Суд звільнив від відбуття покарання екс-головного інженера «Чистого міста»

- Рік тому ми розповідали про кримінальну справу, яку порушили щодо колишнього головного інженера комунального підприємства «Чисте місто».
- Чоловік ледь не опинився за гратами через три мішки палетів
Йому загрожувало п’ять років позбавлення волі. Але міру покарання тоді знизили до випробування з іспитовим строком на два роки і зобов’язали екс-інженера «Чистого міста» періодично з’являтися до органу пробації для реєстрації та у разі зміни місця проживання, роботи чи навчання повідомити про це орган пробації.
Нагадаємо, справу розглядав Козятинський міськрайонний суд. Як стало відомо з матеріалів справи, у квітні 2022 року колишній інженер «Чистого міста» намагався вкрасти три мішки із паливними брикетами. Не ввечері, а серед білого дня. Працівники міської ради заскочили чоловіка на гарячому, коли він збирався винести до своєї автівки, припаркованої неподалік від складу, третій мішок. Перші два на той момент вже лежали в машині. Чиновники, які це побачили, викликали поліцію.
Провадження порушили одразу за двома статтями — «Замах на вчинення кримінального правопорушення» та «Крадіжка, вчинена в умовах воєнного стану». На суді чоловік свою провину визнав, розкаявся і пояснив, чому так вчинив: потрібно було розпалити котел у будинку, де перебували переселенці з дітьми. Суд визнав його винним і призначив покарання, як ми вже розповідали вище.
У листопаді 2024-го відбулося ще одне засідання по цій справі. Суд вирішив звільнити екс-головного інженера комунального підприємства від покарання. Причина у тому, що змінилося законодавство.
У липні 2024 року набув чинності Закон, який вніс зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення. Якщо раніше дрібним вважалося викрадення чужого майна, вартість якого не перевищує 0,2 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, то тепер дрібним вважається викрадення, якщо майно вартує не більше двох неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Для адміністративних та кримінальних правопорушень розмір неоподаткованого мінімуму доходів громадян розраховується від розміру прожиткового мінімуму. Один неоподаткований мінімум — це 50% від суми прожиткового мінімуму.
Станом на 1 січня 2024 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становив 3028 гривень. Тож відповідно до законодавства, кримінальна відповідальність мала б настати у разі, якщо б екс-інженер комунального підприємства викрав майно на суму більш ніж 3028 гривень. А вартість трьох мішків палетів, які він хотів поцупити, була в шість разів меншою.
Читайте також:
Чи вийде блогер Шавлюк, який родом з Козятина, з-під варти? Репортаж з суду
Загасив на городі картоплиння і третій рік судиться, щоб скасувати штраф
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
Леонід
Надія Кучер
Міністр резніков ,з яйцями по 17 грн штука де зараз, в тому наша біда , чого бідні ,бо дурні ,а чого дурні бо бідні.