Проби води з водогонів в області та заміри радіаційного фону: повідомили результати досліджень за тиждень

Проби води з водогонів в області та заміри радіаційного фону: повідомили результати досліджень за тиждень
  • Фахівці Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб щоденно проводять дослідження радіаційного фону. Моніторинг здійснюється як у Вінниці, так й в районах нашої області.
  • Повідомили ситуацію з фоном за період з 3 по 10 жовтня 2022 року а також результати проб води з водогонів в області на санітарно-хімічні, бактеріологічні показники та вміст радіонуклідів.

Фахівці  «Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб» щоденно здійснюють моніторинг санітарно-епідеміологічної ситуації у Вінниці та районах області. Досліджують радіаційний фон, якість води централізованого водопостачання, епідемічну ситуацію, стан повітря.

Повідомляють, що за період з 3-го жовтня до 10 жовтня виконали 297 вимiрiв радіаційного фону в населених пунктах області. Показник становить від 0,10 мкЗв/год до 0,16 мкЗв/год, що не перевищує багаторічний фоновий рівень.

Відео дня

Також лабараторно дослідили 308 проб води з водогонів в області на санітарно-хімічні, бактеріологічні показники та вміст радіонуклідів.

За результатами досліджень встановили: -309 (95,4%) відповідають вимогам відповідають державно-санітарним нормам, -15 (4,6%) не відповідає вимогам ДСанПiНу 224-171-10.

За показниками:

  • каламутність (комунальні водогони смт. Літин, м. Гайсин),
  • перманганатній окиснюваності (інтегральний показник органічного забруднення) - м. Хмiльник КП «Хмільникводоканал»
  • вміст аміаку (комунальний водогін смт. Крижопіль),
  • органолептичних показниках, зокрема запаху та присмаку (сільський водогін с. Яришів Могилів-Подільського району).

Зазначені відхилення пов'язані з природними та техногенними чинниками, зокрема забрудненням підземних джерел та річки Південний Буг, стоком органічних забруднень у володжерело, з опадами та внаслідок господарської діяльності, а на сьогодні ще й зі зменшенням водозабору та застійними явищами у водопровiднiй мережі через міграційні процеси.

Також лабораторно дослідили 6 проб води з громадських криниць області на санітарно-хiмiчнi та бактерiологiчнi показники.

За результатами досліджень - 3 (50,0%)з відхиленням від вимог ДСанПiНу 2.2.4-171-10 «Гiгiєнiчнi вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по жорсткості, сухому залишку та вмісту нітратів (Могилів-Подільський район, с. Обухів, криниці громадського використання).

Вміст радіонуклідів у питній воді в межах норми. Наразі ситуація з забезпеченням питною водою в області є контрольованою.

Нагадаємо ситуацію з радіаційним фоном за період з 12 по 19 вересня 2022 року 

Читайте також:

Що робити, якщо зникне сигнал мобільного оператора. Покрокова інструкція

Тривожний понеділок: нагадуємо основні правила, що рятують життя під час ракетних ударів ворога

Зеленський: «Нас намагаються знищити та стерти з лиця землі. Загалом». Огляд ранкових обстрілів

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up