В Раду внесли законопроєкти, які передбачають заборону діяльності РПЦ в Україні

В Раду внесли законопроєкти, які передбачають заборону діяльності РПЦ в Україні

У Верховній Раді України зареєстрували законопроєкти, які передбачають, зокрема, заборону діяльності Російської православної церкви на території нашої держави. 

Так, проект Закону про внесення змін до Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації” щодо заборони діяльності релігійних організацій (об’єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України наразі наданий депутатам для ознайомлення.

– Внести зміни до Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації”:
1) статтю 3 доповнити абзацом п’ятим такого змісту:
“Для охорони громадської безпеки та порядку забороняється діяльність релігійних організацій (об’єднань), які безпосередньо або як складові частини іншої релігійної організації (об’єднання) входять до структури (є частинами) релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) яких знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України”.

…Кабінету Міністрів України у місячний строк з дня опублікування цього Закону:
…здійснити необхідні заходи щодо розпорядження об’єктами нерухомого майна і рухомих речей, які перебувають у власності, в оренді чи на інших підставах у розпорядженні в організацій (об’єднань), діяльність яких забороняється, відповідно до цього Закону;

Відео дня

…Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, – йдеться в тексті законопроекту.

Зазначимо, що відповідний закон, який визнає Росію агресором є.

В пояснювальній записці до законопроекту вказується, що “російський патріарх кіріл благословив російських військових на війну проти України після літургії на свято Торжества православ’я у москві та подарував ікону командувачу росгвардії Віктору Золотову”.

– А в Україні продовжує свою діяльність по суті своїй – розгалужена всеукраїнська розвідувально-диверсійна структура, яка всі ці роки працювала і продовжує працювати на користь путіна – російська православна церква в Україні (раніше – Українська православна церква московського патріархату).

До прикладу, 25 лютого 2022 року у Київській області біля Гостомеля був затриманий протоієрей російської православної церкви в Україні – Михаїл Павлушенко, який допомагав російській армії.

 

Ще один “проект Закону про заборону Московського патріархату на території України” окрім прямої заборони діяльності РПЦ та її релігійних організацій в Україні, передбачає, зокрема, що вся церковна власність різних структур РПЦ впродовж 48 годин з дня набрання чинності відповідного закону інвентаризується і націоналізується.

– Релігійні громади, монастирі і духовні навчальні заклади Московського патріархату можуть змінити свою підлеглість впродовж 14 днів з дня набрання чинності цим законом відповідно до Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації”. Після зміни підлеглості майно, яке перебувало у власності або користуванні цих громад, монастирів і духовних навчальних закладів, залишається у власності або користуванні цих громад, монастирів і духовних навчальних закладів, – йдеться в законопроекті.

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up