У понеділок Україну сколихнула новина про неймовірний вибух нафтобази під Києвом. Пожежа виникла на території нафтобази в селі Крячки, у Київській області. До рятувальної служби надійшло повідомлення про пожежу лише о 17.29 в понеділок. Хоча, за словами секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олександра Турчинова, займання розпочалося о 16.00.
Прибувши на місце подій, рятувальники встановили, що горить три резервуари з бензином. Крім того, вони виявили, що постраждали чотири працівника нафтобази.
На виклик зреагувала також команда пожежного потягу станції Козятин. На місце подій рятівники з Козятина виїхали в ніч з понеділка на вівторок. У складі восьми рятувальників. За словами очевидців, гасіння пожежі здійснювалося без чітких вказівок. Хлопці самостійно координували свої дії. Щоб загасити пожежу викликали рятувальників з ближніх областей. Прибули пожежні потяги з Вінницької, Чернігівської та Житомирської областей.
Боротьба із вогнем була схожа на війну з пеклом. Під час приборкання вогню стався потужний вибух. У повітря здійнялась чергова цистерна. У цей момент троє козятинських рятувальників подавали піну на палаючу цистерну.
Саме тоді і стався миттєвий, надзвичайно потужний та масштабний вибух, внаслідок якого і постраждали наші пожежники.
До цього часу невідома доля двадцятирічного рятувальника. Рідні не залишають надії на позитивний пошук зниклого пожежника. Батько юнака отримав значні опіки верхніх кінцівок та обличчя. Чоловік перебуває в київському опіковому центрі у реанімації. Ще один рятувальник знаходиться в тій самій лікарні у важкому стані.
У вівторок ввечорі пожежний потяг повернувся до Козятина. Козятинських змінили пожежники з Ніжина.
Станом на 13 годину десятого червня пожежа на нафтобазі під Києвом далі тривала, але небезпеки поширення її на інші об’єкти більше немає. Унаслідок загорання, що спалахнуло ще в понеділок, 8 червня, і серії вибухів, що сталися у вівторок, 9 червня, загинули чотири людини, ще одна зникла безвісти, 12 поранені.
За словами Арсена Авакова, розглядаються дві причини загорання на нафтовому сховищі: умисна диверсія та виробнича халатність.
За інформацією ДСНС, екологічні служби постійно контролюють ситуацію. Наразі токсичних продуктів у атмосфері немає. Але влада Києва стерджує, що вміст деяких шкідливих речовин у повітрі столиці перевищив допустимі концентрації. Державна комісія з техногенно-екологічної небезпеки визначила небезпечну зону - радіусом 10 км від епіцентру пожежі.
УВАГА!!!
Власник козятинської нафтобази — також "БРСМ-нафта". В місті переполох. Адже, вже тривалий час, як територія огороджена високим парканом. Подейкують, що там змішують завезену вогненебезпечну рідину… База знаходиться в густозаселеному районі. Можливо, потрібно призупинити її роботу до з'ясування всіх обставин надзвичайної ситуації на Васильківському нафтовому сховищі? Це мають визначити відповідні органи.
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
№ 45 від 7 листопада 2024
Читати номер