До яких обмежень потрібно готуватися водіям
У перший час контроль буде здійснюватися в ручному режимі, за допомогою звичайних радарів.
Проте, як повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян, Верховна Рада в найближчий час повинна проголосувати за ухвалення закону про автоматичну фіксацію порушень правил дорожнього руху. І тоді швидкісний контроль на дорогах запрацює в повному обсязі. У міністерстві вже передбачені кошти на купівлю необхідних пристроїв для фіксації порушень.
Які обмеження швидкості потрібно дотримуватися?
З 1 січня 2018 року розпочали діяти нові обмеження швидкості: швидкість руху автотранспорту в населених пунктах не повинна перевищувати 50 км/год.
Обмеження швидкості до 50 кілометрів на годину діє не тільки у великих містах, а й більш дрібних населених пунктах, якщо їх назва нанесена на білому тлі. Якщо назва села написана на синьому тлі, то зменшувати швидкість до 50 км не обов'язково. Однак слід врахувати, що в маленьких селищах пішохідної частини дороги іноді просто немає, і люди ходять по узбіччю автомобільної траси.
У житлових і пішохідних зонах швидкість руху автотранспорту не повинна перевищувати 20 км/год.
Поза населеними пунктами швидкість може бути вище. На всіх дорогах і на дорогах, що проходять через населені пункти, позначені знаком 5.47, дозволяється рух зі швидкістю:
Автобусам (мікроавтобусам), які перевозять організовані групи дітей, легковикам. Автомобілям з причепом і мотоциклам — не більше 80 км/год.
Транспортним засобам, якими керують водії зі стажем до 2 років, — не більше 70 км/год.
Вантажним автомобілям, що перевозять людей у кузові, і мопедам — не більше 60 км/год.
Автобусам (за винятком мікроавтобусів) — не більше 90 км/год.
Іншим транспортним засобам: на автомобільній дорозі, позначеній дорожнім знаком 5.1 — не більше 130 км/год, на автомобільній дорозі з окремими проїзними частинами, відокремленими одна від одної розділювальною смугою — не більше 110 км/год, на інших автомобільних дорогах — не більше 90 км/год.
Хто може перевищувати швидкість?
Згідно з правилами дорожнього руху, перевищувати обмеження по швидкості можуть водії оперативних транспортних засобів, виконуючи невідкладне службове завдання, за умови увімкнення проблискового маячка синього або червоного кольору і спеціального звукового сигналу та забезпечення безпеки дорожнього руху. При відсутності необхідності додаткового привертання уваги учасників дорожнього руху спеціальний звуковий сигнал може бути вимкнений.
У квітні Кабмін закликав Раду збільшити штрафи за перевищення швидкості до 3400 грн, але рішення так і не було прийняте.
Вероніка ЛЮБІЧ
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
№ 52 від 26 грудня 2024
Читати номер