Садимо цибулю на зиму, щоб вона раніше була на столі

Садимо цибулю на зиму, щоб вона раніше була на столі
  • Усе більшої популярності набирає посадка цибулі на зиму, адже вона дозволяє отримати урожай на кілька тижнів раніше, аніж при весняній посадці.
  • Тільки треба визначити час, щоб не посадити її зарано чи запізно. Ми зібрали цікаві поради городників, які щороку збирають з грядки
  • хороший урожай. 

Як і при вирощуванні інших овочевих культур, насамперед слід визначитися з сортом цибулі. Для посадки під зиму придатні будь-які місцеві різновиди, тому вибирати посадковий матеріал тут слід, спираючись лише на свій досвід і смак. 

Оптимальний час для посадки цибулі — з кінця жовтня до початку листопада приблизно, за 30-35 днів до початку стабільних морозів. 

Треба заздалегідь підготувати грядку, де буде рости цибуля і слідкувати за показниками вуличного термометра: коли температура стабільно тримається на рівні 5 ºC протягом декількох днів, настав час садити цибулю.

Відео дня

Городники з досвідом знають, що не можна садити цибулю на тій земельній ділянці, де вона росла поточного року чи минулого. Бо на тому місці залишились збудники хвороб цибулі і їхні шкідники. 

Також не можна садити цибулю на ділянці, де до цього росла картопля, бобові, петрушка, огірки або щось із цибулевих, оскільки існує ризик заразити посадки цибулі нематодою. Кращими попередніми культурами вважаються капуста, томат, квасоля, зернові (крім вівса), буряк, рапс.

При виборі місця слід підбирати добре освітлену, захищену від вітру ділянку з легким родючим грунтом. Хорошим варіантом стане дренований перегнійно-піщаний або перегнійно-суглинний грунт.

Перед самою посадкою цибулю треба посортувати. Всі насіннєві цибулини можна поділити на три групи: дрібний сівок — діаметр до 1 см; сівок — діаметр 1-3 см; вибірок — більше 3 см. На зелень найкраще садити найбільші цибулини, а ось дрібний та звичайний сівок – ідеальні для вирощування цибулі-ріпки. Перед посадкою цибулі на зиму її шийки не обрізають, як це прийнято робити навесні. 

Садять озиму цибулю на рівну поверхню ґрунту в борозенки глибиною приблизно 5 см. Відстань між борозенками—15-20 см, між цибулинами 6-9 см. Насіння обов’язково має бути сухим, замочувати перед посадкою озиму цибулю не потрібно. Місячний календар городника радить садити цибулю на спадаючий місяць. 

Поливати посаджену цибулю також не треба. Якщо після висадки дощу не буде днів десять, тоді ділянку можна полити. З настанням стабільних морозів грядку треба замульчувати. Для цього можна використати агроволокно або сухе листя чи гілки хвойних. Якщо очікується морозна і малосніжна зима, ділянку можна накрити плівкою. Якщо снігу достатньо — це буде зайвим.




 

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up