Ще толком не було льоду, а на водокачці чоловік вже провалився у воду

Ще толком не було льоду, а на водокачці чоловік вже провалився у воду

Минулої п’ятниці ми потрапили на стадіон «Локомотив» не за планом.Їхали набережною біля житлового масиву та помітили, що працівники стадіону несли стругані дошки до приміщення. Взяла нас цікавість: невже качок, що полюбили водокачку, хочуть зробити велику годівницю?

Качок на водокачці сотня, може й більше, до сімдесяти встигаєш порахувати, а далі пернаті перелітають з місця на місце, і підрахунок збивається. На підході до трибунного приміщення зустріли директора стадіону Володимира Шурмана.

— Якщо ви з приводу тонкого льоду на воді, то вам потрібно було вчора приїхати, — каже він. — Я вже втомився з дітьми воювати, щоб не йшли на лід, так у четвер прийшов на водокачку молодик, далеко не дитина, взув ковзани, а зайшовши на лід, провалився на крихкій крижині у воду. Ото був би вам матеріал, —  сказав директор. — Вибачте, я не фотографував його. Більше переймався, чи до нього з мотузкою в трусах повзти, чи на мотузці посунути йому драбину. Коли людина по груди у крижаній воді, в голові як його швидко витягнути з води і зігріти. Так що до фото у нас не дійшло, а через газету хочу звернутися до мешканців нашого міста. Цієї ночі була плюсова температура, на лід, який зараз є, мало кому прийде в голову заходити, але зима тільки починається.

Відео дня

Тож хочу звернутися до любителів ходити по льоду. Якщо це рибалки, то вони простягнуть один одному руку допомоги. Але трапляються поки поодинокі випадки виходу на лід дітей. Прошу батьків провести з дітьми вдома пояснювальні бесіди. Лід крепне на річці поступово, а перший лід товщиною всього 2-3 см і трохи міцний тільки біля берега. Розкажіть дітям про небезпеку і забороніть виходити на замерзлу водойму.

Ми попросили пана Володимира показати, за допомогою якого приладдя працівники стадіону готові допомагати людям, які через необдумані дії можуть опинитися в крижаній воді.

— Найкращий допоміжний засіб для людини у воді — це драбина на мотузці. Потерпілому достатньо тільки триматися за неї. Є й круг на мотузці. На стадіоні цілодобово чергують наші працівники. Якщо будуть чутні крики про допомогу, то чим можемо, тим допоможемо, — розповідає директор стадіону. — Ковзаняр провалився аж за тим деревом, що бобри у воду звалили. Далеченько було, почули і допомогли.

Щодо дощок, які працівники стадіону носили, пан Володимир пояснив, що то заготовки на літо, а качки добре їдять і без годівниці.

— Їх непогано люди годують. Зараз навіть у прохолодну погоду на стадіоні є багато людей, тож є кому качок годувати, — каже він. — В планах є будівництво двох спортивних майданчиків. Є меценати на будівництво, але вважаю, що говорити наперед не треба. Люди, які беруть на себе фінансування будівництва, є. Коли почнеться будівництво, а я думаю, що почнеться, тоді я повідомлю, що саме ми маємо робити, — сказав на завершення нашої розмови Володимир Шурман. 

  

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up