Тарифи, зарплати та касові апарати. Що зміниться в січні

Тарифи, зарплати та касові апарати. Що зміниться в січні

Нове. Перший місяць 2022 року багатий на нововведення. Зростуть тарифи на доставку газу. Медикам і деяким категоріям пенсіонерів держава буде платити більше. А з 1 січня підприємці 2-4 групи оподаткування мають продавати тільки з чеком 

З приємних змін — у січні поки не планують підвищувати тарифи на газ і електроенергію для населення. Але давайте по черзі.

Дещо збільшиться вартість доставки газу. Нацкомісія держрегулювання комунальних послуг встановила, що з 1 січня 2022 року козятинчани, що є споживачами «Вінницягазу», платитимуть 2,112 грн за куб газу. Попередній, ще чинний тариф, складає 2,016 грн за куб на місяць.

Натомість вартість електроенергії та газу для населення буде незмінною до 30 квітня 2022 року.

Відео дня

Нюанси використання касових апаратів. Інфографіка «Економічної правди»

Пенсії та зарплата

Мінімальна пенсія кожному з непрацездатних батьків, дружині (чоловіку) захисників (захисниць), що загинули в зоні проведення АТО/ООС, становитиме не менше 7 800 грн, встановив уряд.

У Міністерстві соцполітики додали, що з 1 січня зростуть пенсії для чорнобильців. Виплати будуть не меншими за: 14 тисяч 600 грн – по 1 групі інвалідності; 9 тисяч 500 грн – по 2 групі інвалідності; 7 тисяч грн – по 3 групі інвалідності.

Пенсії для інших категорій не збільшать у січні 2022 року. Натомість більшу зарплату почнуть отримувати медики.

У Держбюджеті на 2022 рік запровадили показник мінімальної зарплати: 13,5 тисячі гривень — середнім медичним працівникам, 20 тисяч грн — лікарям.

Касові апарати

Ледь не для всіх ФОПів з 1 січня 2022 року стане обов’язковим використання касових апаратів. Але тут є нюанси.

Наприклад, якщо людина купить кілограм картоплі у ФОПа та проведе безготівковий розрахунок, це буде розрахункова операція і потрібен касовий апарат.

Але якщо компанія замовить послугу з дослідження ринку картоплі у ФОПа, то це не вважатиметься розрахунковою операцією: оплата буде здійснена у вигляді банківського переказу за актом виконаних робіт. Тобто, касовий апарат не потрібен.

Кабмін дозволив не ставити касовий апарат платникам єдиного податку 1-ї групи, що не мають найманих працівників і здійснюють роздрібну торгівлю за готівку на ринках.

Також наприкінці 2021 року уряд схвалив рішення, що видавати чеки не треба ФОПам, які працюють в сільській місцевості (крім тих підприємців, що торгують алкоголем, сигаретами та іншими підакцизними товарами - авт.), при умові не перевищення граничного розміру річного обсягу розрахункових операцій: 1 мільйона 85 тисяч 500 гривень.

Податківці можуть перевіряти використання касових апаратів та штрафувати підприємців у разі виявлення порушень. Штрафи залежать від кількості незаконних розрахунково-касових операцій: перша – 100% від суми чека, друга та наступні – 150% від суми чека.

Запровадили новий податок для землевласників

Щодо нових податків, то з 1 січня почне діяти «мінімальне податкове зобов’язання» (МПЗ). Це сума податків, яку кожен власник сільгоспземлі має сплачувати до бюджету. Ця сума становитиме близько 5% від вартості землі на рік.

Тобто якщо сума всіх податків (податку на землю, податку на прибуток, єдиного податку), які сплачує сільгоспвиробник, буде меншою за МПЗ, то йому доведеться доплатити різницю. 

Цей податок не визначається для городів, земельних ділянок дачно-будівельних та садівничих (городницьких) кооперативів, а також для сільгоспземель, що перебувають у межах населених пунктів.

Валерій Чудновський

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up