Козятинці виявилися дикунами, які не цінують те, що для них роблять

Козятинці виявилися дикунами, які не цінують те, що для них роблять
  • Новий дитячий майданчик у парку ще навіть не встигли доробити, а вже довелося його ремонтувати.
  • Потрощена підставка для «Гітари», пописані маркером ігрові елементи — це наші реалії. А на гойдалку, призначену для дітей на колісному візку залазить по десятеро одночасно.
  • Волонтери, які ініціювали облаштування майданчика, б’ють на сполох — якщо так піде далі, до офіційного відкриття він не доживе

Козятинчани часто нарікають на те, що місто, м’яко кажучи, не найкраще серед малих міст не те що України, а навіть Вінницької області. Більшість людей без перебільшення ненавидить своє місто. Та, може, проблема все таки в людях? Адже як тоді пояснити те, що коїться на дитячому інклюзивному майданчику, який ще навіть не встигли завершити і здати в експлуатацію?

Локація, про яку йде мова, задумувалася як місце, де діти з інвалідністю гратимуться поряд із нормотиповими, адже інклюзивний означає, що майданчиком можуть на рівних користуватися і діти, які мають інвалідність. Однак нормотипові без перебільшення окупували майданчик. І добре, якби ж вони там просто гралися. Так вони вже починають трощити елементи.

Днями нам зателефонувала Марина Сарбаєва, волонтерка «Волонтерського лідерського руху». Це саме та організація, яка ініціювала встановлення у Козятині цього майданчика і збирала на нього кошти. Адже вкотре наголошуємо — майданчик з елементами інклюзії облаштовують завдяки волонтерам, які взялися збирати гроші, самі придбали ігрові елементи і знайшли підрядника, який буде проводити роботи. 

Відео дня

— Вчора зламали підставку під ігровий елемент «Гітара», — у розпачі каже Марина Сарбаєва. — Бачили, що двоє хлопців вилізли туди з ногами, на ній стрибали, поки не загнули тонку частину гітари. Монтажники її вирівняли і мусили підварювати, тому що тріснуло залізо.

Ігровий елемент зламали ледь не одразу після того, як його встановили. А батарейку, яка дає живлення, щоб Гітарою можна було грати, взагалі посадили за один день.

— Там всередині є акумуляторна батарейка, ручку прокручуєш кілька разів по стрілці до звукового сигналу, а потім граєш пальчиками по залізним пластинкам, але сьогодні вже ніякого сигналу вона, на жаль, не видає, — продовжує Марина. — Переді мною зараз лежить ще батарейка, ми, звісно, будемо міняти, але одна батарейка коштує 300 гривень. А зараз діти по гітарі гупають, стукають. Вони не розуміють, що гітара просто не може грати.

Лізуть по головах

Новий майданчик у парку офіційно не відкритий. Монтажні роботи досі тривають. І поки що його здати в експлуатацію не можуть. Щоб на територію не заходили, майданчик вже тричі обгороджували стрічкою. Та, на жаль, козятинчанам море по коліна — волонтери що не почеплять стрічку, дорослі її обривають і ведуть туди своїх дітей. Часто лізуть по головах працівників, які проводять роботи.

— Вчора я біля монтажників була, застала таку ситуацію: розтягнута переноска, але як батьки, так і маленькі діти, навіть з самокатами йдуть через цей дріт, — каже Марина. — Я запитала: «Невже ви не бачите, що працює електроприлад?». Адже там не лише небезпечно, там ще й пилюка.

Кажемо Марині, що дехто вважає, що майданчик вже відкритий, тому що там поставили табличку «майданчик був придбаний та встановлений за кошти Волонтерського лідерського руху Тренінгової компанії «Розвиток» міста Хмельницький. Люди сприймають фразу «встановлений» як те, що майданчик вже зроблений.

— Ми цю табличку встановили, тому що багато людей говорить, ніби-то міський голова ставить цей майданчик, — пояснює Сарбаєва.

До речі, слово «інклюзивний» на табличці вже закреслили маркером і написали «обичний». Даруйте за росіянізм, це пряма цитата.

Ніхто не розуміє, для чого майданчик

— Я розумію, що на майданчику все нове, гарне, але не розумію, чому діти із батьками так поводяться, — продовжує Марина. — Ми встановили гойдалку-гніздо. Діти по десятеро, по двадцятеро туди йдуть гойдатися. Сьогодні помітила цілу компанію, яка залізла гойдатися на гойдалку, призначену для дітей на колісних візках. Туди залазять теж по десятеро-двадцятеро. Я запитувала дітей, чи розуміють вони, що це за гойдалка — ніхто не розуміє. І я розумію, що ввечері, коли там темно, туди приходять підлітки по 15 років і я навіть не знаю, скільки їх залазить на ці гойдалки ввечері. Крім того, там вже всі ігрові елементи пописані фломастерами. Кажуть, вранці на покритті валялося розбите скло.

