У «Васі» в жіночий день був поганий настрій. Виставка тварин

- Виставка тварин у нашому місті співпала зі святом жінок 8-го березня. Вона вразила відносно низькими цінами порівняно з попередньою виставкою, супер смачною юшкою, великим вибором кролів та птиці, дружньою атмосферою між учасниками виставки та акту агресії самця
- нутрії
Ініціатива у проведенні виставки у нашому місті належить любителю птиці Борису Тихонському і його дружині — спеціаліста у приготуванні смачної юшки.
В торгових рядах розмістилися фермери і любителі тварин і птиці Козятина, Бердичева, Вінниці, Сквири, Житомира, Білої Церкви, Фастова, Самгородка, Немиринець Махнівської громади та сусідніх Іванковець.
Продавали вони і мінялися між собою кролями породи «бельгійський фландр» і «сірий велетень», голубами, півнями породи «кохінхіна» та «орпінгтон».
Крім обміну живого товару можна було купити нутрії, індокачки, цесарки, гуси, папуги великих та звичайних розмірів, кенарки співучі і декоративні, кури породи «брама», свині в’єтнамської породи, кролі різних порід, хом’ячки та яйця породи «кохінхін» під квочку
— «В’єтнамців» набагато економніше вигодовувати, аніж звичайних свиней, — зазначає господар свинок. — За день одна свиня з’їдає до кілограма сухого корму. Ці свині вегетаріанці. Вони дуже люблять лободу, кропиву, кінський щавель, ласують гарбузами, буряками, картоплею і все це треба притрусити товчею. Це м’ясна порода. Їх м’ясо соковите, солодкувате на смак і не містить холестерину. За харчовою цінністю його можна порівняти із дієтичною індичатиною. Щодо сала, то воно тонке, з м’ясними прожилками.
Більшість з тих, хто прийшов на виставку, були свідками агресивної поведінки самця нутрії «васі». Він кожного, хто зупинявся, зустрічав бурчанням. Господар пояснює: «вася» дружелюбний, він трохи небайдужий до жінок і пенсіонерів.
В ряду по сусідству з нутріями в центрі уваги були кролі породи «фландр». Кріль був такий великий, що діти не наважувалися його погладити, як кролика каліфорнійської породи. Ще були в тому ряду біла та сіра «брама». Ці кури красиві, немає слів, але й ціна — 2 тисячі за пару.
Цікаво було на виставці дітям. П’ятирічна Віола йшла на виставку, щоб на 8-ме березня купити мамі квіти, а собі — тваринку. Обійшли всю виставку і Віола нічого не вибрала. Мама їй каже: тоді купуємо курку породи «Орпінгтон». «Не хочу я курку» — сказала Віола. Пішли купувати кролика, але по дорозі малеча передумала, зате погладила вухастика.
Першокласниця Валя з мамою Тетяною на виставку йшла, щоб фотографувати тваринок і пернатих. Їй дуже сподобалися папуги великої породи, цесарки золотисті, кролики породи «європейське срібло.»
Пан Едуард з Самгородка займається доглядом кролів багато років. На наше запитання, скільки саме, він відповів анекдотом. «Запитують скільки вашому коневі — стільки, як мені». Після почутого прийшли до висновку, що доглядає за кролями наш земляк з дитинства.
Зібралися до виходу з наповненими ящиками любителі голубів Андрій, Петро, та Олександр з Олексієм. Приїхали вони до нас на виставку з Фастова.
Любительниця курей зі Сквири продала тільки півня породи «кохінхіна». А от яйця під квочку тої ж породи розійшлися по 200 гривень, розпродала дуже швидко.
Учасники виставки скаржились, що виставка не прибуткова тому, що безгрошів’я в людей. Покупців було дуже мало, зате чудова погода та апетитна юшка були супутниками доброго настрою. Пану Олександру юшка так сподобалась, що став пригощати ще й своїх друзів.
Активною виставка була до 10 години. На піводинадцяту місцеві і приїжджі любителі живої природи почали роз’їжджатися.
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
Ольга Сергіївна
Володимир Юристовський
Вячеслав Гончарук reply Володимир Юристовський
Татьяна Алёхина
Хто був і бачив в яку ціну півень орпінгтон?
Вячеслав Гончарук reply Татьяна Алёхина
Olga Timoshuk