Путін ймовірно 9 травня оголосить повну війну. Що пишуть світові ЗМІ про війну в Україні

Путін ймовірно 9 травня оголосить повну війну. Що пишуть світові ЗМІ про війну в Україні

Колеги і друзі редакції RIA-Козятин підготували добірку перших шпальт і короткий зміст матеріалів, які виходили 30 квітня від світових журналістів.

Що реально турбує британців» про це на першій сторінці «Daily Express». Стаття про опитування, яке показало, що «стрімке зростання вартості життя» є найважливішою проблемою для громадськості, а не скандал на вечірках партій. Газета повідомляє, люди кажуть, що виключення партій та посадових осіб із  уряду знаходяться «наприкінці списку» їхнього занепокоєння, а стан економіки та війна в Україні — все ще вважаються нагальнішими проблемами.

Відео дня


 

Австрія. Газета «Der Standard» — друкує на перший шпальті питання «Хто зробив нас такими залежними від російського газу?».

Та додає «Поступово Австрія потрапила в російську газову пастку, і ця невдача має багато батьків. Проте зараз вони настав час платити за це — ніхто цього не хоче, всі звинувачують одне одного. У пошуках розгадки між економікою та політикою».

Аналіз Енергетичного агентства перебуває на розгляді

В даний час Австрія сильно залежить від постачання газу з Росії. Газ все ще тече, але це може швидко змінитись. Аналіз, проведений Агентством з енергетики, показав Міністерству клімату, як може працювати повна відмова від путінського газу до 2027 року, але чи можна реалізувати цей план практично? У той час як автори дослідження захищають припущення, експерти з мінклімату та галузі критично ставляться до проекту. Крім того, уряд стоїть перед дилемою між Газпромом та санкціями ЄС. Росія поки не заявила, чи буде прийнято нову модель оплати з рахунком у євро та рублях.

Боснія і Герцеговина «Oslobodjenje» - «Путін шокував русофілів»

 Боско Якшич, оглядач та зовнішньополітичний аналітик газети, заявив «Каналу О», що нещодавня заява президента Росії Володимира Путіна викликала велику увагу у Белграді і що можливість визнання Косова є шоком для сербських проросійських правих.

— При цьому вони втратили б свого великого святого, покровителя і політично б повністю вийшли з ладу. Ми не знаємо, чи це станеться, але важливо те, що це розкриє деякі речі в Сербії, русофілам буде зрозуміліше, як Путін веде політику, — каже Якшич.

 

Медицина Данії з оборонною угодою додала додаткові витрати у розмірі 3,5 мільярда доларів до бюджету на 2022 та 2023 роках. Частину грошей було витрачено на інші, не потрібні озброєння, і тепер зростання цін, наприклад, на нафту, зброю та боєприпаси з'їдять інше, попереджають експерти та політики».

Заголовок: «Колись квітучий Донбас на сході України деградував та зруйнований після восьми років війни. Незабаром регіон може бути захоплений Росією».

 

Серед старих мореплавців є погана прикмета - називати корабель тим самим ім'ям, що й інше судно з сумною долею.

Флагман Чорноморського флоту Росії, успадкував назву корабля від іншого літака, з яким була катастрофа, і велика пожежа забрала життя як мінімум трьох людей.Свідок цієї пожежі, Броніус Клима, зрадів тому, що й другу «Москву» спіткала та сама доля.

Підпис під фото: Клайпеда Б. Клімас (четвертий праворуч), який служив на радянському Чорноморському флоті майже 50 років тому, зберіг фотоальбом того часу, в якому він зображений на палубі крейсера «Москва» серед інших моряків.

Оголошення про збір допомоги Україні серед литовців: ТЕЛЕФОНУЙТЕ ТЕЛ. 1415 - ПІДТРИМАЙТЕ УКРАЇНСЬКИХ БІЙЦІВ

Заголовок: «Повідомляють, що Путін розглядає можливість оголошення війни».

Учора ввечері Daily Telegraph повідомила, що вважається ймовірним, що президент Росії Володимир Путін офіційно оголосить війну Україні 9 травня.

