Виявили кореневу гниль, то й рубають дерева

Виявили кореневу гниль, то й рубають дерева

Як стверджують фахівці

Минулої п’ятниці в редакцію газети “RIA-Козятин” звернулася група любителів природи. Вони повідомили, що в районі залізничного переїзду “1009 кілометр” біля розвилки доріг тубдиспансер - село Махаринці варварськи вирізаються дерева. Повідомлялося також, що вирізаються живі дерева в той час, як поруч стоять сухостої. Щоденно бригада людей, озброєних бензопилами, з самого ранку спилює все нові і нові дерева.

Побувавши на місці події, пощастило зустрітися з працівниками лісового господарства — лісничим урочища “Сестринівська дача” Василем Сауляком та лісником Сергієм.

Відео дня

На запитання керівнику лісового господарства, що відбувається в даній ділянці лісу, він повідомив, що іде санітарна вирубка дерев (ясенів), ушкоджених хворобою коренева та стовбурова гниль.

— Пошкоджені хворобою дерева, — розповідає Василь Андрійович, — були виявлені в кінці червня. З цього приводу був зроблений запит в експертну комісію лісового господарства міста Хмільник. Спеціалісти даної установи на місці поставили пошкодженим деревам діагноз: “коренева гниль”.

А ще наш співрозмовник розповів історію самого процесу видалення дерев. За його словами, дерева на даній ділянці лісу знаходяться біля електроліній. Щоб почати роботи з видалення хворих насаджень, потрібно було зняти дроти електроліній. Процес цей настільки складний, що потрібно було брати дозвіл на вікно і підключати Київ. Коли всі сроки були встановлені, пізніше виявилось, що назначений четвер припав на свято Петра і Павла. У лісництві також працюють українці, які дотримуються релігійних свят. Ще раз зателефонували на Київ. На тому кінці зв’язку повідомили, що у них немає Петра-Павла, є вікно, то ж пиляйте. Довелось розпочинати  роботи в свято...

Думка фахівців лісового господарства щодо хвороби коренева гниль

У лісах України спостережено всихання ясена в чистих та мішаних насадженнях, що призводить до збільшення обсягу санітарних рубок. За результатами обстежень встановлено видовий склад збудників хвороб ясена: кореневих та стовбурових гнилей – 14 видів, некрозно-ракових хвороб – 5 видів. Особливу небезпеку становить поширення нового небезпечного збудника некрозу Hymenoscyphus pseudoalbidus, який у Європі призводить до швидкого відмирання дерев ясена різного віку. Ознаки ураження ясена цим патогеном виявлено в усіх обстежених нами лісових насадженнях. Поширення хвороби набуває характеру епіфітотії та становить значну загрозу для лісів та зелених насаджень з участю ясена звичайного.

Тож в даному випадку вражені хворобою ясені і дуби, що накрили дорогу, випилюються з болем та разом з тим і поясненням.

Від редакції:

Отож, Сауляк ріже, бо в такому  процесі є необхідність? Це не варварство, не заробітки, а крайня міра? Він стверджує, що саме так.

Редакція газети “RIA-Козятин” вдячні за інформацію, яку дають не байдужі до природи люди. І чим буде таких людей більше, тим більше дерев вдасться врятувати в повному розумінні цього слова. Адже крім любителів природи багато є і любителів лісу.

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
17:15 Спека буде до 42°, проте обіцяють короткочасні дощі і грози: оновили прогноз на найближчі дні play_circle_filled 15:02 Кількість хворих зросла більш ніж у двічі: на які кишкові інфекції хворіють козятинчани 13:27 На День міста відкрили Дошку пам’яті та Алею Слави 12:40 Де в Козятині купити сучасні, стильні та якісні меблі (партнерський проєкт) Від читача 15:46 Сухий бузок упаковка 50 грам 12:02 Козятину 150: Співали «Жовто-блакитне серце» photo_camera 11:16 Наша лікарня стала другою в області за кількістю пологів 10:23 Підірвався на «розтяжці»: вісім років тому ми втратили нашого Захисника Леоніда Леонтюка 09:00 У Черепашинцях втопився 7-річний хлопчик — тіло дитини знайшли на глибині 4 метрів play_circle_filled 08:10 Як вимикатимуть світло 15 липня: новий графік знеструмлень по 21 липня 07:07 Не доїхала з Хмельницького до Козятина: допоможіть знайти козятинчанку Світлану Завальну 18:09 Козятинська лікарня придбала воїнам станцію РЕБ для боротьби з ворожими дронами
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up