«Їдальню оновили, а гроші нам не заплатили»
- 27 січня 2022 р.

Люди і проблеми. Майстри нашого міста скаржаться, що їм не заплатили за ремонтні роботи оновленої їдальні у школі–ліцеї. Але у міській раді кажуть, що повністю розрахувалися з підрядником
Надурили. Нещодавно вперше за 33 роки в школі-ліцей було зроблено капітальний ремонт харчоблоку, закупили нове устаткування та обладнання, меблі та освітлення. А от майстри скаржаться, що їм так і не заплатили за ремонтні роботи.
Місяць працював без вихідних
– Я займаюсь ремонтними роботами вже 15 років. Одного разу посередник Сергій запропонував роботу – класти плитку в школі-ліцеї. Платили 150 гривень за метр квадратний. Загальна площа об’єму робіт – 400 метрів квадратних. Я погодився, - розповідає Руслан Гасанов, майстер-плиточник. – Пропрацював місяць, отримав 10 000 зарплати і захворів на ковід. Перебіг хвороби був важким, півтора місяці пролежав у лікарні. Коли мене виписали, директор школи благала, щоб я швидко вийшов на роботу і завершував класти плитку. Квапили нас, щоб до нового року ми здали об’єкт. Я напився знеболювальних і прийшов класти плитку. Поруч із нами працювала фірма, яка виграла тендер - ТОВ «ТРІУМФ-СП». Мене гризли дивні передчуття. Я запитав директора школи: «З нами хоч розрахуються?» Вона запевняла після завершення всіх робіт нам все заплатять у повному обсязі.
За словами пана Руслана, він працював цілий місяць без вихідних. Один з плиточників, що працював разом з ними в команді, потрапив під потяг, залишився живий, але без ноги.
– Я долучив до цієї роботи дружину, вона шви затирала і вимивала цю плитку, і синів своїх, і вони теж шви затирали. Роботи було безліч, а часу обмаль. Якось на оглядини нашої роботи прийшла керівник ОТГ Тетяна Єрмолаєва. Я запитав її, коли ми отримаємо розрахунок? На що вона відповіла, що за роботу розрахуються після завершення всіх робіт, – розповідає майстер. – Наступного разу, коли вона приймала роботу, почала висувати претензії. А після завершення повідомила, що всі гроші за ремонтні роботи перерахували фірмі підряднику. Я почав телефонувати в цю фірму – а вони почали шукати якісь причини, чому вони не можуть розрахуватися. А зараз взагалі на дзвінки не відповідають.
Не мало, не багато майстру та його родині не заплатили 30 тисяч гривень.
Багатьом не заплатити
– Я чув, що майстрам–плиточникам, які робили ремонт у школі №9, теж не заплатили. Я сказав керівнику нашої громади, що ми зберемося і будемо писати заяву в правоохоронні органи. Вона сказали, що це буде дуже правильно, бо фірма, що виграла тендер, не платить податки і взагалі вони не добросовісні. Але хто ж наймав цю фірму? І чому? Вони нас просто кинули на гроші.
– Я з нового року намагаюсь додзвонитись до цієї фірми, але розумію, що це аферисти. Вони не заплатили штукатурам за роботу і мені, – говорить Сергій, який запропонував роботу Руслану Гасанову. – Я там працював 4 місяці. Зі шкільної їдальні ми зробили просто «цукерку» – затишно, красиво. Але майстри розчаровані. З нами ніхто не укладав договір. Повірили чесному слову. А зараз дізнаємось, що ця фірма мала проблеми із законом.
Журналістам також не вдалося зв'язатися з підрядною організацією.
Що кажуть у міській раді?
– Розрахунки із працівниками, які були задіяні в роботах, проводить організація, яка виграла тендер на виконання робіт. Управлінням освіти згідно з програмою «Спроможна школа для кращих результатів» виплачені всі кошти, відповідно до актів виконаних робіт. Є тендерний договір на суму 271 526 гривень. Кошти ми можемо перерахувати тільки на підрядну організацію, адже це державні кошти. Закупівля матеріалів, розрахунок з працівниками – ми до цього не маємо стосунку. Компанія мала б укласти договір із майстрами. Ми посередник між грошима, які дає Міністерство освіти та науки, і організацією, яка виграла тендер на проведення робіт, - пояснює Людмила Кондратюк, головний спеціаліст управління освіти та спорту Козятинської міської ради.
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
Шоб вони здохли. ПОВТОРЯЮ ШОБ ТИ ЗДОООХХХ