Ремонт дахів шкіл і ще 200 питань поставили на паузу — депутати знову зірвали сесію
- У середу, 12 липня, мала відбутися чергова сесія Козятинської міської ради.
- Обранці мали розглянути більше двох сотень питань, серед яких і ремонт дахів у школах, і встановлення дитячого майданчика з елементами інклюзії, але засідання не відбулося знову.
- Достатня кількість депутатів вкотре не зібралася, а ті, хто прийшли, майже годину з’ясовували стосунки. Подробиці у нашій публікації
Чергову 34 сесію міської ради планували провести раніше, та позаяк частина депутатів була поза межами Козятинської громади, засідання перенесли на 12 липня. Але це мало чим допомогло — у сесійній залі на 10 годину зареєструвалося всього дев’ять депутатів разом із секретарем ради. Згодом до них долучилися ще Олександр Пузир, Олександр Шумський та Олександр Грінченко, але необхідної мінімальної кількості обранців, аби розпочати роботу сесії, не зібралося.
До трибуни вийшла міський голова і сказала, що немає підтвердженої інформації про те, що депутати будуть приходити до сесійної зали, а обранці часто не відповідають на дзвінки, коли їм телефонують. Очільниця громади говорила майже 20 хвилин. Зокрема про важливі питання, які мали розглянути, але не розглянуть, бо неможливо почати роботу сесії. Одна з найважливіших проблем, яка потребує нагального вирішення — ремонт дахів шкіл. У ліцеї №1 та №7 (колишня інтернат-гімназія) ситуація жахлива.
— Ми маємо дах третьої школи, який не доробили, — каже Тетяна Єрмолаєва. — У нього немає піддашків, не відведена вода, вода тече в укриття. Але це все ми не можемо робити. Стоять тут директори шкіл, вони не дадуть мені збрехати. Школи витратили всі гроші, які ми їм дали на рік. У них стільки кричущих, катастрофічних питань. І вони чекають, коли їм виділять кошти, комусь на дах, комусь на каналізацію, комусь на воду, комусь на Нову українську школу. Але місто, громада рухається зі швидкістттю найповільнішого учасника. Це коли ми йдемо в похід, як іде останній учасник походу, так і рухається громада. Сьогодні наша громада не рухається. Ми стоїмо.
Міський голова сказала, що верх цинізму — це дитячий майданчик із елементами інклюзії. Волонтери зі всієї України зібрали на нього 1 280 000 гривень, деталі придбали і вони лежать «мертвим грузом» — поставити їх не можуть через те, що депутатський корпус із 17 лютого не виділив кошти на проєкт. І якщо так триватиме далі, майданчик доведеться віддати іншій громаді разом із зібраними коштами.
До трибуни вийшов Олександр Шумський, депутат від «Слуги народу», як представник опозиції.
— Остання сесія, в якій ми взяли участь, була зібрана в терміновому порядку в зв'язку з тим, що у людей в Херсоні відбулося горе, — сказав Шумський. — Потрібно було прийти і передати іншій громаді кошти. Тому ми прийшли, проголосували і підтримали це рішення. Сесія була зібрана терміново, але кошти чомусь протягом місяця не були перераховані. Для нас це дуже цікаве питання.
Олександр Шумський наголосив, що сесія не відбудеться, допоки не виконають вимоги опозиції. Депутати, які не приходять на засідання, вимагають, аби секретар ради Тетяна Римша і керуюча справами виконкому Аліна Тимощук пішли з посад.
— Окремо хочу сказати про дах першої школи, — продовжив Шумський. — Наскільки нам відомо, там був проєкт з 2019 року.
Директорка ліцею №1 Оксана Кухар зауважила, що у 2018 році справді розробили проєкт на ремонт даху у школі, але зробили його коригування, тому що в проєкті була лише центральна частина будівлі, а бічних крил не було.
— Чому ви не подали проєкт на коригування, коли приймався бюджет на 2023 рік? — запитав Олександр Шумський.
— У нас він скоригований, — уточнила Оксана Кухар. — Через те, що він не проплачений, нам його не дають на руки.
— Мене також просили передати, що з приводу дитячого інклюзивного майданчика депутати готові особисто прийти і встановлювати його, але за умов, що все буде дотримано і зроблено правильно, — додав Шумський.
— Можна запитання? — звернулася до депутата від «Слуги народу» Оксана Кухар. —
Ви закінчували яку школу?
— Вашу, — відповів Шумський. — Ви у мене вчителькою інформатики були.
— Ви були на даху? — запитала Кухар.
— Нас туди не пускали, — відповів Олександр Шумський.
— Проєкт був підписаний у 18 році Олександром Пузирем, він вже був готовий, але з ремонтом чомусь тягнули.
Між Олександром Шумським та Оксаною Кухар почалася дискусія. Коли в сесійній залі нарешті запанувала тиша, почав говорити Федір Кропива, голова Ради ветеранів. Він сказав, що представники його організації відвідували ліцей №7 і там справді потрібно негайно робити ремонт даху. Федір Кропива запропонував депутатам прийти на засідання Ради ветеранів, аби дійти згоди.
Наостанок Тетяна Єрмолаєва прокоментувала ситуацію із коштами, які Козятин передав на Білозерську громаду Херсонської області. Позачергова сесія, на якій прийняли рішення про виділення грошей, відбулася у п’ятницю, 9 червня. У понеділок міська рада надіслала на Міністерство фінансів лист для погодження. Але кошти змогли перерахувати лише 5 липня. За словами міського голови, так сталося через те, що потрібні були договори із мокрими печатками голови адміністрації, але у Білозерській громаді немає ані світла, ані інтернету, тому процедура затягнулася.
Читайте також:
Козятинська громада отримала компактні зарядні станції
Позачергова сесія у Козятині знову не відбулася. Мер звернулася до депутатів — відео
Знайшли рішення, як легалізувати квартальні комітети. Тепер справа за депутатами
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
Читач47
Наталія Залевська
Алла Ильчук
Юлия Максимцова
Алла Ильчук reply Юлия Максимцова