Слідами польської шляхти: гастрономічна подорож Козятинщиною

Слідами польської шляхти: гастрономічна подорож Козятинщиною
фото ілюстративне з Музею хліба. Автор: Таня Панасюк
  • Колись Козятинщина була осередком польської шляхти. Їхні замки, палаци та садиби нагадують про багату історію цього краю.
  • Екскурсоводи пропонують пройтися стежками минулого і відтворити атмосферу того часу, насолоджуючись стравами, які колись готували для польських магнатів.

26 січня пройде екскурсійний тур «Смачна Вінниччина. Польський колорит». Його маршрут Вінниця — Стрижавка — Махнівка — Верхівня — Білопілля — Бердичів — Вінниця.

Гідеса Оксана Роздорожнюк.

— Традиційно, екскурсія розпочинається у Вінниці біля Центрального автовокзалу. Далі ми прямуємо до Свято-Преображенського Собору. До речі, Собор було зведено за сприяння Франциска Грохольського. Грохольський володів землями Пятничан, Вороновиці, Стрижавки. Коли ви в останнє прогулювались осіннім Пятничанським парком? А снідали смачними польськими пірогами?сел.Стрижавка - резиденція вельможного роду Грохольських, у яких збереглись багато осередків польського шарму. с.Махнівка - пам’ятник Тмішу Падурі, автору легендарної україно-польської пісні «Гей, соколи» (пол. Hej, sokoły). с.Верхівня - літературно-меморіальний музей романіста та драматурга Оноре де Бальзака. м.Білопілля - «Музей Хліба» - музей під відкритим небом, присвячений старовинному виду виробництва хліба. На десерт дізнаємось історію кохання Оноре де Бальзака та Евеліни Ганської, відвідавши костел Святої Варвари у Бердичеві. Ну і звичайно ж, обід в найкращій польській традиції, — розповідають організатори.

Відео дня

 

Читайте також:

На Вінниччині понад 370 мільйонерів

В НБУ дали прогноз, чи зростуть тарифи на комуналку в 2025 році

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (11)
  • Галина Юшко

    Молодець В'ячеслав це дійсно так !!!!Треба чи ать історію Козятина!
  • Люба Муравская

    Але було ще поселення євреїв.
  • Елена Корсунович

    Який дурень це пише,? Почитай історію м.козятин.
  • В'ячеслав Тимощук

    Який же неук писав цю статтю!
    1) Не існувало ніякої "Козятинщини" в той час, коли на цих територіях була хоч якась шляхта. Це був Житомирський, Махнівський, Бердичівський повіт Київського воєводства. Козятин був рядовим селом, поруч з містечками Білопіллям, Білилівкою, Махнівкою, Самгородком
    2) Шляхта не була виключно польською, тут була велетенська кількість старих руських (українських) шляхетських родин. Припиніть пропагувати цю меншовартість!
    3) Ніякого "осередку" на цій території не було. Шляхта мала тут таке ж співвідношення з посполитими, як і в інших регіонах. Єдине місце де можна говорити про якийсь "осередок" це територія біля Овруча, де дійсно компактно селили так звану околичну або застінкову шляхту.

keyboard_arrow_up