стільки, що потреби посипати тротуари сіллю не було. Добрий господар застосовує соляні суміші, лише в період ожеледі чи ожеледиці на дорогах, щоб зруйнувати лід.
У довіднику чорним по білому написано: руйнування льоду відбувається за допомогою хім. реакцій. Активні речовини при дотику до поверхні, що підлягає обробці, плавлять крижану кірку, проходять углиб льоду, руйнуючи його структуру та не допускаючи повторного замерзання, а кашу, що утворилася, легко прибрати механічним шляхом.
А у нас, що було зроблено. Сніг, який можна було легко прибрати механічним способом посипали сумішшю. Калюжі і снігова каша замерзли, а коли на другий день виникла потреба посипки доріг і тротуарів їх вже ніхто не посипав. У всякому разі нічого не було посипано зранку 23 листопада.
До речі, як треба діяти в такій ситуації показали залізничники. Вони доріжки і пішохідні переходи посипали піском.
Тепер про сіль. В одному з коментарів очільник ЖКГ Іван Вовкодав сказав, що на зиму для нашого міста потрібно 260 тонн суміші. Іван Володимирович при всій повазі до вас повідомляємо, спеціалісти кажуть, що не ЖКГ визначає, скільки треба посипки, а визначальними є погодні умови. А ще кажуть, якщо після кожного снігу за умови сніжної зими сипати сіль, то на всю зиму запланованих 260 тон соляної суміші не вистачить, а вся та сіль буде на нашому взутті на крилах і днищі автівок і у водокачці.
Як правило після снігопадів найбільше непроїзні дороги у приватному секторі. Цього разу другорядні дороги мали кращий вигляд ніж центральні, можливо тому, що їх ніхто сіллю не посипав.
Тож, виходить, що посипка не завжди приводить до бажаного результату.
За комунальників, що вони добре підготувалися до зими ми раді і молодці, що запасаються на зиму всім необхідним. Тільки підготуватися до зими і бути до неї готовими речі різні. Якщо робити все в міру і вчасно тоді сама природа може стати союзником, як стала 24 числа, коли після нічного дощу і денного потепління все на дворі розтало.
Попереду у комунальників ще не один сніг. Якщо його вчасно прибрати, то потреби в посипці доріг і тротуарів сіллю відпаде. Снігозбиральну техніку для чогось купили?
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.