Що загрожує, якщо не укласти договір про вивіз сміття?

Що загрожує, якщо не укласти договір про вивіз сміття?
Одна людина має сплачувати за вивіз сміття 16 гривень 30 копійок. Тобто, якщо у помешканні прописано троє осіб, то за місяць заплатите 48 гривень 90 копійок
  • Близько третини мешканців міста не уклали договори на вивіз твердих побутових відходів.
  • Інформацію про це оприлюднили на офіційному сайті Козятинської міської ради.
  • Індивідуальні договори мають підписати не лише власники приватних будинків, а й мешканці ОСББ

Козятинчанка Галина живе у приватному секторі. Каже, до неї працівники «Чистого міста» навідалися самі. Показали типовий договір і запропонували підписати.

— Договір ми уклали одразу, — каже Галина. — Робити чи давати жодних ксерокопій документів мене не просили. Я просто назвала свої дані: як мене звати і що у хаті я живу сама. Вони дали мені книжечку, щоб я могла платити за вивіз сміття.

Укласти індивідуальний договір на вивіз сміття мають і співвласники об’єднань багатоквартирних будинків. Ігор Давидюк, голова ОСББ «Молодіжний», каже, що у його багатоповерхівці договір підписали майже всі. А це не багато, не мало — 139 квартир.

Відео дня

— Тих, хто не уклав договір, лишились одиниці, — розповідає Ігор Давидюк. — Кожен безпосередньо сам йшов укладати договір зі своїми документами. Ми почали це робити ще минулого року, коли розірвали договір між ОСББ і «Чистим містом». Тоді перейшли на індивідуальні договори. Процедура легка, тому ускладнень ні в кого не виникло.

Анна Загородня, мешканка ОСББ «Ювілейний», уклала договір лише минулої середи. Жінка не знала, що угоду має підписати кожен співвласник індивідуально. Адже думала, що договір на вивіз твердих побутових відходів укладається між об’єднанням та компанією, яка надає послуги.

— Я ходила підписувати договір туди, де колись був ліцей, — каже Анна. — Вранці прийшла, черги не було. Я взяла будинкову книжку у голови, зробила свою, мені туди все переписали, паспорти взяла. Вони мені дали заповнити акт і сказали прийти через тиждень. Попросили залишити їм свій номер телефону. Коли вони мені зателефонують, тоді я вже прийду і заберу книжечку, по якій платити. Я запитала, як мені платити, через банк чи термінал? Вони відповіли, що це моя особиста справа.

Інша мешканка тієї ж багатоповерхівки договір ще не уклала.

— Мені сусід з восьмого поверху сказав, що краще підписати договір з 1 серпня, — каже жінка. — Хоча мені спершу треба шукати будинкову книжку, бо квартира не приватизована. Ще кажуть, наче платити доведеться за попередні місяці, починаючи з першого січня. Попри те, що договір ми укладаємо лише зараз.

Між іншим, на вході до одного з під’їздів ОСББ «Ювілейний» повісили оголошення про укладення договорів. У ньому йдеться про те, що у разі відсутності договору справу передадуть на розгляд комісії міської ради і стягнуть штраф у розмірі 1350 гривень.

Згідно з інформацією, оприлюдненою на офіційному сайті міської ради, на початок минулого місяця близько третини козятинчан не уклали договори із «Чистим містом» на вивезення твердих побутових відходів.

Міська влада видала розпорядження перевірити стан укладання договорів. Тому спеціалісти з благоустрою почали проводити рейди. Уже перевірили вулиці Незалежності, Грушевського, Мічуріна, Пушкіна, Бесарабова, Сагайдачного, 9 Січня, Пролетарську.

З грудня 2018 року за вивезення сміття людина має сплачувати 16 гривень 30 копійок. Тобто, якщо у помешканні зареєстрована сім’я з трьох осіб, то за місяць заплатите 48 гривень 90 копійок.

Що про це кажуть у КП «Чисте місто»?

За коментарем ми звернулися до начальника Комунального підприємства «Чисте місто» Олександра Квасневського. У письмовій відповіді, яку ми отримали, йдеться про те, що за неукладення договору на вивіз сміття дійсно передбачене накладання штрафу.

Мешканці, які не уклали договір, порушують ряд законів та Правила благоустрою міста. Тому якщо порушення буде зафіксоване і складений протокол, можуть призначити штраф від 340 до 1360 гривень.

Ті козятинчани, які укладуть договір у серпні, платитимуть за попередні місяці, починаючи з січня цього року.

«Відповідно до ч. 3 ст. 631 Цивільного Кодексу України», «умови договору застосовуються до відносин, які виникли до його укладання». Отже, комунальним підприємством «Чисте місто» надавались послуги з січня місяця 2019 року, тому надані послуги необхідно оплатити», — йдеться у письмовій відповіді.

Як укласти договір?

Потрібно мати такі документи:

— паспорт власника домоволодіння;

— будинкову книгу;

— копію ідентифікаційного коду;

— якщо користуєтеся пільгами, копію документа, який це підтверджує.

Щоб укласти договір, ви можете звернутися до Центру надання адміністративних послуг (вул. Незалежності, 57, приміщення колишнього ліцею), або у «Чисте місто» (Довженка, 2-а).

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up