Журбинці хочуть в Козятинську ОТГ, але мають увійти в Самгородоцьку

Журбинці хочуть в Козятинську ОТГ, але мають увійти в Самгородоцьку
Межі ОТГ на Козятинщині. Карта з сайту Вінницької ОДА
  • Минулого тижня Кабінет міністрів затвердив перспективний план формування громад Вінницької області.
  • Для Козятинщини усе залишиться фактично без змін.
  • Окрім Журбинців, які знову включили до Самгородоцької ОТГ.
     

Ідея об'єднати села в територіальні громади з'явилася в уряду ще п'ять років тому. У грудні 2015-го Кабмін затвердив перший перспективний план формування ОТГ на території нашої області.

Спершу у плані на території нашого району було чітко окреслено лише межі майбутньої Самгородоцької ОТГ. Згідно з тим планом, до громади мав увійти аж 21 населений пункт. Північна межа громади з центром у Самгородку мала проходити за селами Журбинці, Йосипівка та Великий Степ.

Аж у лютому 2018-го до перспективного плану включили Глуховецьку ОТГ. Спершу планувалося, що до неї увійде лише дві сільради - Глуховецька та Непедівська. Через дев’ять місяців до Глуховець та Непедівки додалося ще й Бродецьке.

Відео дня

У червні 2019-го було визначено, що на Козятинщині створять 4 ОТГ: Глуховецька, Самгородоцька, Махнівська і Козятинська. І якщо дві останні лише з'явилися у плані, то дві попередні зазнали змін.

Відтак Глуховецьку ОТГ розширили, включивши до неї ще 6 сільських рад. Межа громади мала проходити за селами Жежелів, Пляхова, Непедівка, Вернигородок.

Самгородоцька ОТГ «схудла» на одне село - з переліку виключили Журбинці, тож тепер північна межа мала проходити за селами Дубові Махаринці, Йосипівка, Великий Степ.

До Махнівської ОТГ мали увійти 20 населених пунктів. Межа громади мала проходити за селищем Дубина, селами Медведівка, Садове, Мшанець, Куманівка.

У червні 2019-го у перспективному плані нарешті з'явилася Козятинська ОТГ. Передбачалося, що навколо міста та селища Залізничне мало об'єднатися 14 сіл. Журбинці, які спершу планували включити до Самгородоцької ОТГ, увійшли в Козятинську.

Географічно Козятинську ОТГ мали оточувати три інші громади: Самгородоцька, Махнівська і Глуховецька.

Згодні не всі

Об’єднуються громади в ОТГ добровільно. Принаймні добровільним цей процес називають у законі, який так і звучить «Закон України про добровільне об'єднання територіальних громад». Хоча у цій процедурі є певні нюанси, за яких село чи селище може увійти чи не увійти до певної ОТГ.

Зокрема, у законі чітко вказано, що територія громади має бути нерозривною, а об'єднання здійснюються відповідно до перспективних планів області. А до вже створеною громади може приєднатися сільська чи селищна рада, яка географічно межує з ОТГ і відповідно до перспективного плану входить до цієї громади. Тож якщо, скажімо, Білопілля хотіло б приєднатися до Козятинської ОТГ, це неможливо було б зробити з двох причин: по-перше, сільрада не має спільних меж з Козятинської міською радою; по-друге, за перспективним планом Білопілля та Селище мають увійти до Глуховецької ОТГ.

Хоча серед мешканців сіл та селищ є ті, хто не бажає приєднуватися до громади відповідно до перспективного плану. Один з таких прикладів – село Велике, що входить до Вернигородоцької сільської ради. За планом вони мають увійти до Глуховецької ОТГ. Проте ініціативна група села, на чолі з Федором Свідзінським, провела опитування у Великому. Майже 80 відсотків опитуваних висловилися за приєднання до Козятинської ОТГ. Але через нюанси, які ми пояснили вище, Вернигородоцька сільська рада не може приєднатися до Козятинської ОТГ.

Схожа ситуація і в Блажіївці та Дубових Махаринцях. Ці два села підпорядковуються Дубовомахаринецькій сільській раді. У лютому цього року там провели схід села, на якому більшість висловилася за приєднання до Козятинської ОТГ. Хоча згідно з перспективним планом, Добовомахаринецька сільрада має стати частиною Самгородоцької ОТГ.

Нові зміни

Тим часом минулого тижня Кабінет міністрів України затвердив перспективний план формування ОТГ на Вінниччині. Поки документа ще не оприлюднено, але точно відомо, що у Вінницькій області буде 63 громади, а на Козятинщині – чотири.

Андрій Кавунець, голова громадської організації «Ресурсний та інформаційний центр «Громади Вінниччини», проаналізував проекти та деякі документи і зробив попередній аналіз плану. Він припустив, які саме населені пункти увійдуть до кожної з громад. Згідно з цим попереднім аналізом, для Козятинщини усе залишиться фактично без змін. Окрім Журбинців, які знову включили до Самгородоцької ОТГ.

Громада Журбинців у більшості виступає за приєднання до Козятинської ОТГ. У сільській раді кажуть, що проводили серед мешканців опитування і переважна більшість проголосувала за те, щоб йти в Козятин, а не до Самгородка.

– У нас до Козятина 12 кілометрів і тут автобус часто ходить і нам зручно сюди, – пояснює Тетяна Лешко, секретар сільської ради. – До Самгородка у нас під'їзду як такого немає і це набагато далі, майже 20 кілометрів. Виходить, який сенс їхати до Самгородка, коли що-небудь там потрібно у сільській раді взяти, а потім все одно везти в Козятин, чи до нотаріуса, чи ще куди.

 

 

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
19:53 В церкві Покрови святили вербу, в цей день воїнам передової роздавали подарунки 19:06 Козятинчани в Instagram: добірка яскравих фото за тиждень, що минає photo_camera 18:02 Пройшов День відкритих дверей у Козятинському училищі. ФОТО photo_camera 17:01 Учні Непедівського ліцею та жителі Пузирок висадили 1000 саджанців сосни photo_camera Від читача 11:35 Присвоєння почесного звання - «Герой України» (посмертно). 16:05 Президент відзначив орденом військового з Козятина Віктора Малая 15:18 День цивільного захисту в 3-му ліцеї: першокласники отримали урок безпеки photo_camera 14:41 Дмитро Степанюк посмертно нагороджений орденом "За мужність" 13:01 Церковний календар на травень 2024 року: дата Великодня та інших важливих свят 11:01 Минув рік, як в бою з ворогом загинув наш земляк Віктор Тимощук 09:55 Де в Козятині купити сучасні, стильні та якісні меблі (партнерський проєкт) 09:20 Вербна неділя 2024: звичаї та традиції свята play_circle_filled 08:34 З кожним роком ліквідаторів на ЧАЕС стає менше 08:00 Якщо сьогодні залетить у двір бджолиний рій — це до щастя: про прикмети та заборони 28 квітня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up