В Козятині вербою били у церкві, а в Махаринцях у школі

В Козятині вербою били у церкві, а в Махаринцях у школі
  • У Вербну неділю за традицією ми йдемо в церкву Покрови Пресвятої Богородиці. Проте ми не могли не приїхати у Махаринці. Там головний обряд —освячення гілочок верби у церкві, поки ще неможливий через не приналежність храму до парафії ПЦУ. Тож освячували вербу біля школи.

В церкві Покрови Пресвятої Богородиці в неділю 13-го квітня ювілейна дата. 20 років, як отець Василь перший раз у церкві Покрови освячував вербові котики. У Храмі було багато причасників Тіла і Крові Господньої, багато дітей. Священник з хором молились за здоров’я воїнів, лікарів, волонтерів, щоб припинилась війна і всі воїни повернулись живими додому. На завершення Служби Божої

Священник подякував воїнам за захист України і привітав всіх парафіян із Святом, побажав здоров’я, Божого Благословення на Многії і Благії літа та кожному отець Василь зі словами «Не я б’ю, верба б’є, віднині за тиждень Великдень» проводив масаж вербовими гілками.

Відео дня

В Свято Успенській церкві, поки громада робить документи на приналежність церкви до ПЦУ в самій церкві ще проводить службу священник московського патріархату. Щоб уникнути якихось непорозумінь громада села вирішали розвести службу двох конфесій в часі. Самі собі дали обіцянку не заважати сторонникам УПЦ, а чекати свого часу. Вирішили коли у церкві зазвичай починається служба о 8 ранку провести Богослужіння під керівництвом свяченника ПЦУ Івана Дуника на 2 години пізніше. Тобто провести службу біля школи, коли завершиться служба у Свято- Успенській церкві.

На момент нашого приїзду церква виглядала закритою. Проте з храму доносились якісь рідкісні шуми, тож наводило на думку, що всередині храму таки хтось є.

За хвилин 20 до початку служби стали сходитись люди з вербовими котиками. Запитали у них, чому неділя перед Пасхою називається Вербна і чому освячується саме гілки верби.

— Вербна тому, що освячується верба. Вважається, що ця рослина має особливу силу, оскільки вона першою розпускається навесні й символізує пробудження життя. свячену вербу зберігають вдома цілий рік вона служить оберегом від злих сил, хвороб і негараздів відповіли сельчанки та стали переживати, що вони, поки одні і горіли великим бажанням, щоб ще люди прийшли. Вважали, що для хорошого результату непогано було, щоб на подвір’ї школи було до 15 людей. 

 В призначений час людей біля школи зібралося 25 осіб плюс діти. Як не старалися прихожани ПЦУ розвести Богослужіння двох конфесій у часі до Свято Успенського храму сторонники УПЦ з вербовими котиками стали сходитись на той же час, що був призначений біля школи. До церкви сторонників прийшли небагато, але такі були.

Богослужіння і освячення гілок верби проводив священник Православної церкви України Іван Дуник Під час Богослужіння він згадував митрополита Епіфанія, захисників України та український народ.

По завершенні святкової літургії священник закликав громаду, як можна допомагати нашим захисникам і волонтерам та завжди пам’ятати про наших воїнів. Саме вони стоять щитом, щоб ворог не просунувся далі.

Далі отець Іван повідомив, що ситуація розгортається таким чином. що наступне Богослужіння з великою вірогідністю вже буде проходити в Свято-Успенській церкві села Махаринець.

З подвір’я місцевої гімназії жінки й чоловіки йшли у піднесеному настрої. Бабуся Валентина раділа, що наступного вівторка, середу мають бути готовими документи храму ПЦУ, хто промовляв до своїх близьких популярні примовки: «Не я б’ю, верба б’є, віднині за тиждень Великдень».

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі
×
0%
keyboard_arrow_up