Вказали на недоліки та як їх усунути. Рятувальники обійшли хати жителів Глуховецької громади
- Вінницькі рятувальники провели інформаційно-профілактичні відпрацювання в Глуховецькій та Бершадській територіальних громадах.
- Місцевим жителям нагадали, як безпечно користуватися пічним опаленням та іншими обігрівальними приладами.
Відпрацювання пройшли 16 грудня. Про це інформує Головне управління ДСНС України у Вінницькій області.
Рятувальники зазначають, що найчастіше пожежі стаються через нехтування правил та несправні прилади. Аби не сталося лиха, кожному жителю громади роздали інформаційні листівки та нагадали, як безпечно поводитися з вогнем у побуті.
— Під час подвірних обходів фахівці ДСНС вказали господарям на основні недоліки, які виявляли під час відвідин осель та надали людям кваліфіковані поради та рекомендації щодо їх усунення, — зазначають у повідомленні. — Також бійці ДСНС нагадали селянам основні правила безпеки під час святкування новорічних та різдвяних свят та про заборону користування піротехнічними виробами.
На початку грудня, нагадаємо, рятувальники також навідувалися у цю громаду. Роздали селянам інформаційні листівки з правилами безпеки. Тоді основну увагу селян зосередили на правилах безпечної експлуатації приладів опалення та газового обладнання, а також попрохали вживати всіх заходів безпеки під час виявлення вибухонебезпечних предметів.
Правила пожежної безпеки в осінньо-зимовий період
У осінньо-зимовий період виникає більше половини всіх пожеж, інформує Вінницьке районне управління Головного управління ДСНС України. Рятувальники поділилися порадами та правилами пожежної безпеки в осінньо-зимовий період. Ознайомтеся з ними, аби не сталося біди.
Правила пожежної безпеки в осінньо-зимовий період:
- Не варто використовувати для обігріву приміщень несертифіковані й саморобні нагрівальні прилади та газові кухонні плити;
- У разі використання обігрівальних приладів потрібно прослідкувати, щоб вони були встановлені таким чином, аби уникнути перекидання та обмежити доступ дітей до цих приладів;
- Відстань від приладів електроопалення до горючих матеріалів і конструкцій має становити не менше 0,25 м;
- Не можна залишати без нагляду увімкнені в електромережу телевізори, праски, електрообігрівачі;
- Не варто застосувати саморобні некалібровані плавкі вставки в запобіжниках електричного струму;
- Не варто спалювати сміття і рослинні залишки та залишати недопалки та сірники на сухій трав’яній підстилці;
- Не можна розводити багаття біля лісової зони, в полях, у безпосередній близькості до будинків чи господарських споруд;
- Не можна залишати багаття без нагляду;
- Не можна дозволяти дітям бавитись біля багаття, також варто тримати запальнички та сірники поза полем зору дітей та у недосяжних для них місцях.
Довідка
Щороку з настанням осінньо-зимового періоду через елементарне недотримання та нехтування правилами пожежної безпеки при користуванні нагрівальними електро- та газовими приладами, а також при експлуатації пічного опалення збільшується кількість пожеж, травмування та загибель людей на них.
В осінньо-зимовий період необхідно дотримуватись елементарних правил пожежної безпеки та нехай тепло у вашому домі буде безпечним.
Читайте також:
Минулої доби у пожежах загинуло 13 людей. Рятувальники нагадали правила пожежної безпеки
Пожежа у Глуховецькій ОТГ: згоріла споруда та все що в ній було, трактор і тварина
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.