Найбільше у 2018 році вінничани витрачали на алкоголь і цигарки

Найбільше у 2018 році вінничани витрачали на алкоголь і цигарки

У Вінницькій області алкогольні напої та тютюнові вироби користуються більшим попитом, ніж м’ясопродукти, молокопродукти, риба та хлібобулочні вироби разом узяті. У 2018 році покупці на них витратили понад мільярд гривень.

У Головному управлінні статистики у Вінницькій області повідомили, що алкогольні напої та тютюнові вироби входять у шістку товарів, які користуються найбільшим попитом серед населення. На їх долю припадає 9,9% загального обсягу товарообороту торгової мережі та 25,4% обсягу товарообороту продовольчої групи. У лідерах ще бензин моторний, дизельне пальне, автомобілі та автотовари, а також фармацевтичні товари.

У повідомленні йдеться, що через роздрібну мережу Вінницької області за січень-вересень 2018 реалізовано алкогольних напоїв на 592,9 мільйона гривень (у порівнянних цінах, це на 20,1% більше січня-вересня 2017), а тютюнових виробів – на 425,6 мільйона гривень (на рівні відповідного періоду 2017). Загалом сума становить 1 мільярд 18 мільйонів 500 тисяч гривень.

Водночас у відомстві повідомили, що подорожчання алкогольних напоїв на 9,4% та тютюнових виробів на 28,0% не вплинуло на попит товарів цієї групи, й зазначили, що населення області витратило на придбання цих товарів у торговій мережі підприємств (юридичних осіб) більше коштів, ніж на придбання разом взятих м’ясопродуктів, молокопродуктів (включаючи сир), хлібобулочних виробів, риби і морепродуктів.

Відео дня

За даними Головного управління статистики у Вінницькій області, найбільша питома вага в структурі алкогольних напоїв припадає на горілку та лікеро-горілчані вироби (27,6%), найменша – на напої слабоалкогольні (5,1%).

Цікаво також, що в перерахунку на абсолютний алкоголь, продаж алкогольних напоїв у розрахунку на одну особу населення, порівняно з минулим періодом, збільшився на 0,1 літра і становив у середньому по області 0,6 літра.

У повідомленні також йдеться, що в загальному обсязі роздрібного продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів переважає продукція вітчизняних виробників. Відтак за січень-вересень поточного року через торгову мережу області реалізували алкогольних виробів вітчизняного виробництва на 480,5 мільйона гривень (81,0% загального обсягу), а тютюнових виробів – на 353,5 мільйона гривень (83,1%). Загалом сума становить 834 мільйони гривень.

Катерина Дядюк, 28 грудня 2018

 

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up