На момент нашого візиту біля хатинки угіддя господарів не було. Біля воріт вольєру стояв білий мікроавтобус, у салоні якого виднілися картонні коробки. Вочевидь пішли зі щоденним обходом території, подумали ми, але помилилися.
Пізніше виявилося, що до підприємців навідався голова Козятинського товариства мисливців та рибалок Володимир Зайчик. Разом із ним господарі ходили дивитися, як живеться зайцям, яких випустили з вольєра минулої п’ятниці.
– Зараз наша ціль полягає в тому, щоб змінити у Козятинському районі кровність зайців. У тварин, як і у людей, щоб був здоровий рід, треба паруватися з представниками інших родин, – розповідає один з підприємців Олександр Фурман. – Ми випустили румунського зайця. За розмірами він крупніший за наших. Самка може дати приплод до шести зайченят.
Питаємо, а чого ж він румунський. Його що, привезли з сусідньої країни?
– Не зовсім так. Ми купуємо їх в Україні. Просто населений пункт знаходиться за півтора кілометри від кордону. Живуть там у переважній більшості румуни. Через це і заєць зветься румунським, – говорить Фурман.
– Ви зайців купуєте, щоб потім продати чи розводите?
– Розводимо, – відповідать підприємці. — Ми випустили 33 зайці в природу, які були вирощені у вольєрі. Для них створені хороші умови: корм, вода, лісок.
– Кого на цей раз плануєте запускати?
– Привезли з Білої Церкви триста штук молодняка фазана.
– А коли будете випускати?
– Прямо зараз. Фазани півгодини побули після довгої дороги у прохолодному місці, відпочили. Тепер їм можна на волю. Таким чином ми продовжуємо збагачувати наше мисливське угіддя.
За п’ять років існування вольєра у ньому жодного разу не будувалося сіток зверху. Птиця у такому вольєрі почуває себе вільно. Може перелітати з місця на місце. Може повертатися назад до корму. А може розлетітися по інших мисливських угіддях. Бути там, де їй краще.
Підприємці розповідають, що на місцевості є чагарники, на яких усі птахи можуть з комфортом розселитися. Для тварин і птахів там дійсно райський куточок. Унікальність цього вольєру ще й в тому, що він розташований далеко від приватного сектора. Вихованців ніщо й ніхто не лякає.
– Які плани на цей рік? – запитуємо мисливців.
– Будемо робити все те, що потрібно робити для відновлення у нашому районі мисливської фауни. Будемо купляти і розводити зайчика, фазана, щоб кожен рік збільшувати їхню популяцію. На осінь, десь у жовтні, плануємо випустити 50 зайців. Будемо займатися улюбленою справою.
– Ви витрачаєте великі кошти на купівлю тварин та птахів. Звідки берете фінансування?.
– Це кошти від підприємницької діяльності. Ми підприємці за професією, а мисливці за покликом душі. Хочемо, щоб на Козятинщині можна було вполювати хороші породи зайців та фазанів.
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
№ 50 від 13 грудня 2024
Читати номер
Микола Пшенишнюк
Frag Ruslan