Всі за відкриття реабілітаційного центру, але є нюанс
- Минулої п’ятниці президія Ради ветеранів зібралася на своє чергове засідання. На порядку денному було два питання.
- Обговорили можливість відкриття на базі колишньої міської лікарні реабілітаційного центру та порядок дій на заході вшануванні воїнів, які увійшли в Козятин 28 грудня 1943 року.
З першого питання слово взяв голова ради ветеранів Федір Кропива. З його слів стало відомо, що в соцмережах з’явилося повідомлення від заступника військової адміністрації Олександра Пузиря про ідею створення на базі колишньої міської лікарні відділення або центру реабілітації дітей, осіб постраждалих від збройної агресії та військовослужбовців.
— 12 грудня 2023 року на прохання Наталії Щербатюк та Євгена Малащука КП Козятинська ЦРЛ Козятинської міської ради подивились чи можна розмістити Центр реабілітації на базі пустуючого приміщення лікарні. Приміщення занедбане і потребує прибирання, але «реабілітацію» прийме. В ньому є електрика, тепло і вода. Шкода, міський голова Тетяна Єрмолаєва проти. Прочитавши таке повідомлення, я відразу. зателефонував міському голові і запитав її: Тетяно Миколаївна ви проти створення реабілітаційного центру в колишній міській лікарні чи відділення?, — каже голова ради ветеранів, — «Та ви, що Федір Тихонович, хто ж відмовиться від додаткового пакету НСЗУ. Я проти того, щоб на базі колишньої міської лікарні зробити лікарню з реабілітації. Ми не потягнемо такий реабілітаційний комплекс» — сказала вона мені. От я зібрав вас щоб почути думку кожного.
Після головуючого слово мав заступник міського голови з соціальних питань Павло Холковський.
— Я хоч в медицині не великий спеціаліст, але деякі деталі мені відомі. Лікарня має на сьогоднішній день 18 пакетів. Я не буду зупинятися на кожному окремо, але на кожному пакеті лікарня заробляє гроші. Звісно, що ніхто з міської ради не проти, щоб ЦРЛ отримала ліцензію на ще один пакет, за який держава буде давати фінансування. Цей пакет може бути, як за амбулаторного лікування, так і при стаціонарній реабілітації коли пацієнт буде лежати і отримувати послугу. Міська рада не проти такого пакета. З цього приводу була створена комісія, до якої входили представники депутатських фракцій. Вони були в тому приміщенні, яке з юридичної точки зору і так належить лікарні. Коли почалось повномасштабне російське вторгнення, той корпус був зайнятий військовими. Потім вони звідти з’їхали в інше місце дислокації. Приміщення міської лікарні пустують вже 6 місяців. Всі приміщення в нормальному стані, тільки туди треба було прийти і прибрати. Додатковий пакет — це гроші лікарні, це зарплата лікарям. — сказав Павло Холковський і додав, що за статистикою НСЗУ наша лікарня не маючи інсультного пакета пролікувала 120 пацієнтів з даним недугом і наша лікірня за інсультних хворих не отримала за лікування грошей від НСЗУ. ЦРЛ не проти щоб отримати ліцензію на інсультний пакет. Перспективи для для цього є, бракує щоб депутати міської ради виділили кошти на медичне обладнання, якого не достає. Недавно, — продовжує доповідач, — у нас була апаратна нарада і директор лікарні сказала, що лікарі і відповідні документи для подачі в НСЗУ на реабілітаційний пакет є. В цьому пакеті немає обмежень кого лікувати. То будуть діти, військові, ветерани війни ветерани праці. Коли немає обмежень, значить можна лікувати всіх. Реабілітаційне відділення у нас було протягом 2020 і 2021 року. Потім НСЗУ поставило інші вимоги, що лікарі мають працювати лише в Козятинській лікарні і НСЗУ у ЦРЛ забрало. Зараз такої проблеми в Козятинській лікарні немає, — сказав на завершення свого виступу заступник міського голови.
З почутого кожен член президії мав висловити свою думку. Зійшлися на тому, що коли це буде реабілітаційна лікарня, то буде велике навантаження на бюджет через енергоносії, плюс там буде ще один директор, заступник і так далі. Міській бюджет не потягне такого навантаження. Якщо це має бути лікарня області, то це має бути співфінансування трьох колишніх районів: Козятина, Калинівки, Хмільника і ми маємо звернутися в район з листом. Коли це буде відділення, то це буде окреме приміщення, а не весь корпус колишньої міської лікарні. Для відділення не треба буде нікого шукати тому, що вони вже є. За обидві пропозиції президія ради ветеранів проголосували одноголосно.
— Якби у нас бюджет міста був значно більшим, то реабілітаційна лікарня нам би не завадила. Це й додаткові робочі місця і збереження приміщень. Тільки самі ми того не потягнемо. З реабілітаційним відділенням ЦРЛ впорається, це також додаткові робочі місця, а лікарня то без допомоги з боків вона й не відкриється, — підсумовуючи перше питання сказав головуючий на зібранні Федір Кропива.
По другому питанню президія ради ветеранів все вирішила просто і швидко. Збір — 28 грудня біля міської ради. Покладання квітів за маршрутом: пам’ятний знак Сербіну і Кондрацькому, танк, пам’ятник загиблим воїнам в другій світовій війні, пам’ятник визволителю Козятина Бойку. По завершенні заходу покладання квітів, для гостей міста буде організована «солдацька каша»
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
Наталія Щербатюк
Ольга Пирогова
Ольга Пирогова reply Ольга Пирогова
Наталія Щербатюк reply Ольга Пирогова
Ольга Пирогова reply Ольга Пирогова
Наталія Щербатюк reply Ольга Пирогова
Наталія Щербатюк reply Ольга Пирогова
Ольга Пирогова reply Ольга Пирогова
Наталія Щербатюк reply Ольга Пирогова
Наталія Щербатюк