Цього дня Росія відзначає перемогу СРСР над Німеччиною у Другій світовій війні. Досі говорили про «спеціальну військову операцію» в Росії, і російський уряд навіть заборонив використовувати слово «війна» у зв'язку із вторгненням в Україну. Оголошення війни дозволило б російським військовим набирати резервістів, а також залишати новобранців, покликаних до армії, на військову службу ще на рік. Це буде тоді, коли буде запроваджено воєнний стан.

Підпис під фото: «Дівчинка виглядає з автобуса у місті Сапорисья, куди останніми днями стікаються біженці з районів, захоплених російськими військовими в Україні».

«Виклик Лаврова: «Захід себе обманює, ми не вибачатимемося, і санкції нас не зупинять», — йдеться в іншому заголовку. 

— Отже, мене хотіли вбити, —  надпис на фото с Зеленським. 

Заголовки на першій шпальті:

Росія вчора взяла на себе відповідальність за новий запуск ракети по Києву. Це не був черговий напад. Російська армія стріляла, знаючи, що в українській столиці перебуває генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, який щойно прибув із Москви з посередницькою спробою. Це був меседж проти дипломатії. На зображенні стан зруйнованого Ірпіня, поруч з Києвом.

Підпис під фото: Коли деякі товари дорожчають, а ліки закінчуються, російська столиця готується до військового параду в День Перемоги - 9 травня. Це день, коли більша частина населення демонструє патріотизм під час параду армії.

 

Енергетичний перехід у Швейцарії буде успішним тільки в тому випадку, якщо енергія гнучко вироблятиметься і зберігатиметься в міру необхідності. Перша у Швейцарії промислова установка з перетворення енергії на газ у Dietikon ZH здатна довше зберігати електроенергію від спалювання відходів, використовуючи її для виробництва синтетичного газу. 

Для цього в Dietikon використовується спеціальний процес: стічні води та відходи використовуються як сировина для виробництва метану з нейтральним викидом CO2. Біометан стає універсальним джерелом енергії, яке, у свою чергу, також може бути перетворено на електрику. Компанія Limeco вперше використовує процес у Лімматталі у реальних умовах.

 

Головна тема: « Швейцарський мільярдер Гансьорг Вісс купує футбольний клуб у олігарха Романа Абрамовича. Його консорціум платить 4,3 мільярда швейцарських франків». Переворот у світі спорту: консорціум підприємця та посередника влади, який не часто виступає на публіці, отримав контракт і купує провідний лондонський клуб «Челсі». На суму, еквівалентну 4,3 мільярда швейцарських франків! Гансьорг Вісс (86) за даними New York Times, він зіграв роль у виборі Джо Байдена (79), яку не слід недооцінювати.

 

ВІЙНА МОЖЄ ПІДСИЛИТИСЯ: Аналітики вказують у новому звіті: на розширення серйозного конфлікту.

Зброя вже в Україні. Німеччина надсилає гаубиці

Головний матеріал: «Федеральний уряд: дії Росії є нелюдськими»

Колонка справа: Послання з ракетами

Ракети, випущені по Києву під час візиту Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша, є чітким посланням російського режиму решті світу. Вони висловлюють, що Москва думає про переговори, посередників і візити високопоставлених політиків в Україну. Москва хоче не миру, а військового рішення. І її цілі не обмежуються південною чи східною Україною. Путін робить все що каже: Україна повинна припинити існування як незалежна держава, її національна ідентичність і культура мають бути стерті. Російські пропагандисти відкрито заявляють про це все більш пронизливими тонами. Тому у суперечці між Україною та Росією не може бути тих компромісів, прийнятних для обох сторін, про які досі мріють видатні прихильники миру в Німеччині.

Єдине, що може зупинити агресію Путіна — це зброя. 

Якщо у Заходу є вагомі причини не втручатися в самі бої, він повинен доставити зброю до Києва в тих масштабах, які потрібні українським збройним силам, і вчасно, щоб вони змогли зупинити російські війська, перш ніж вони зможуть досягти подальшого завоювання землі в схід і південь України. Зараз на східному фронті немає серйозних рухів, але це не означає, що немає запеклих боїв. Нападники не досягають успіху у своєму широко оголошеному наступі на Донбасі. Але якщо Захід не допоможе українцям, вони зрештою можуть бути переможеними завдяки чисельної переваги Росії.

