Полюс довіри: ЗСУ – лідери, влада – аутсайдери

Полюс довіри: ЗСУ – лідери, влада – аутсайдери
  • Довіра є фундаментом будь-якої держави. А як щодо довіри українців до своїх інституцій? Нове соціологічне дослідження Київського міжнародного інституту соціології дає чітку відповідь.
  • Згідно з результатами опитування, рівень довіри до деяких органів влади значно знизився, в той час, як до інших — залишився стабільно високим.
  • Давайте детальніше розглянемо, як змінилися настрої українців за останній рік і що на це вплинуло.

Одне з найважливіших питань у суспільстві — це рівень довіри людей до різних установ та організацій. Цей показник допомагає зрозуміти, як люди ставляться до влади, правоохоронних органів та інших важливих інституцій.

Київський міжнародний інститут соціології провів опитування, щоб дізнатися, як українці ставляться до різних державних органів, правоохоронних структур, церкви, ЗМІ та інших інституцій. Вони запитували людей, наскільки вони довіряють тим чи іншим організаціям, пропонуючи їм кілька варіантів відповідей: від «повністю довіряю» до «зовсім не довіряю».

Результати дослідження показали, що:

Відео дня
  • Збройні сили України мають найбільшу довіру серед українців.
  • Довіра до інших державних органів, таких як Верховна Рада та Уряд, знизилася.
  • Рівень довіри до правоохоронних органів, зокрема поліції, також знизився.
  • Українці довіряють церкві та волонтерам більше, ніж деяким державним органам.

 «У випадку Сил оборони лишається стабільно дуже висока підтримка — 92% довіряють і лише 2% не довіряють (рік тому показники були, відповідно, 96% і 1%). Баланс довіри-недовіри — +90%», — йдеться у результатах соціологічного опитування.

Критично низькою лишається довіра судам і прокурорам. Лише 12% українців довіряють судам і лише 9% довіряють прокурорам. Не довіряють, відповідно, 63% і 67%. Порівняно з минулим роком ситуація не змінилася.

Довіра уряду, за даними КМІС, трохи вища, проте також низька: зараз довіряють 20% (у грудні 2023 року — 26%), не довіряють — 53% (у грудні 2023 року – 44%). Баланс довіри за останній рік знизився з 18% до 33%.

Натомість зберігає досить високий рівень довіри (попри деяке зниження порівняно з минулим роком) СБУ. Так, за даними опитування, 54% українців довіряють СБУ, не довіряють — 21% (у грудні 2023 року показники були 58% до 16%).

Також автори опитування зазначили, що за рік довіра поліції дещо знизилася — з 41% до 37% стало менше тих, хто довіряє поліції, і при цьому з 29% до 38% стало більше тих, хто не довіряє.

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (1)
  • Сергій Сиваківський

    При такому рейтингу антидовіри уряд сам повинен подати у відставку.
    В нормальних країнах це відбувається регулярно.
    Як тільки рейтинг уряду падає на підлогу команду змінюють.

keyboard_arrow_up