Запахло сепаратизмом
У повідомленні був вказаний час – 10:30. На цей момент біля собору було кілька вірян, журналісти та поліція.
У соборі проходила ранкова служба. Згодом у церкві вдалося знайти ініціатора чи-то мітингу, чи-то акції – Олександра Шавлюка. Гарно вбраний чоловік одразу оголосив свою позицію:
– У нас люди плутають поняття «церкви» та «держави». Я відстоюю Конституцію, де чітко написано, що президент – є гарантом Конституції. А зараз він суне свої руки в церкву. Не треба плутати націоналізм і віру, тому що люди віруючі, які розбираються в вірі, вони розуміють, що церква і держава це різні речі, – говорить чоловік
Олександр наголошує, що питання не в агресорі Москві чи країнах-друзях. Питання виключно у вірі.
– Я відстоюю позицію православних християн. Тих, які вірять в бога, а не в політичні баталії. Я патріот України і це знають всі. Я буду захищати свою державу, якщо прийдеться. Чи від Росії, чи від Америки – без різниці, але віра – це віра. І на жаль, люди, які у цьому не розуміють нічого, вирішили під видом націоналізму зробити розкол, – запевняє Олександр Шавлюк.
Тим часом біля церкви зібралося чимало людей, здебільшого пенсіонерів, які прийшли саме для того, щоб підтримати акцію-протесту проти так званого «розколу» церкви. Жінки чекали на активні дії від організатора зустрічі, проте відчули себе обманутими.
– Позорище – оце збіговисько збирати. Брехня повсюди, а свою історію треба пам'ятати, – говорить жінка із натовпу.
Ніхто із представників собору до людей не вийшов і сам митрополит Симеон ні з ким на розмову не прийшов. Проте, помічник депутата продовжував наполягати на своєму:
– Я знаю, яка стоїть задача у влади. Але вона помилилася, тому що сунути носа в святе не дозволить ніхто. Якщо влада хоче, нехай зразу всіх стріляє, – заявив Олександр. Крім того, чоловік виступив проти створення української церкви в Україні.
– Православна церква в Україні є. Я проти розколу. На даний час константинопольский патріарх хоче розкол узаконити. В статуті УПЦ немає приписки – «Московського патріархата». У нас є одна українська православна церква. Вона автономна.
Олександр Шавлюк загадав і про закон «Про релігійні організації», згідно якого право на все майно церкви має громада. Проте даним соціологічної групи «Рейтинг», де вказано, що 54% українців виступають за створення Єдиної Помісної Церкви, чоловік не вірить.
– Я хотів з Симеоном поговорити публічно. Нехай він скаже, або він йде в автокефалію, або залишається в УПЦ, – пояснює чоловік і запевняє, що РПЦ немає жодного впливу на українську цервку.
– Ми з'єднані з РПЦ тільки молитовними зв'язками. Немає жодної залежності, ні фінансової, ніякої. Якщо у вас є такі дані, що перераховуються кошти в Москву – це маніпуляція, – стверджує помічник депутата.
І на завершення розмови, за традицією українських чиновників, історичний конфуз:
– Звідки Україна, Русь прийняла хрещення?
– Що ви маєте на увазі 988 рік? Що саме вас цікавить?
– Звідки на територію прийшло християнство?
– То що ви хочете почути? З Росії.
– З Росії ми приймали хрещення?
– Ні, не з Росії. Київська Русь.
– То звідки ми приймали хрещення?
– Я ж вам пояснив, Київська Русь
– Київська Русь звідки приймала хрещення?
– Ви зараз хочете перевірити мене на знання історії? Ну я не знаю звідки вона приймала, 988 рік хрестив Русь князь Володимир.
– А перші митрополити звідки були привезені?
– Ну я не знаю, ви мені скажіть. Я не маю такої інформації.
Після розмови чоловік кудись швидко зник, а віряни ще ходили територією перед собором та між собою засуджували митрополита Симеона.
– Зібрали тут всіх: кого треба і не треба. Знову всіх обманули і пішли. Бога побоялися би, – продовжували нарікати бабусі.
Анна Ковальова "20 хвилин"
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
№ 45 від 7 листопада 2024
Читати номер
Oleg Kar
Ольга Мельник
Софія
RIA-Козятин
Новини Козятищини на нашому Телеграм-каналі: https://telegram.me/RIA_kazatin_bot