За словами Марини, батьки, у кого діти з інвалідністю, до цього майданчика взагалі не можуть підступитися. Був випадок, що волонтерка підійшла до дітей, які гойдалися на гойдалці для дітей на колісному візку і пояснила, для чого призначена ця гойдалка. На що одна з мам сказала: «Нехай собі гойдаються, ви бачите поряд дитину на колісному візку?» Складається враження, що дорослі козятинчани самі не розуміють, що таке інклюзивний майданчик і як ним користуватися.

— Мені вже дзвонили з поліції, просили, щоб я показала, що було зламане, — додає Марина Сарбаєва. — Гітару, звісно, монтажники вирівняли, але вона мала бути до металу щільно приєднана, а тепер там щілина сантиметрів три. Ти вже його так не вирівняєш. Люди кажуть: «Якщо майданчик не відкритий, тоді огородіть його». Але у нас немає таких грошей, щоб обнести територію майданчика парканом і туди ніхто не міг заходити.

Соцмережі гудять

Дикунство на новому дитячому майданчику ми бачили й на власні очі. Днями я відпочивала з подругою в парку і на гойдалці для дітей на колісних візках гойдалася компанія підлітків. Подруга зробила їм зауваження, тож вони пішли, та за декілька хвилин надійшла вже нова компанія.

Про те, що коїться на майданчику з елементами інклюзії, говорять вже і в соцмережах. Днями Олександр Шумський написав на своїй сторінці обурливий допис і запостив фотографії з поламаними та пописаними ігровими елементами, а ще відео, де діти, наче навіжені, обсіли гойдалку і гойдаються так, наче ніколи подібного не бачили.

 

«Всі вже задоволені інклюзивним (вже переправили на «обичний») майданчиком в парку? Батьки, якщо ви вже приводите сюди дітей, то слідкуйте за їхньою поведінкою і пояснюйте, що майданчик не для того, щоб його ламати. В мене просто шок!» — написав Шумський.

Козятинчани цей допис активно коментують.

«Моя думка така, що не лише батьки винні, діти теж. Адже це не малята 3-4 роки, це «люди», які знають в якому випадку застосувати лайливе слово в твою адресу. Вони не мавпи, а люди. А позаяк вони люди, вони мають мислення і розуміння, але ж поводити себе культурно — це не модно, а от поводитися як бездумна істота — це весело, круто, суперово, на їхню суб'єктивну думку. І ще, стосовно нагляду, поліції, камер. Це не змінить ситуацію, допоки ми самі не змінимося. Скільки б собака не гавкала, а лисиця в курник всеодно залізе», — написала Аліна Козак

«Це в першу чергу такі батьки зі своїм вихованням. Слів немає, росте покоління нелюдів, які не мають поваги ні до чого і ні до кого! Стосовно того, що їм немає чим зайнятися — згадайте, чим ми займалися в свої роки. Сучасній молоді дуже багато чого батьки дозволяють, вони роблять, що хочуть. От вам і результат. Плюс безкарність таких дій», — пише Ihor Can.

«Козятинчани, до чого тут діти? Дорослі відповідають за вчинки та поведінку своїх дітей, які не досягли повноліття! Ви вдома маєте пояснити своїм дітям, для кого саме цей майданчик! Наскільки він важливий, щоб його зберегти! Терміново встановити камеру потрібно, бо його скоро розберуть! Тоді вже складати протоколи про адмінправопорушення! Наш менталітет продовжується в новому поколінні. Я своїй дитині пояснила і він жодного разу туди навіть не підійшов, а дорослі, здорові у всіх сенсах цього слова підлітки поводять себе дуже дико і це сумно, чесно кажучи! Отже, вони не можуть в нашому місті знайти заняття для себе, треба над цим замислитись», — пише Liliya Yastremskaya.

Збір на майданчик триває

Усю суму, необхідну для завершення дитячого майданчика з елементами інклюзії, волонтери поки не зібрали, тож збір продовжується. Адже потрібно не лише розрахуватися з підрядниками, а й ремонтувати те, що вже зламали. Реквізити для поповнення

Отримувач: Сарбаєва Марина Володимирівна
IBAN: UA313220010000026205347144894
ІПН/ЄДРПОУ: 3053209669
Призначення платежу: Поповнення рахунку банки
Посилання на банку Монобанк

Номер картки Монобанк
5375 4112 2090 9548

 

Читайте також:

