Сміття та екскременти — візитна картка Козятина

Сміття та екскременти — візитна картка Козятина
Пакети зі сміттям прикрашають місто замість клумб з квітами

За кордоном існувала одна традиція: люди, які прибирали місто, мали право кинути сміття у вікно мера, який відпоідає безпосередньо за стан міста. Місто наше засмічується. І зумовлено це багатьма моментами.

Адмінкомісія, яка мала б штрафувати за викидання сміття в неустановлених місцях, не працює. Її керівник (він же і працівник оргвідділу міської ради) Сергій Заїчко прокоментував для газети, що мер Г. не дозволяє давати коментарі відносно будь-якої діяльності, а тим паче бездіяльності влади — тільки після письмового звернення до нього особисто…

Але й без їхніх коментарів нам відомо, що міська влада не дослуховується до нарікань жителів Козятина. Те що адмінкомісія не працює — це зрозуміло. Мабуть розуміє, що погодинний вивіз сміття не вирішує проблему з засміченністю. Адже більшість городян працюють позмінно. Чому ж не цікаво чиновникам і депутатам обладнати неподалік від житлових будинків зробити майданчики та поставити там сучасні контейнери для різних видів відходів, як це зробили в інших містах? Раніше в Козятині намагалися запровадити збір сміття у контейнери, але вони десь безповоротно зникли, а на нові, мабуть, не вистачило коштів?..

Відео дня

Не піклується місцева влада за нас. Ось і маємо купи сміття, целофанові пакети, які вітер поначіплював на гілки дерев, переповнені урни, де копирсаються зграї собак, неприбрані мішки із відходами вздовж дороги — навіть стає моторошно… Невже ми живемо в 21 сторіччі? За добу доросла людина виробляє до 3 кг відходів, а чисельність населення Козятина зростає.

Тому, щоб зробити проживання в місті більш комфортним, необхідно впроваджувати новітні технології та використовувати сучасну техніку для вивозу сміття. А також встановити сміттєві баки.

Адже в дуже незручну ситуацію потрапляють люди, які не встигли винести у призначений час з тих чи інших причин? От і залишають пакети із відходами в поодиноких урнах біля магазинів (у кращому випадку) або і просто, де вийде. Звідси і нарікання власників магазинів, що в урни, які розміщені на території, за чистоту якої вони відповідають, дуже швидко заповнюються пакетами із побутовими відходами. Власники стверджують, що шпурляють їх туди саме ті мешканці, які не встигли викинути сміття у сміттєзбирач.   

Але мешканцям багатоповерхівок поталанило набагато більше, ніж жителям приватного сектору. А це тому, що мешканцям «спальних районів» можна хоч щодня винести відходи із власного житла, а жителям, які мешкають в приватних будинках, доводиться чекати цілий тиждень, бо лише раз у 7 днів  (о 8.00) по їхній вулиці проїжджає трактор. І якщо не встиг винести сміття, то чекати потрібно цілий тиждень і зберігати відходи вдома? А якщо це тепла пора року? ось і доводиться вдихати не аромат квітів, а зовсім інші запахи, які наповнюють повітря.

Ми запитали у козятинчан

Чи влаштовують послуги ЖКГ з вивезення сміття?


Валентина Кара (31), продавець:

— Я проживаю на вулиці 8 Гвардійській у багатоповерховому будинку. Сміття вивозять вчасно, проте хотілось би, щоб були розміщені сміттєві контейнери біля кожного будинку у обладнаному місці, бо не завжди виходить винести сміття у той час, коли приїжджає сміттєвоз.

Ніна Трайдакало (59), бухгалтер:

— Претензій до вивезення та прибирання сміття у мене немає. Все робиться своєчасно та систематично. Але інколи я не встигаю виносити сміття, бо затримуюсь на роботі, тоді приходиться чекати до наступного разу. Саме тому хотілося б, щоб поставили контейнери для сміття.

 

Людмила Михайловська (41), завуч:

— Перестала користуватися послугами ЖКГ по вивозу відходів у приватному секторі, де  я проживаю. Таке рішення ми змушені були прийняти, коли трактор, що приїхав на нашу вулицю, не забрав сміття від мого будинку, бо заявив, що ми не його…

 

Перехоплює подих, коли йдеш Козятином… від собачих екскрементів (какуньців)

Славнозвісна територія біля магазину “Світ взуття”, що неподалік “Сонечка”, вистелена “мінами”. Воно й зрозуміло. Це територія найбільшого скупчення безпритульних тварин. У той же час багато дзвінків надходить на гарячу лінію “RIA-Козятин” від власників домашніх тварин. Господарям немає де вигулювати собак! Отож, воно і не дивно, що пісочниці прибудинкових територій  складають загрозу здоров’ю для діток, які там граються.