Це також вплине на решту Європи. Бо українці захищають не лише себе, а й демократичну Європу. І звинувачують у тому, що на Заході, а особливо в Німеччині, агресивна політика кремлівського режиму протягом багатьох років сприймалася недостатньо серйозно урядом Німеччини.

«Європа переосмислює відносини Китаю на тлі війни в Україні»

Війна Росії в Україні викликала глибоку переоцінку в європейських столицях їхніх індивідуальних і колективних відносин з Китаєм.

Зіткнувшись із необхідністю швидко розв’язати залежність від російської енергетики, яка накопичувалася десятиліттями, урядовці від Риму до Праги зараз переоцінюють масштаби своїх економічних і політичних зв’язків з Китаєм.

Вищі законодавці в Берліні, які тепер визнають, що така близькість з Росією була історичною помилкою, починають усвідомлювати небезпеку повторення помилки з іншим авторитарним режимом, і б'ють тривогу щодо статусу Німеччини як найбільшої європейської торгової точки Пекіна. 

Країни Центральної та Східної Європи мають нові сумніви в мудрість так званого форуму 16+1 з Китаєм. І Італія щойно посилила своє право вето проти іноземних поглинань, спрямований проти Китаю.

На рівні Європейського Союзу ставлення до Кітаю погіршилося через відмову Пекіна засудити вторгнення Росії та її спроби підірвати трансатлантичну єдність, спричинену війною. Віртуальний саміт ЄС-Китай 1 квітня відбувся в контексті того, що людина, знайома з дискусіями, назвала дедалі складнішими відносинами.

На тлі війни в Європі ЄС пішов на переговори з ключовим пріоритетом — закликавши Китай використати свій вплив.

Росія має зупинити кровопролиття, сказав він, додавши, що існує серйозне занепокоєння, що подальша бездіяльність Китаю матиме тривалий негативний вплив на відносини з ЄС.

Після саміту в звернені міністерства закордонних справ у Пекіні сказано, що президент Сі Цзіньпін закликав Європу мати «автономний» погляд на Китай, і що рішення конфлікту полягало у врахуванні «розумних проблем безпеки всіх партнерів». 

Головний представник ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррелл описав обмін з Китаєм як «діалог глухих».

Після того, як Сі на початку лютого зустрівся з Володимиром Путіним і оголосив про «безмежне партнерство», Пекін намагався залишатися нейтральним у конфлікті, висловлюючи розуміння позиції російського президента, навіть захищаючи суверенітет України.

У Пекіні навряд чи вітають нестабільність та економічні потрясіння, які принесла війна Путіна. Проте, навіть якщо його здатність впливати на нього обмежена, ЄС стверджує, що Китай має унікальні канали, які він може використовувати для розмови з Путіним.

Путін та Зеленський зі зброєю вирушать на саміт G20

У той час, коли підтвердилося, що Росія атакувала Київ під час візиту генсека ООН, Володимир Путін та Володимир Зеленський заявили, що готові відвідати саміт G20.

США. «The New York Times». 

Головний матеріал: «ЄС. НАБЛИЖЕННЯ ДО НАФТОВОЇ УГОДИ, ПОКИ РОСІЯ, мабуть, коливається на сході».

Боротьба з опором, а також логістика

Фото 1: «КИЇВ Ракети від нічного удару пошкодили житловий будинок у столиці».

Фото 2: «ШЕСТОВИЦЯ Українські воїни патрулюють після виведення російської техніки із села».

Фото 3: «ХАРКІВ Біженці втекли до другого за величиною міста України, рятуючись від боїв у Руській Лозовій».

Заголовок: «Стійкість України у війні спонукає союзників збільшити допомогу»

«Міністри закордонних справ Центральної Америки та ЄС аналізуватимуть конфлікт в Україні»

Наступного вівторка міністри закордонних справ країн Центральної Америки та Карибського басейну проведуть зустріч у Панамі з Верховним представником Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозепом Боррелсом, щоб проаналізувати, серед іншого, конфлікт в Україні.

«Занадто багато суспільного гніву, каже Зеленський».

Читайте також:

Сестра Героя Олександра Мартюшева: «Після перемоги мав зіграти весілля. Не судилося»

Придбали машину для наших захисників

У Козятині затримали трьох вимагачів

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up