«Ми не спимо в кімнаті, з якої видно березу»
- Небезпека. На початку літа ми писали про березу, яка небезпечно нахилилася над будинком на вулиці Мазепи. Нещодавно
- розігралася негода і сильні пориви вітру стали приводом, що люди, які живуть поруч із березою, знов звернулися до преси і не
- тільки…
У червні цього року ми виїжджали до берези, яку мешканці вулиці Мазепи вважають аварійною в тому плані, що вона має нахил в сторону багатоквартирного будинку чи приватного будинку.
— Усе залежить від того, з якої сторони вітер подує, — казали вони. — Ми думали, що її зріжуть, коли різали берези біля 5-го ліцею, але та береза за територією навчального закладу і її комунальники залишили.
Тоді звернулися до підприємства «Чисте місто», щоб вони зрізали березу. Зі слів мешканців вулиці, комунальники приїхали, постояли біля берези та й поїхали.
Після публікації в газеті і на сторінці фейсбук відреагувала на цю проблему міська рада. У коментарях Олена Шацька з відділу озеленення написала, що вказане дерево вони вже комісійно обстежили і воно пройшло процедуру на видалення. Такий коментар пані Оленою був розміщений 9 червня 2024 року. Але березу так і не зрізали. Жителі вулиці Мазепи знову звернулися до преси, щоб нагадати комунальній службі про аварійне дерево.
Перед поїздкою на вулицю Мазепи у вересні, ми зателефонували до голови не легітимного квартального комітету Надії Лобозінської. Міська рада, то відновлює роботу квартальних комітетів, то забуває, що зворотний зв’язок з громадою вкрай потрібен. Але і преса, і мешканці міста продовжують звертатися до квартальних комітетів. Від пані Надії стало відомо, що вона отримала усну заяву з приводу видалення берези від трьох жителів вулиці Мазепи.
Господарі хати поблизу берези кажуть, що дерево потрібно якщо не зрізати, то хоча б підчистити.
— Збудували хату з дружиною, а у кімнаті з вікнами на південь спати не лягаємо, бо вона найближча до берези, — каже пан Олександр. Його дружина додає:
— Ми не просимо зрізати всю березу. Підчистити її, так само обрізати гілки, як обрізали їх енергетики зі сторони електроліній. Недавно був сильний вітер і повірте, якою була страшною ця дуже красива береза.
Пан Микола, що живе на вулиці Мазепи, деревом не переймається. Він не в сусідстві з березою і тішить себе тим, що до його двору під час падіння береза не дістане. А от опале листя дерева на його подвір’ї його вже дістало.
Щоб з’ясувати, коли березу таки зріжуть, ми зателефонували до спеціаліста з озеленення Олени Шацької.
— Заява по цьому дереву була написана 4 грудня 2023 року. 5 січня 2024 року до дерева була направлена комісія, до якої увійшли головні спеціалісти управління ЖКГ, управління земельних та майнових ресурсів і містобудування та архітектури. Дерево визначено, як високе, буреломне і росте під лінією електропередач. Матеріали по даній справі передані на розгляд виконавчого комітету Козятинської міської ради. Рішенням виконавчого комітету №1 від 12 січня 2024 року щодо берези на прибудинковій території будинку на провулку Мазепи діаметром стовбура 54 см, прийнято рішення щодо видалення даного дерева та надати дозвіл видалення управлінню ЖКГ. Дерево включене до переліку дерев, які будуть видалені під час тендерних закупівель.
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
Олег Мартовицкий
Геннадий Ткачук
Марія Іваненко
Сергій Сиваківський
Додам в школі #5 теж стоять пару сухих дерев вже пару років.
Чекають поки не вб'є дітей мабуть.
Оплетені стрічечкою полосатою так гарненько замість оберегу мабуть.
Саме смішне що шикарні горобини понад парканом пообрізали по стовбури якісь великі специ озеленення, а репльно загрожуючі життю дітей велетенські дерева лишили.
Всім повилазило чи настільки начхати на життя учнів?
Батьки учнів теж молодці, мовчите?
Ну мовчіть далі.
Потім будете плакати.