«Війна, живемо на малу зарплату, а припаркуватись ніде»

«Війна, живемо на малу зарплату, а припаркуватись ніде»
  • У неділю, 27 квітня, у місті та в більшості сіл нашої громади пройшли проводи. Ми побували на кладовищі села Козятин на На Алеї Слави міського кладовища та у Махаринцях. На могили рідних та близьких несли люди живі і штучні квіти. Людей ніби було менше ніж в минулі роки, хоча по колоні автівок цього не скажеш

Час пік на сільському кладовищі припав на 10 ранку.

Відео дня

До цього часу отець Василь посвятив пам’ятники загиблих воїнів на Алеї Слави і перейшов освячувати могилки померлих по рядах.

В цей час на цвинтарі села з’явилися діти ромів. Проте пальму першості швидкісного спустошення могилок мали не вони, а жінка ще не пенсійного віку і не ромської національності. Якщо вже говорити за ромів на Проводи, то самі порядні у Іванківцях. Вони беруть з могил паски, писанки і солодощі після того, як отримали дозвіл. Проводи у Іванківцях проходили днем раніше.

На Алеї Слави в селі Козятині зустріли вчителя фізвиховання, тренера по футболу Петра Міськова.

— Провідував і віддав шану Володимиру Чорноусу. Володя був першим з моїх учнів хто загинув у цій війні, — сказав педагог.

Біля могил рідних були й великі компанії, та ми не помітили, що були на Проводи великі застілля з вживанням алкогольних напоїв. Хіба родини, які приїхали здалека, снідали з дороги. 

На центральному кладовищі перших знайомих ми помітили біля заправки. Запитали у  них, як курсує транспорт.

— Ми тільки підійшли, чекаємо на «одиничку». «Сімка» і «трійка» вже поїхали. Автобус першого маршруту мав відправлятися від Алеї Слави та машин сьогодні стільки багато, що він не може там розвернутися, — сказали мешканки Білої казарми

Машин і справді було дуже багато. Чоловіки, які зуміли припаркуватися, видихали і говорили: «Війна, живемо на невелику зарплату, а машин — що й припаркуватися ніде»

Найбагатолюднішим місцем на міському кладовищі, як і очікувалося, була Алея Слави загиблих воїнів. Отець Роман провів службу і освячення пам’ятників і захоронення Героїв. 

Були гастролери-спустошувачі принесенння на могили. Деякі рідні обурювалися, що такі особи ведуть себе недостойно, а поліції на цвинтарі немає. Наряди поліції на міському кладовищі були. У поле нашого зору потрапили два екіпажі. Міське кладовище — велике, тому навіть чотири наряди поліції тут мало були б помітними. 

Але із завданням вони своїм справилися.

У Махаринцях проводи пройшли теж без пригод. Ось що нам розповіли місцеві мешканці.

— У нас Проводи пройшли за найкращим сценарієм. Отець Іван провів гарну службу. Освятив пам’ятники Героїв України, потім освятив всі могилки на новому і старому кладовищі. Що люди принесли на могили — вони все зібрали і передали для наших захисників. Ми все помістили у ящики, потім ще будемо сортувати. Паски до пасок, крашанки до писанок і солодощі окремо. Нехай і у наших хлопців на фронті буде свято. Ще ми поставили скриньку для ЗСУ і її трохи наповнили. Ми збираємо гроші хлопцям на РЕБ, а решту зібраних грошей ми розділимо між волонтерами, —.сказали активісти села

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (7)
×
0%
  • Ирина Богза 30 квітня 2025 р.
    Там цигани забірали все з могилок, неможна було поставити зараз забірають, я там була все бачила .
  • НАДІЯ 29 квітня 2025 р.
    Війна для тих хто не хоче бути з росією,а ждуни колоборанти запроданці не воюють і їхні діти також,вони жирують, крадуть все що можуть,і купують дорогі машини,а прості люди донатять, готують,печуть,купують все для захисників України,і плачуть на могилах дітей, патріотів і постраждалих від агресії росії.Дуже хочеться щоб люди гарно жили але складається враження що ця війна на довго ... гроші правлять світом.
  • Люда 29 квітня 2025 р.
    Війта для тих чиї рідні там,і то для тих чиї з перших днів там то не реагували на збори ті що забирають зараз.
  • Виктория Черненко 28 квітня 2025 р.
    Боже,який жах!!! З могил зібрали для захисників і цим чванитесь??? Ось така ваша дяка і такі ваші молитви, ворогу не бажаю таких смаколиків!!!!
keyboard_arrow_up