Сьогодні вранці в центрі Козятина горів автомобіль
- Зранку, 9 листопада, рятувальники Вінниччини ліквідували займання автомобіля «Ауді 80».
Пожежа сталася на вулиці Винниченка. За попередньою інформацією рятувальників, ймовірною причиною загорання стала несправність електричної системи автомобіля.
Зaзнaчaється, що до ліквідaції пожежі від ДСНС зaлучaлося 4 чоловіки особового склaду тa один спецaвтомобіль.
— Шановні водії! Дотримуйтеся правил пожежної безпеки та дбайте про справність своїх автомобілів, — йдеться у повідомленні
Що робити, якщо ваше авто загорілось?
- негайно вимкнути запалення, з’їхати на узбіччя та зупинити автомобіль;
- забезпечити швидку евакуацію пасажирів;
- зателефонувати до служби порятунку за номером «101»;
- за можливості розпочати гасіння пожежі за допомогою вогнегасника;
- пальне, у разі його витіку чи пролиття, необхідно гасити найшвидше;
- під час гасіння пожежі в підкапотному просторі необхідно відкрити замки капоту, направити вогнегасник одразу, адже інтенсивність горіння при відкриванні посилюється;
- найбільш ефективним є одночасне використання декількох вогнегасників та вогнегасних засобів таких як пісок, кошма та сніг (взимку). Слід також попросити допомоги в людей, що навколо;
- гасити вогонь необхідно з навітряного боку, направляючи струмінь із вогнегасника на поверхню, що горить, а не на полум’я;
- при гасінні палива, що витікає, необхідно подавати вогнегасну речовину знизу вверх;
- небезпечно гасити вогонь в забрудненому одязі (промаслений, просочений парами пального) і якщо руки були змочені пальним.
Дії пасажирів у разі загорання авто
- Якомога швидше та безпечно покинути автомобіль. Зателефонувати до Служби порятунку за номером «101». За можливості надати допомогу водієві у гасінні автомобіля.
Дії водія іншого транспортного засобу (що проїжджає повз) у разі загоряння авто
- Потрібно врахувати дорожню обстановку, зупинити автомобіль у безпечному місці та за можливості надати допомогу в гасінні пожежі.
Дії перехожих у разі загоряння авто
- Слід враховувати небезпечні фактори (висока температура, отруйні продукти горіння, ймовірність вибуху) та перебувати в безпечній зоні на відстані понад 10 метрів.
Уберегти від загоряння
Як відомо, найкращий захист від загоряння — це профілактика. Необхідно дотримуватись правил пожежної безпеки, стежити за справністю автомобільного електрообладнання, паливного відсіку двигуна, перевозити горючі речовини тільки в щільно закритих контейнерах.
Навчіться користуватись вогнегасником заздалегідь, контролюйте його справність і терміни перезарядки. Найкраще підійде порошковий вогнегасник, ним можна гасити будь-які займисті речовини, а також електроприлади під напругою. Для легкового автомобіля достатньо вогнегасника об’ємом до двох літр, який бажано купувати тільки в спеціалізованих магазинах, перевіряючи наявність документів.
Краще розташовувати вогнегасник так, аби в разі надзвичайної ситуації мати до нього вільний доступ, наприклад, під переднім сидінням.
Нагадаємо:
- 16 жовтня у Махаринцях Козятинської громади загорівся легковик
- Бійці ДСНС ліквідували загоряння авто, але травмування зазнав 50-річний чоловік, який намагався самотужки приборкати вогонь
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
Кіпоренко Олександр