«Якби я не вірив у позитивні зміни, не погодився б на цю посаду»

«Якби я не вірив у позитивні зміни, не погодився б на цю посаду»
  • Персона. У ЦРЛ новий керівник. Директором закладу став лікар ультразвукової діагностики Олександр Ломачук. Поговорили з ним про проблеми у лікарні, заборгованість по зарплаті та першочергові завдання

З новим очільником лікарні журналіст зустрівсяу п’ятницю, 7 лютого, перед засіданням сесії міської ради. Олександр Ломачук ще мав до неї підготуватися, тож на розмову виділив лише 10 хвилин.

— Як ви сприйняли своє призначення на посаду і чи було для вас це несподіванкою?

— Призначення на посаду і справді стало для мене несподіваним. Однак, я розумів, що у лікарні склалася непроста, навіть кризова, ситуація, а тому треба було негайно приймати рішення. Часу на обдумування практично не було. Я мав одразу включатися до роботи, що й зробив

Відео дня

— Стосовно непростої ситуації у лікарні: з вашої точки зору у колективу ЦРЛ є можливість працювати без боргу по заробітній платі? Якщо так, то що треба зробити, щоб запобігти заборгованості у майбутньому?

— Основна причина заборгованості в тому, що не була закладена фінансова «подушка» безпеки, гроші на «чорний» день. У рекомендаціях Національної служби здоров’я України (НСЗУ), що є основним і головним платником зароблених нами грошей, вказано про необхідність і важливість такої «подушки» фінансової безпеки. Під цим поняттям розуміють накопичену суму коштів, своєрідний фінансовий резерв, що потрібний на непередбачений випадок. Для нашого колективу потрібно для фінансової безпеки 7–8 мільйонів, щоб унеможливити майбутні «нюанси» по зарплаті.

Проблем у нашому колективі у створенні фінансової «подушки» немає. А от чому такі кошти не були акумульовані — я не знаю. Знаю точно, що так не повинно бути. 

Жоден наш працівник не повинен чекати зарплати по два місяці. 

За 3–4 роки, що минули, можна було скласти фінансової підтримки 12 мільйонів. Ми зараз будемо працювати у цьому напрямку, і він у нас буде одним з першочергових. Якщо нам вдасться кожного місяця відкласти 500 тисяч на «подушку», то на кінець року ми будемо мати фінансової підтримки 6 мільйонів. 

Наразі НСЗУ тільки підписують договори на пакети медичних гарантій на 2025 рік, що завжди робиться на початку року. Це той час, коли вони не оплачують послуг. Тому маємо затримку за січень.

Зараз вже лютий і нам повністю пішла на зустріч міська рада. Хоча у депутатського корпусу є претензії до нашого фінансового відділу. Це питання до тих посадових осіб фінансового-економічного відділу лікарні, які не змогли все вчасно і вірно організувати. 

Однозначно, без вірно побудованого плану жити не можна. А фінансове планування — це основа всього, що має бути, усієї майбутньої роботи підприємства

— Кадрові перестановки в колективі можуть бути?

— Не заперечую

— Скільки ви в медицині, і чи весь час працювали у нашому місті? Які плани маєте на найближчу перспективу?

— Щодо роботи: у мене була перерва медичного стажу чотири роки, адже я працював першим заступником міського голови, коли Козятинську міську громаду очолював Олександр Гвелесіані. Загалом же у медицині я з 1984 року. Працював 9,5 років начмедом відділкової лікарні і півтора року — її головним лікарем.

Зараз проблем в лікарні дуже багато, і на це не треба закривати очі — їх потрібно висвітлювати. 

Разом із тим, у нас є радісна подія: ми відкрили реабілітаційне відділення на 20 ліжок! І це є чудово, тому що люди, які мають функціональні розлади опорно-рухового апарату, мовлення тощо, отримують хорошу і якісну допомогу. Маємо сучасні тренажери, тож чекаємо пацієнтів до нас на реабілітацію після інсультів, травм. Основною категорією наших пацієнтів очікувано будуть військові, які втратили кінцівки та потребують лікування і реабілітації. Ми вже приступили до такої роботи і цю історію ми будем розвивати теж з великою силою.

— Які проблеми будете вирішувати у першу чергу?

— Фінансово-економічні — раз. Господарські — два. Кадрові — три.

Кадрові питання — в числі перших, тому що ті люди, які самовіддано працюють за невелику зарплату, повинні мати заохочення. Відповідно до всього цього треба зробити аналіз і деякі нормативи з інформації треба переглянути. 

Думаю, що нам все вдасться. Мені треба виправляти ситуацію. Тим, що сталось в лікарні в фінансовому плані, я шокований. Далі до роботи лікарні має бути інший підхід.

— Тобто в майбутнє лікарні ви дивитесь з оптимізмом?

— Тільки так. Можу сказати, що зрушення будуть без сумніву. Якщо говорити, що тут нічого позитивного не відбудеться, то мені зараз треба встати і піти з посади. Проблем багато, але вони зараз є скрізь. Держава у війні і ми повинні це розуміти. Тільки життя продовжується і при підтримці міської ради, яку вони нам надають, впевнений, що прорвемось. Інакше я не погодився б на цю посаду.

 

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (23)
  • Тетяна Гурковська

    ХАЙ ЩАСТИТЬ змінити щось на краще!
  • Зоя Федорчук

    Гарний та порядний лікар! Знаю особисто!
  • Лариса Дворська

    Скільки років цьому керівнику від бога?Старішого не знайшли?

    Alena Kornichyk reply Лариса Дворська

    Лариса Дворська Трамп те не нова копійка.
  • Алла Ильчук

    Шкода,що не має молодшої людини,надіюсь ,що свою медсестру не візьме в зами.

keyboard_arrow_up