Небезпечне перехрестя і труба, яка перевіряє на міцність підборіддя перехожих

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (35)
  • Читач40

    Коментарі почитаєш, так хуліганять на майданчику діти якихось маргіналів з іншої планети, бо в нас дорослі всі добропорядні і максимально толерантні, з великою повагою ставляться до оточуючих і їхнього майна. А по факту повз проходиш - всі дітки чисті, гарно вбрані, з сучасними гаджетами, як то кажуть, з яскраво вираженими ознаками благополуччя... Розумію, що завжди легше звинуватити владу (прости Господи), ніби свинство і нахальство - це проблема виключно сьогодення. Можна сказати, що немає куди піти дітям і чим зайнятися, от вони від безвиході все трощать, ніби гойдалки ні разу в житті не бачили, то це шановні батьки, камінь скоріше в ваше подвір'я, а не в сторону влади, яке б ім'я вона не носила, бо в першу чергу - це обов'язок батьків - організувати дозвілля своїх дітей, теорія "зайок і лужайок" тут не працює. Отож, як мені здається, відсутність відеонагляду і патрулювання, захаяна і розбазарена інфраструктура міста, вплив соцмереж і тд - це уже наслідки, а причина ховається в рядках пісні Яремчука "від батька до сина , від матері доні добро передай"... От що передали, тим і тішимся
  • Читач40

    Коментарі почитаєш, так хуліганять на майданчику діти якихось маргіналів з іншої планети, бо в нас дорослі всі добропорядні і максимально толерантні, з великою повагою ставляться до оточуючих і їхнього майна. А по факту повз проходиш - всі дітки чисті, гарно вбрані, з сучасними гаджетами, як то кажуть, з яскраво вираженими ознаками благополуччя... Розумію, що завжди легше звинуватити владу (прости Господи), ніби свинство і нахальство - це проблема виключно сьогодення. Можна сказати, що немає куди піти дітям і чим зайнятися, от вони від безвиході все трощать, ніби гойдалки ні разу в житті не бачили, то це шановні батьки, камінь скоріше в ваше подвір'я, а не в сторону влади, яке б ім'я вона не носила, бо в першу чергу - це обов'язок батьків - організувати дозвілля своїх дітей, теорія "зайок і лужайок" тут не працює. Отож, як мені здається, відсутність відеонагляду і патрулювання, захаяна і розбазарена інфраструктура міста, вплив соцмереж і тд - це уже наслідки, а причина ховається в рядках пісні Яремчука "від батька до сина , від матері доні добро передай"... От що передали, тим і тішимся
  • Макс Титарчук

    Бачу всі захищають дітей , всі такі толерантні стали ? Винні батьки яким на виховання по.уй і не навчили цінувати своє і чуже .Це проблема виховання.Виховання і ще раз виховання.Я хотів би побачити якби ці діти вам так розмалювали двері квартири чи автомобіль .Так само бы защищали ? Думаю ні .Кляли би до сьомого коліна .Тому не потрібно видавати себе толерантними ким не являється .Бо проблема в іншому .
  • Надежда Якимова

    Діти проявляють свою ,,креативність,,у трощі бо немає чим зайнятись Може вони б плавали ...,то басейн закритий, а що при школах працюють спортивні секції -ні Тих що є -видно не вистачає  От вони і живуть за принципом ,,гуляй душа,,Хто піклується про дитячу зайнятість ?-Ніхто.Ну от і маєте.Ви б почули що вони кажуть у відповідь на зауваження ,у вас би вуха пов'яли.Діти 4-5-6класу можуть і послати.Так що ,маємо те ,що маємо.

    Геннадий Ткачук reply Надежда Якимова

    Валерій Сиваківський тому громада і рухається на шаленій швидкості в прірву .А це треба зупинити

    Валерій Сиваківський reply Надежда Якимова

    Надежда Якимова от як сашко з вами не шановним  був - ото двіж був.... а теперки суцільний занепад...

    Надежда Якимова reply Надежда Якимова

    Геннадий Ткачук Ви праві ,щось ці закордонні вояжі набрали циклічного характеру ,а користі від них для громади немає,хоча гроші витрачаються саме громадян.На дітей ну ніяк не вистачає.

    Геннадий Ткачук reply Надежда Якимова

    Надежда Якимова є хоч одна секція футболу від ДЮСШ ?Ні ,а тому і не має дорослої команди ,яка виступала весь час на теренах області від Козятина .Команди на змаганнях не фінансуються  взагалі ,а бо край на низькому рівні .Деякі спортивні напрямки вмерли взагалі  , бо діти не змагаються зі своїми ровесниками на теренах області і їм не цікаво відвідувати ті гуртки ,які залишились .Зато кошти на закордонні вояжі керівництвам ТГ є.Дітям не зайняті

keyboard_arrow_up