У Махнівці де стався випадок, ми побували в понеділок, 7 вересня. У селі саме гаряча пора збору врожаю. Застати когось вдома зі свідків тих подій було складно. Та й, як виявилось, свідків не було. Зате багато чого люди розповіли про злощасні електролінії.
— Донька сусідки має звичку при ходьбі перебирати руками паркан, на якому недавно повис дріт. Це вже було після випадку з коровою. Я стояла, щоби забрати свою корову з пасовиська та почула якийсь хрускіт над головою. Тільки я відскочила й побачила позаду себе обірваний електричний провід. – розповідає пані Тетяна. – Я зателефонувала до РЕМу. Енергетики приїхали обірваний дріт з’єднали, обрізали сусідам горіха тай поїхали.
—Таня, можете розповісти як корова потрапила під електричний струм?.
— Цього епізоду мабуть ніхто не бачив. Корова йшла з пасовиська додому, й не дійшла. Чи вона на лежачий дріт під напругою наступила чи електропровід на неї впав, ніхто не бачив. Першим лежачу корову побачив її господар, 15-річний підліток. Кажуть, він доторкнувся до неї і його також вразило електричним струмом. Хлопець два дні пролежав у лікарні. Після випадку з дитиною, енергетики зрізали дерев’яний стовп, дроти трохи натягнули, й під’єднали до залізобетонної опори. – продовжує свою розповідь Тетяна. – Ми поцікавились в електриків, як бути з коровою, від кого вимагати компенсацію? «Так корова йшла з поля і впала. Ми вам стовпа замінили» – сказали вони. А я кажу: «Ми вас не стовпа просили міняти, а замінити віджившу своє електролінію.»Тільки на мою репліку енергетики вже промовчали.
Висловив свою точку зору щодо електромережі на вулиці Василя Кулака, де часто перегорають електричні дроти, сільський голова Махнівки Павло Кузьмінський.
– З цього приводу я звернувся з листом в Обленерго. Електролінію там треба замінити, тому що й до біди недалеко. Чекаємо відповіді, – каже пан Кузьмінський.
Користуючись нагодою, що ми знаходились у кабінеті сільського голови, не могли не запитати в нього про скважину і водогін Махнівка -Медведівка
— Ми його будували 4 роки, – каже голова села. – Проектна вартість близько мільйона 300 тисяч гривень. Уся складність проекту полягає в дозволах на будівництво. Складно дозволи отримувати, але ми їх отримали. Маємо чисту воду в Махнівці по ціні 23.60 правда без водовідведення.
— І останнє запитання: Павле Вікторовичу, скажіть якби ви були керівником Козятина ви будували б скважини?
— З водою зараз скрізь проблема і її треба вирішувати. Головне розпочати будівництво. Коли буде початок робіт буде і завершення будівництва. У Козятині також будував би тому, що якісна вода — це проблема №1.
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
№ 14 від 6 квітня 2025
Читати номер