Я спостерігала, що деякі власники собак пристосовуються ходити з тваринами до залізничного полотна… Але все гостріше постає питання про утримання собак в нашому Козятині, коли на вулицях ще й зграї бродячих. Отож перехоплює подих, коли йдеш Козятином, від собачих екскрементів.

Ніхто за скільки років керування містом не подумав про те, що інфраструктура не може повноцінно функціонувати, якщо не передбачити майданчиків для вигулу собак. Вирішується відразу декілька аспектів цієї теми. Соціалізація собаки: серед інших собак вона поступово привчається до більш дружньої та спокійнішої поведінки. Окрім цього, на майданчиках ставлять спеціальні снаряди для фізичного виховання собак. Собачники там можуть обмінюватися досвідом, допомагати новачкам у дресурі. А найголовніше — собаки можуть бігати без намордників та повідків, не лякаючи перехожих своїми веселими ігрищами. І останнє і більш вагоме — дітки будуть гратися в пісочницях не загажених домашніми улюбленцями.

Головне, землю виділити в зручному та відповідному місці. Це питання — мерії. А далі — все в руках людей. У найближчий час штрафи за неналежний догляд за тваринами може зрости. Верховна Рада планує внести зміни в Адміністративний кодекс. Штраф пропонують збільшити до 800 грн проти нинішніх 50 грн.

 

Ми запитали у козятинчан

“Чи потрібні в місті спеціальні майданчики для вигулу собак?”

       

Павло Скольвак (25), диспетчер по ремонту:

— В Козятині нема таких майданчиків. Чиновники чомусь не вважають     потрібним виділяти на це кошти, хоча любителів тварин у нас — велика кількість. Ми вже давно нічого, ні в кого не просимо. Готові робити самі, дайте можливість. Собакам необхідне місце для вигулу.

Олексій Бащук (12), Тимур Гайдар(10), школярі:

    Якби були такі майданчики, ми з нашими собаками там постійно грали. Дресирували їх, вчили би робити різні трюки.

 

             

Дар’я Василевська (22), медсестра:

    В Козятині спеціальних місць для вигулу собак  нема, тому ми гуляємо в парку. Погано тільки те, що крім нас гуляє ще багато людей, деякі з дітьми і не всі задоволені таким сусідством.

 

 

 

Наш шлях — не самознищення, а європейський рівень?

Ідеальний сортований, роздільний збір сміття

Перебуваючи за кордоном, відмічаєш — як з великою турботою про людей організовує влада вивіз сміття. Про ніяку екологічну катастрофу навіть мова не може йти. Наприклад, в маленькому містечку Іспанії, схожому на наше, мешканці один раз у квартал сплачують 3-7 євро. І більше ні за що не турбуються. На відстані 200 метрів один від одного знаходяться контейнери. Для роздрібного збору сміття — 500 метрів. В будь-який час люди можуть винести туди відходи. Якщо є речі габаритні — їх також виставляють біля баків. Ще сонце не встало, а проїхала машина і опустошила баки, працівники комунальної служби прибрали і вивезли все, що було біля них залишене.  

Добре було б запозичити гарний досвід. Коли люди користуються трьома видами ємностей: для харчових і органічних відходів, для паперу і неорганічних та для хімічних. Вони облаштовані так, що помістити в них  більше, ніж розраховано, не вийде. А в Польщі взагалі в приватному секторі такі контейнери встановлюються для кожного будинку. Існує чітка система оплати та покарань за порушення (є навіть спеціальні детективи, які за складом сміття можуть знайти його власника).

А от у Берліні користуються найсучаснішою у світі системою позбавлення від сміття. Вона настільки новаторська, що звалища зовсім закрили ще у 2005 році. Відходи, які надходили від населення, переробляються повністю: або видобувають енергію, або його відправляють на сміттєспалювальний завод (дим, який утворюється в результаті спалювання решток, використовують для виробництва тепла чи електроенергії).Таким чином, сміття повністю переробляється. Люди кепкують, що для того, щоб викинути пакетик від чаю, необхідно чотири контейнери. Німецькими інженерами також був спроектований сміттєвоз, який працює на газі, котрий виділяється із сміття,  що бродить.

Залишається побажати нашому Козятина керманича зі здоровим глуздом, здатним переймати досвід європейських містечок і дбати про своїх виборців.

 









 

 

 

 

 

 

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (2)
×
0%
  • Дубченко Михаил 17 липня 2015 р.
    Сносить мусор под админ здания и тогда они будут действовать!:)
  • Грабовий Олександр 16 липня 2015 р.
    Про сміття у вікно мера - класна ідея
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up