Церковна громада Верболіз з ложкою дьогтю наближає приналежність до ПЦУ
- 30 березня 2025 р.

- У Верболозах ініціативна група оголосила схід села, щоб вирішити питання реєстрації церкви збудованої за участі СТОВ «Вернигородоцьке» та грошей селян. Запросили на збори голову селищної ради, керівництво старостату, правоохоронців, духовенство та пресу. Проводити збори за буквою закону вчилися на ходу і вирішили всі питання позитивно
Перед тим, як оголосити порядок денний, голова зборів запросила до слова начальника сектору превенції Козятинщини Євгена Трайдакало, селищного голову Олександра Амонса, старосту села Володимира Гупяка.
— Ви не перша громада, яка прийняла таке рішення. Таке рішення правильне, — наголосив правоохоронець, — але хотів би вас попросити, щоб ви діяли у спосіб, передбачений законом. Без сварок, не вчиняти самоправних дій чи вчинків. Нам вистачає однієї війни і не треба робити війни в середині вашої громади, — сказав офіцер поліції.
Потужним був виступ селищного голови. Його виступ стали обговорювати учасники зборів на місцях. Пан Василь своєму сусіду по стільцях сказав наступне—Я йшов на збори з твердим переконанням, що у храмі нашої громади московському патріархату не місце. Послухавши Олександра Амонса я переконаний, що у нас все вийде. А виступ селищного голови мені додав впевненості і настрою.
— Це питання назріло давно. Але йде війна, ніякі збори проводити не можна. Це ініціативна група зібрала всіх небайдужих і запросила керівників. Ми відреагували на це запрошення і прийшли на збори ініціативної групи, — казав староста села Володимир Гупяк, — Ми за те, щоб та церква була і двері в тій церкві були відкриті. А ви повинні визначитись по розумному, без бійок, без крику, без сварок, без проклинань. Тому що таке явище, як проклинання, в церкві у віруючих людей не повинно бути. Все зважте і я вас дуже прошу все зробити правильно. Як буде потрібна підтримка з моєї сторони — звертайтеся. Треба буде їхати у адміністрацію — я завжди буду допомагати.
Після виступу старости села слово попросила представниця громади Любов Тучак.
— Шановні громадяни Верболіз. Сьогодні ми зібралися, щоб вирішити питання на рахунок церкви. Вже три роки йде запекла війна, а у нас процвітає колаборанство. З’їжджаються з Непедівки, з Козятина сюди в кубло. От давайте вирішимо і перейдемо до Православної церкви України.
Після виступів головуюча ініціативної групи Ірина Іващук звернулася до присутніх. Вона запропонувала для ведення зборів обрати голову зборів, секретаря, рахункову комісію, а потім вже голосувати за протоколом.
Головою зборів було обрано Ірину Іващук, секретарем Аллу Онофрійчук, члени рахункової комісії: Марина Жорноклей, Зоя Ревенкова, Анну Талкіна було обрано до ревізійної комісії. По протоколу було голосування статут релігійної громади у новій редакції, склад релігійної громади. По кожному пункту голосували окремо, витримуючи процедуру голосування. Не обійшлося і без ложки дьогтю у бочці меду. Коли був оголошений склад релігійної громади, одна з присутніх зазначила, що у керма релігійної громади «ті самі, хто вижив з церкви вже двох батюшок і маю надію, що третій батюшка вам не по зубах».
А ще при голосуваннях порядку денного піднімали руку проти створення релігійної громади ПЦУ троє присутніх. Рахункова палата виявили, що це люди з іншої громади, вони не були запрошені і не мали права брати участь в голосуванні.
Щоб збити градус напруги до присутніх звернувся директор СТОВ «Вернигородоцьке» Володимир Шубович. Він розповів з чого починав, коли його направили у Вернигородок і висловив свою точку зору.
— І на фоні, коли патріарх киріл благословляє російських воїнів йти вбивати українців, московському патріархату на нашій землі не місце. Кому не подобається — нехай служить і розповідає в іншому місці яка росія хороша. А ми повинні робити все те, що потрібне для перемоги України. Церква в селі Верболози була збудована раніше від храму у Вернигородку і вона на балансі нашого підприємства. Я міг зробити її українською значно раніше та вирішив, що до цього має дійти сама громада. Пам'ятаю, як сьогодні, частка людей у будові церкви — 213 тисяч. Ми ці гроші могли перекрити, але я хотів щоб кожен знав, що там є і його частка. Я вдячний, що прийшли. Моя задача послухати людей, дослухатися, все це взяти в кружечок і вирішити правильно.
На завершення зборів слово мали отець Роман та отець Миколай. Священник ПЦУ отець Роман подякував громаді, що зібралися і прийняли рішення. Після того як буде завершена реєстрація, сюди буде призначений священник.
Священник УПЦ МП отець Миколай зазначив: «В кожному селі, де забрали храм, будуть діяти церкви. Тому що церква — це не будівля, а дух святий, який перебуває в церкві. Як там не складеться в майбутньому це рішення, тут залишаються люди, які хочуть, щоб було воно, залишилося. Служба на старослов’янській мові, і віряни мали того самого священника. Не буде храму — буде будинок».
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.