Не забрали посилку? Укрпошта продасть її на аукціоні

Не забрали посилку? Укрпошта продасть її на аукціоні
  • Укрпошта впроваджує міжнародні практики про поводження з поштовими відправленнями, які були незатребувані і через це невручені впродовж шести місяців.
  • Такі посилки компанія виставлятиме на продаж у межах аукціонів на майданчику Prozorro.Sale.

Поштові відправлення, які отримувач не забрав упродовж двох тижнів, Укрпошта відправляє назад відправнику. Якщо відправник протягом двох тижнів також не забирає посилку, то вона поступає на спеціально облаштований склад, де зберігається пів року. Впродовж цього періоду і отримувач, і відправник мають право за заявою отримати посилку. Якщо вони з якихось причин цього не зробили, то відтепер посилка може бути продана на аукціоні. Таким чином компанія отримає можливість компенсувати витрати, які вона понесла на логістику та зберігання поштових відправлень упродовж цього періоду.

Початкова ціна за кожну незатребувану посилку становить 10 гривень. Посилки об'єднані в палети, які містять до 100 одиниць, і продаються як один лот. Лоти формуватимуться рандомно, а всі посилки продаватимуться нерозпакованими із видаленням адресної інформації. Ані компанія, ані потенційні покупці до оголошення результатів аукціону не знатимуть, що вони містять. Працівники пошти не зможуть брати участі в аукціонах. 

— Наразі на складах компанії знаходяться десятки тисяч незатребуваних посилок, які зберігаються там понад півроку. Раніше такі поштові відправлення просто знищувалися. Відтепер, згідно законодавства, ми можемо продати ці посилки і компенсувати витрати на їхню логістику та зберігання, як це роблять у більшості країнах світу. Як компанія державного сектору, ми маємо залучати всі можливості для того, щоб бути ефективними і генерувати прибуток для бюджету України, й, відповідно, для забезпечення армії та соціальних виплат, — зазначив гендиректор Укрпошти Ігор Смілянський 

Відео дня

Часто шахраї  використовують світову практику продажу невручених посилок, розсилаючи смс-повідомлення з пропозицією придбати одну посилку. На аукціонах компанії продаватимуть тільки групові лоти. Тому, якщо вам пропонують придбати одну посилку, це є ознакою шахрайських дій.  

Відзначимо, що аналогічний підхід є поширеним серед міжнародних поштових операторів і логістичних компаній, таких як Amazon, USPS, FedEx, Royal Mail та багатьох інших.

 

Читайте також:

Назвали імена довгожителів-ювілярів травня, яких вітатимуть грамотами та грошима

У Пустосі висадили алею ялинок

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up