Медогляд перед школою. Зібрали деталі про довідку

Медогляд перед школою. Зібрали деталі про довідку
Міська сімейна «первинка». В останні дні серпня медкомісію до початку навчального року пройти не так то просто

Щороку у батьків школярів постає питання щодо проходження обов’язкового медичного огляду та отримання відповідної довідки. Які документи мають видати школярам перед школою, пояснюють у Національній службі охорони здоров’я

Перед початком навчального року дитина має пройти профілактичний медогляд. Педіатр чи сімейний лікар надасть необхідну для школи довідку (форма №086-1/о), де, зокрема, вкаже групу для занять фізкультурою. Про це пояснюють у Національній службі здоров’я.

Школи не можуть вимагати так звану медичну карту дитини (форма № 026/о), оскільки дані про стан здоров’я дитини не можуть бути відкритими та зберігатись поза лікарнею.  Цю форму Міністерство охорони здоров’я скасувало у березні 2018 року.

Які лікарі мають оглянути дитину? Педіатр і він, своєю чергою, може направити до вузького спеціаліста. У національній службі здоров’я наголошують, що медогляди учнів входять до Програми медичних гарантій і є безоплатними. 

Відео дня

Для консультації вузьких спеціалістів педіатр чи сімейний лікар створить електронне направлення. З ним потрібно звернутись до будь-якого медзакладу, який має договір з НСЗУ на амбулаторну допомогу. Якщо дитина отримала нові щеплення, потрібно оновити Карту профілактичних щеплень (довідка форми № 063/о).

Медогляд для дітей першого класу найскладніший. У 6 років має бути вакцинація від дифтерії та правця, а також від кору, паротиту та краснухи (КПК). 

Важливо перед школою ці щеплення зробити. Якщо є відставання у графіку щеплень, треба скласти з лікарем індивідуальний план, щоб встигнути до початку навчального сезону. Адже діти без профілактичних щеплень, згідно з законом, не можуть відвідувати дитячі колективи. 

За словами дитячої лікарки Анастасії Шелевської, в українському законодавстві є невеликі розбіжності у визначенні того, яких фахівців та у якому віці мають проходити діти під час профілактичного медогляду. Один з документів визначає, що достатньо лише огляду у педіатра, а інші фахівці — лише за потреби, навіть для дітей перед першим класом. Натомість наказ МОЗ №682 залишається чинним, додає лікарка, тож точного визначення, як саме діяти, поки немає.

Від мам учнів і самих школярів, які проходили медкомісію, ми дізналися, що сімейні лікарі, в яких учні на обліку, до медичних спеціалістів направляють тільки тих дітей, які мають скарги на самопочуття. В основному школярі проходять обстеження у лора, окуліста та здають аналізи крові і сечі. 

Ми поспілкувалися з пані Іриною, в якої дочка навчається у сьомому класі. Вона каже у них є група, в якій вони спілкуються з мамами школярів. Одна з мам надала інформацію, що в цьому році не потрібно проходити комісію до нового навчального року. 

— Я уточнила у сімейного лікаря, в якого на обліку моя дочка. Сімейний лікар виписала направлення, щоб здати аналіз крові та сечі, — розповідає Ірина. — Коли аналізи були готові, ми з ними знову прийшли до сімейного лікаря. Вона нам видала довідку обов’язкового профілактичного медичного огляду. 

Медкомісія для школярів чи початок третьої хвилі епідемії коронавірусу?

Якщо батьки знають, що дітям потрібно буде відвідати вузьких спеціалістів, наприклад, майбутнім першокласникам, краще робити це завчасно, оскільки не завжди необхідні лікарі є в одній поліклініці, або вони можуть бути у відпустці.

Найкраще подивитися дати та час роботи певного лікаря в інформаційній системі для пацієнтів Helsi та завчасно записатися на прийом, але після отримання направлення від педіатра або сімейного лікаря. Електронне направлення діє впродовж одного року від створення.

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up